https://telegram.me/empireoflies

«گرشاد» اپلیکیشنی برای ایجاد آشوب

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:اینترنت به عنوان ابزاری شناسانده شده که توان اشاعه ارزش‌هایی مانند مشارکت، عدالت، آزادی بیان، حق تشکیل اجتماعات و عضویت در گروه‌های اپوزیسیون را داراست. از سوی دیگر به دلیل عدم تعیین پذیری اینترنت از سلسله مراتب سازمانی، شکل‌گیری جنبش‌ها با کمترین مقاومت یا سخت‌گیری همراه است. انعطاف پذیری در همپوشانی حلقه‌های همگرا و تشکیل گروه‌های مختلف با سرگروهی فعالان رسانه‌ای یا اینترنتی موجب تساهل و انعطاف این گروه‌ها در فضای مجازی شده است. با این حجم پراکندگی در آراء و نظرات، شکل گیری این گروه‌ها سریع و عمر آن نیز بسیار ناپایدار است.

در فتنه ۸۸ دشمنان نظام بیشترین استفاده را از فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی برای دعوت و هماهنگی آشوب گران کردند و در این راه حتی تعمیرات شبکه های توییتر و فیس بوک را متوقف نمودند.

در اوج آشوب‌ها و ناآرامی‌های سال ۸۸ در بخش‌هایی از تهران، هیلاری کلینتون ضمن تأیید به دادن بیعانه‌ای به شبکه اجتماعی توییتر برای تعویق انداختن تعمیرات، از مدیران توییتر خواست تا در بحران پس از انتخابات ایران، فعالیت‌های تعمیراتی خود را متوقف کرده و با رونق دادن تکنیکی بیشتر به سایت، به اغتشاش‌گران کمک کنند.

کلینتون در این زمینه می‌گوید: برخی از همکاران ما در وزارت خارجه وقتی بنا به دلایل فنی قصد تعطیلی توییتر را داشتند، آنها [آشوبگران] در تهران خواستار توییتر بودند و می گفتند که شما نمی توانید این شبکه اینترنتی را تعطیل کنید چرا که تظاهرات کنندگان در تهران به آن وابسته هستند.

اما ابزاری که در این میان نقشی بسیار حیاتی برای ضد انقلاب دارد استفاده از شبکه های اجتماعی برای اهداف گوناگون در جامعه ایرانی است.بر اساس تجربه ای که در سال ۸۸ ضد انقلاب از این شبکه ها نمودند و برآیند بسیار ارزشمندی که از این ابزار ها برای تحقق اهدافشان گرفتند آنها را به این سمت سوق داده تا با برطرف نمودن نقاط ضعف شبکه های دیگر از این ابزار استفاده بهینه نمایند.این شبکه ها با قابلیت های بی نظیری که در حال حاضر دارد قادر است شبکه سازی عظیمی را در کشور ایجاد نماید زیرا بیش از نیمی از جمعیت ایران از تلفن های هوشمند استفاده می کنند .

در روز های اخیر رسانه های ضد انقلاب و افراد وابسته آنها اپلیکیشنی به نام ” گرشاد”را تبلیغ می کنند که برای مقابله با گشت ارشاد طراحی شده .

سایت گرشاد در صفحه نخست خود در مورد دلیل فعالیتش نوشته است: “چندی پیش، خشمگین از این همه ستم بی‌دلیل، به دنبال راه‌حلی گشتیم تا شاید راهی برای مقاومت عملی در برابر این حجم بی‌عدالتی بیابیم و به طور مسالمت‌آمیز و با حداقل ریسک، بخشی از آزادی‌مان را پس بگیریم. گرشاد راه‌ حلی بود که به ذهن ما رسید.”

گرشاد

براساس اعلام این سایت، خروجی گرشاد نقشه شهرهای مختلف ایران است که با اطلاعاتی از آخرین نقاط حضور گشت ارشاد در لحظه به‌روز می‌شود. افراد با نگاه کردن به این نقشه می‌توانند مسیرهایی را انتخاب کنند که احتمال برخود با گشت ارشاد با آنها کمتر شود.

همچنین کاربران می‌توانند با دیدن گشت ارشاد در نقاط مختلف شهر با استفاده از اپلیکشن این سایت مکان گشت را نشانه گذاری کرده و دیگر کاربران را مطلع کنند.

به نظر می رسد این برنامه که در روز های منتهی به انتخابات در دسترس مردم قرار می گیرد از هدفی دیگر به غیر از مقابله با گشت ارشاد داشته باشد چرا که این پلیس امنیت اخلاقی قریب به ۱۰ سال است که فعالیت می کند ولی چرا طراحان این برنامه در این زمان و چند هفته مانده به انتخابات به این فکر افتاده اند.

از آنجایی که افراد دارنده این برنامه به راحتی می توانند از مکان های استقرار پلیس و نیرو های امنیتی در سطح شهر یکدیگر را با خبر کنند بنابراین در موقع شورش های خیابانی بسیار مفید خواهد بود و به فتنه گران اجازه فرار از دست نیرو های امنیتی را می دهد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme