https://telegram.me/empireoflies
آفتاب سوزان و گرمای شدید هوا ساکنان شهر پاریس را به تنگ آورده است. این وضعیت برای بی خانمان ها که تنها پناهشان سایه درختان و ساختمان های بلند است سخت تر می گذرد.

گرما در فرانسه؛ وعده مسئولان شهری و رنج بی‌خانمان‌ها در خیابان+عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغآفتاب سوزان و گرمای شدید هوا ساکنان شهر پاریس را به تنگ آورده است. این وضعیت به خصوص برای آن‌دسته از افرادی که ساکن خیابان های پایتخت فرانسه هستند بسیار رنج آور و غیر قابل تحمل تر به نظر می رسد. بی خانمان ها تنها پناهشان سایه درختان و ساختمان های بلند است و برای کمی خنک شدن نسیم کمیاب این روزهای گرم تابستان را جستجو می کنند.

موریل، خانمی مسن که روز و شب را در گوشه ای از خیابان های پاریس سر می کند درباره چگونه کنار آمدن با گرما می گوید: «محبوریم به سایه پناه ببریم؛ هوا خیلی گرم است. به خصوص آخر هفته ها خیلی سخت است زیرا انجمن های مددرسانی در روز بسته است. می دانیم که صبح تا شب را همینگونه باید سر کنیم.»

ابراهیم، بی خانمان دیگری است که بیش از سیزده سال زندگی در خیابان را تجربه می کند. او می گوید: «ما مرده ایم؛ این به خوبی پیداست. درست است که سرپاییم اما مثل یک مرده هستیم. من از سال ۲۰۰۴ در خیابان زندگی می کنم. بی خانمان ها از هر قشری هستند. احساس می کنیم زنده هستیم اما زندگی نمی کنیم.»

 

استفانی یکی از داوطلبان که برای تشویق دیگران به کمک رسانی پستی در توییتر منتشر کرده بود، شیوه امداد رسانی را اینگونه توضیح می دهد: «ایده این است که هر فرد با دست کم ۳ یا ۴ یورو به جمع ملحق می شود. افراد در خیابان های مختلف پراکنده می شوند و به ملاقات بی خانمان ها می روند تا ببینند نیاز اصلی شان چیست. آنها سپس به مغازه های محل می روند تا بسته های آب تهیه کنند و در بین بی خانمان های توزیع کنند. این روزها شاهد همبستگی های زیادی از سوی مردم هستیم. برای مثال برخی راننده های تاکسی خودور خود را از نیاز های اولیه و آب پر کرده و در خیابان بین بی خانمان ها توزیع می کنند.»

 

گرمای شدید، بلای جان بی خانمان ها در پاریس

به گزارش رسانه های فرانسوی بیشترین آمار تلفات ناشی از گرما به سال ۲۰۰۳ بر می گردد که ۱۹ هزار نفر بر اثر گرمای شدید جان خود را در فرانسه از دست دادند. در حالی که روزهای ابتدایی ماه اوت گرما به نقطه اوج خود در فرانسه رسیده مقامات دولتی و شهری در این کشور در تلاشند تا با اتخاذ راهکارهایی مناسب از وقوع فاجعه ای مشابه جلوگیری کنند.

ان سوریس، معاون شهردار پاریس در امور بهداشت در این زمینه گفت: «بی خانمان ها در زمستان بیشتر شب ها مشکل دارند اما در تابستان روز و گرمای شدید آنها را آزار می دهد. بنابراین باید برای آنها سرپناه های بیشتری ایجاد کرد تا در روز بتوانند از آن استفاده کنند. این کاری است که ما در حال انجام آن هستیم. نباید فقط به اسکان موقت آنها در شب بسنده کرد، باید سرپناه هایی ایجاد کرد که حداقل برای آنها قابل تحمل باشند. این روندی است که در پیش گرفته ایم و بی شک باید بیشتر به آن توجه کنیم. وضعیت بی خانمان ها یک مشکل اجتماعی است که ما بیشتر از گذشته با آن روبرو هستیم.»

این گونه اخبار در رسانه های فارسی زبان وابسته به دولت های غربی کمتر برای مخاطب ایرانی انعکاس می یابد.

در مقابل همین دست اخبار مربوط به ایران در این رسانه ها بزرگ نمایی می شود.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

آفتاب سوزان و گرمای شدید هوا ساکنان شهر پاریس را به تنگ آورده است. این وضعیت برای بی خانمان ها که تنها پناهشان سایه درختان و ساختمان های بلند است سخت تر می گذرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme