https://telegram.me/empireoflies

گاف تاریخی «ربع پهلوی»!!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ادامه گاف‌های همیشگی «ربع پهلوی»، وی اینبار نشان داد، با آنکه داعیه سلطنت بر ایران را در سر می‌پروراند، اما کمترین سوادی و اطلاعی از تاریخ و جغرافیای ایران ندارد.

ماجرا از این قرار است که «ربع پهلوی» چند روز پیش در یکی از برنامه‌هایش با اذعان به اشتباهات شاهان ایران، در گافی بزرگ گفت: “اگر ترکمنچای نبود ما هنوز سمرقند و بخارا می‌داشتیم(!)”

این در حالیست که حتی یک کودک در سطح دبستان هم می‌داند که طی عهدنامه ننگین «ترکمنچای» که در زمان فتحعلی شاه قاجار انجام شد، طی آن برخی قلمروهای دولت ایران در قفقاز شامل «خانات» ، «ایروان» و «نخجوان» از حکومت ایران سلب و به روسیه واگذار شد. همچنین بر اساس این معاهده ایران حق کشتی‌رانی در دریای خزر را از دست داد و ملزم به پرداخت ۱۰ کرور تومان به عنوان غرامت به امپراتوری روسیه شد.

به عبارت دیگر، این سرزمین‌های غرب دریای خزر بودند که طی عهدنامه ترکمنچای از ایران جدا شدند، اما شهرهای سمرقند و بخارا با فاصله چند هزار کیلومتری در آسیای میانه و شمال شرقی ایران قرار دارد!

اینگونه به خوبی مشخص شده «ربع پهلوی» که پدر و پدربزرگش مانند شاهان قاجار در تجزیه ایران مثل جزیره بحرین، کوه آرارات و دشت ناامید (سیستان) نقش داشتند، کمترین سواد و آگاهی نسبت به تاریخ ایران ندارد و آنقدر در ینگه دنیا حضور داشته که محو فرهنگ غربی شده و اطلاعات معمولی درباره ایران را بدست نیاورده است، اما در خیال حکمرانی بر ایران روزگار می‌گذراند.

ما به فرزند منتسب به شاه مخلوع توصیه می‌کنیم قبل از بیان حرف‌های قلمبه و سلبمه و ادعا درباره حاکمیت بر ایران، کمی درباره تاریخ و فرهنگ و جغرافیای ایران مطالعه کند، تا در زمان حرف‌زدن اینگونه گاف‌های بزرگ ندهد!

 

پایان/

 

در ادامه گاف‌های همیشگی «ربع پهلوی»، وی اینبار نشان داد، با آنکه داعیه سلطنت بر ایران را در سر می‌پروراند، اما کمترین سوادی و اطلاعی از تاریخ و جغرافیای ایران ندارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme