https://telegram.me/empireoflies
در حالی که یورونیوز از اعتراض در شبکه های اجتماعی به ترانه مشترک گوگوش و سیاوش قمیشی خبر می دهد، صدای آمریکا مدعی است بازتاب آن مثبت بوده است.

گاف گوگوش، سیاوش و رها اعتمادی و عصبانیت فمنیست‌ها+عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغگوگوش و سیاوش قمیشی دو هنرمند موسیقی پاپ ایرانی بتازگی ترانه ای بنام چهل سال خوانده اند که ….باعث واکنش های منفی و گسترده بسیاری از کاربران اینترنتی از جمله فعالان حقوق زن شده است.

 

 

شعر این ترانه را رها اعتمادی مجری شبکه «من و تو» سروده است و در بخشی از آن می خوانیم:

«آهای سالار افسانه؛ تو میتونی و پا میشی

به بغضت اعتقاد دارم، یه روز آخر رها میشی

یه جورای بدی درده؛ شبی شرمنده برگرده

یه مادری که چند ساله؛ دیگه نون آوره مرده»

بیت آخر به زنی اشاره می کند که از او به «نان آور مرد» تعبیر شده و همین بند، بحث های فراوانی درباره تبعیض علیه زنان و کوچک شمردن نقش زنان در جامعه را مطرح کرده است.

به گفته این فعالان مادامی که از زن مستمری بگیر به عنوان یک مرد نام برده می شود با اطمینان می توان گفت جامعه هنوز کاملا «مرد سالار» است.

بسیاری از گوگوش پرسیده اند چطور در مقام یک زن هنرمند و فرهیخته حاضر شده است این بیت را بخواند.

این در حالی است که او چندی پیش کنسرت در «هالیوود بول» لس آنجلس را به زنان ایرانی تقدیم کرده بود و این رفتارهای متناقض باعث واکنش های عصبی کاربران شده است.

بخشی دیگر از کاربران، با انتقاد از سیاوش قمیشی که شاعر بسیاری از ترانه هایش بوده است، پرسیده اند چطور جمله ضدزن شعر رها اعتمادی را ندیده است.

 

 

با این حال صدای آمریکا مثل همیشه و به تقلید از سیاست مداران آمریکایی این دو ترانه از دو خواننده نامدار را به برخی اعتراضات مردمی چسبانده تا مثل همیشه نگاه افراطی و سیاسی خود را همچنان به خبرها و مخاطبانش پمپاژ کند.

صدای آمریکا همچنین مدعی شد: مجری استیچ شبکه من و تو را که اشعار این دو ترانه را سروده، شاعر نامدار ایرانی خواند در حالی که این عنوان به گوش ایران ها ناآشناست.

به گزارش صدای آمریکا، در تدوین این موزیک ویدئو از تصاویر و فیلم های داخل ایران استفاده شده است.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

در حالی که یورونیوز از اعتراض در شبکه های اجتماعی به ترانه مشترک گوگوش و سیاوش قمیشی خبر می دهد، صدای آمریکا مدعی است بازتاب آن مثبت بوده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.8 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme