https://telegram.me/empireoflies
فارغ از غرض ورزی سیاسی آشکار بی بی سی برای تیره و تار کردن روابط ایران با مردم عراق و لبنان ، اما این مستند گاف های عجیبی دارد که عامدانه نادیده گرفته شده است.

گاف‌های عجیب مستند بی بی سی درباره ماهان و کرونا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبخش بی بی سی فارسی و “عربی” یک مستند ۱۵ دقیقه ای منتشر کرده تا اثبات کند شیوع کرونا در خاورمیانه با هواپیمایی ماهان بوده اما از همان ابتدا معلوم می شود که تمرکز اصلی مستند نه خاورمیانه بلکه عراق و لبنان است. (دقیقا دو متحد استراتژیک ایران و درست در روزی که مستنداتی منتشر شده که نشان می دهد پیش از ووهان چین تعدادی در فرانسه به کرونا مبتلا شده اند.)

فارغ از این غرض ورزی سیاسی آشکار برای تیره و تار کردن روابط ایران با مردم عراق و لبنان ، اما این مستند گاف های عجیبی دارد که عامدانه نادیده گرفته شده است.

در عراق ۲۳۵۰ نفر و در لبنان ۷۴۰ نفر (روی هم ۳۰۹۰ نفر) به کرونا مبتلا شده اند؛ بر فرض محال که بپذیریم این تعداد آنطور که در مستند القا شده تقصیر ایران است اما ۱۷۰۰۰ نفری (۶ برابر عراق و لبنان) که در اسرائیل به کرونا مبتلا شده اند هم تقصیر ایران است؟! نکند هواپیماهای ایران به اسرائیل هم سفر می کنند؟!

از اسرائیل که بگذریم تکلیف ۲۹۰۰۰ نفری که در عربستان، ۱۵۰۰۰ نفری که در امارات، ۱۲۸۰۰۰ نفری که ترکیه به کرونا مبتلا شده اند چه می شود؟! آنها کشورهای خاورمیانه نیستند؟! بی بی سی عربی این کشورها را داخل خاورمیانه حساب نمی کند؟! یا فقط قصد دارد با مخاظبان عراقی و لبنانی حرفف بزند؟! یا چون هواپیماهای انگلیسی بیش تر از ایران به این کشورها مسافرت می کنند باید در این مستند سانسور شوند؟! و یا به دلیل عدم ارتباط ایران با این کشورها نمی شود تقصیر را گردن ایران انداخت؟!

از این آمارها که بگذریم آمار مبتلایان در انگلیس هم جالب است. حالا که مستند بی بی سی از ابتلای ۳۰۰۰ لبنانی و عراقی اشک تمساح می ریزد بد نیست بدانیم امروز در دنیا بیشترین قربانی را آمریکا دارد و بعد از آن انگلیس با ۳۰۰۰۰ قربانی (۲۳۰ برابر مجموع مبتلایان به کرونا در عراق و لبنان) و ۱۹۰۰۰۰ مبتلا (۶۱ برابر مجموع مبتلایان به کرونا در عراق و لبنان)!

این مستند در حالی است که ۴ آوریل نیویورک تایمز از ۱۳۰۰ پرواز (۴۰۰۰۰۰ نفر) به ۱۷ شهر آمریکا از کشورهای اروپایی آلمان، فرانسه و البته انگلیس خبر داد. جالب اینکه ترامپ آن زمان پروازها از چین را متوقف اما از اروپا ادامه داشت و حتی زمانی که پرواز ها از اروپا به آمریکا تعلیق شد این انگلیس بود که پروازهایش ادامه داشت. این روزها بی‌بی‌سی بدجوری حال بهم زن شده است.

منبع: روزنامه فرهیختگان
انتهای پیام/
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme