https://telegram.me/empireoflies

گردوخاک اربعین به چشم رسانه‌های بیگانه رفت!

اختصاصی-به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در طول سالهای اخیر همواره دشمنی خود با اعتقادات ملت ایران را نشان داده‌اند. هنوز از یاد نبرده‌ایم که رسانه‌های فارسی‌زبان وابسته به دولت‌های استکباری مانند «رادیو فردا»، «صدای آمریکا»، «رادیو زمانه» و بخصوص «بی‌بی‌سی فارسی» بر آتش فتنه ۸۸ دمیدند و از اغتشاشات، هنجارشکنی‌ها و توهین به مقدسات به‌ویژه در عاشورای آن سال حمایت کردند.

رسانه‌ای مانند «بی‌بی‌سی فارسی» که بودجه خود را مستقیماً از رژیم سلطنتی بریتانیا دریافت می‌کند، در سالهای اخیر نسبت به راهپیمایی عظیم اربعین واکنش منفی بسیاری نشان داده است؛ به طوریکه پیش از اربعین، راهپیمایی زوار ائمه‌اطهار (ع) بخصوص امام حسین(ع) به‌سوی کربلا را «قدرت‌نمایی شیعیان در برابر اهل‌سنت» نامید و تلاش کرد در ادامه سیاست انگلیسی «تفرقه بینداز و حکومت کن»، بین اقدام و مذاهب مختلف اسلامی اختلاف بیندازد. البته این نقشه‌های شوم به حضور هزاران نفر از اهل‌سنت عراق، ایران و کشورهای دیگر در راهپیمایی عظیم اربعین نقش بر آب شد.

«بی‌بی‌سی فارسی» و رسانه‌های همسو با آن که با عمل خود نشان داده‌اند از تبدیل شدن راهپیمایی عظیم اربعین به نماد قدرت و اتحاد مسلمانان می‌ترسند، در روزهای پیش و پس از این تجمع بزرگ انسانی در شهر مقدس کربلا، در درجه نخست سعی نمودند این واقعه عظیم را بایکوت خبری کنند، اما وقتی در برابر پرسش‌های مخاطبین قرار گرفتند، تنها به انتشار اخباری درباره گردوخاک و آلودگی هوای شهرهای جنوبی عراق و یا احتمال وقوع حملات تروریستی به مسیر زائران اربعین اشاره نمودند و حتی یه عکس از حضور میلیونی عشاق اباعبدا… الحسین(ع) منتشر نکردند؛ به‌طوری که این رفتار غرض‌ورزانه با اعتراض مخاطبین این شبکه‌های وابسته به دول استعماری مواجه شد. گویی که واقعا گردوخاک عظیم این راهپیمایی تاریخی در چشم عوامل رسانه‌های بیگانه رفته و آنها را عصبانی و مستاصل کرده است.

رفتار خصمانه رسانه‌هایی مانند «رادیو فردا»، «صدای آمریکا»، «رادیو زمانه» و «بی‌بی‌سی فارسی» زمانی مشخص‌تر می‌شود که این رسانه برگزار یک تجمع چند نفری در یکی از شهرهای کانادا ، آمریکا یا یک کشور اروپایی را به‌طور گسترده انعکاس داده و حتی بر روی مراسم مذهبی بودائیان هندی بسیار بیشتر و مثبت‌تر از راهپیمایی عظیم اربعین مانور می‌دهند.

در ذیل تصاویری از خبرهایی که «بی‌بی‌سی فارسی»، «رادیو فردا» و «صدای آمریکا» در روزهای اخیر درباره راهپیمایی عظیم اربعین منتشر کرده‌اند آمده است. در همه آنها مشاهده می‌کنید که به‌طور هماهنگ و زنجیره‌ای موضوعاتی مانند ناامن بودن مسیر راهپیمایی، برخورد نیروهای امنیتی با عزاداران، هزینه کردن از بودجه دولتی برای خدمت‌رسانی به عزاداران حسینی و حواشی دیگر پوشش داده شد که نشان از دشمنی این رسانه‌ها و عواملشان با ارزش‌های انسانی و اسلامی است.

تصویر از وبسایت «بی‌بی‌سی فارسی»

تصویر از وبسایت «صدای آمریکا»

تصویر از وبسایت «رادیو فردا»

انتهای متن/

رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در طول سالهای اخیر همواره دشمنی خود با اعتقادات ملت ایران را نشان داده‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme