https://telegram.me/empireoflies

گاف‌های آمدنیوز و VOA در پرونده سازی برای قوه قضاییه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاگر مخاطب صدای آمریکا باشید، حتما تایید خواهید کرد که در چند هفته اخیر، موضوع برنامه های «صفحه آخر» این تلویزیون، که با اجرای مهدی فلاحتی برروی آنتن می رود، بیشتر حول قوه قضاییه، دادگستری، وضعیت زندانیان، حقوق بشر و … می گذرد.

برای افرادی که مخاطب VOA نیستند، لازم به ذکر است که برنامه «صفحه آخر» با اجرای مهدی فلاحتی، یکی از برنامه های هفتگی صدای آمریکا است که با انتشار صوت، فیلم، عکس و مصاحبه با چهره های اپوزیسیون خارج نشین و یا افراد مجهول الهویت داخلی، مدعی افشاگری علیه سران نظام جمهوری اسلامی است.

در چند هفته اخیر نیز، این برنامه با پرداختن به موضوعاتی علیه علیرضا آوایی وزیر دادگستری دولت روحانی، حمایت از زندانیان سیاسی گروه های ضدانقلاب مانند مجاهدین خلق و اعتصاب غذای آنها، فساد در قوه قضاییه و حمله به احکام صادره در این قوه علیه محکومان و مجرمان، افکار مخاطبان خود را مشخصا برعلیه مجریان این قوه سمت و سو می دهد.

در طرف دیگر اما، رسانه ای نوپای آمدنیوز که حدودا یک سالی است با شاذگویی های ادعایی، خودنمایی می کند، در هفته ای که گذشت، اطرافیان صادق لاریجانی، رییس قوه قضایی را به جاسوسی برای انگلیس متهم کرد. این ادعا در این پایگاه رسانه ای اپوزیسیون، در حالی مطرح می شود که هیچ مدرکی در این مدت از سوی آنها منتشر نمی شود.

سیر برنامه سازی «صفحه آخر» صدای آمریکا در چند هفته اخیر و ادعاهای بدون سند آمدنیوز درباره اطرافیان رییس قوه قضاییه، شب گذشته (جمعه ۱۴ مهر) به یکدیگر می رسند و روح الله زم از اعضای تحریریه آمدنیوز، ابتدا اسناد خود را در صدای آمریکا پخش کرده و سپس ساعتی بعد از برنامه در پایگاه خبری خود منتشر می کند.

نکته جالب اینکه، روح الله زم در این برنامه، بدون اشاره به زمینه سازی های اخیر صدای آمریکا برای تخریب قوه قضاییه، علاقه زیاد خود به مهدی فلاحتی را، دلیل انتشار اسناد ادعایی برای اولین بار در VOA مطرح می کند!

http://rasanehiran.com/images/docs/files/000041/nf00041340-1.wmv

دانلود

فارغ از رد ادعای آمدنیوز و صدای آمریکا در روزهای گذشته توسط مقامات قضایی، امنیتی و اطلاعاتی، کاربران توییتر نیز، با بررسی دو نامه منتشر شده از طرف یک نهاد، به بررسی نقاط اختلاف میان دو نامه پرداخته و به جعلی بودن ادعای آمدنیوز تاکید داشتند.

اختلاف امضای دو نامه (هر دو نامه توسط فردی با نام صداقت امضا شده ولی امضاها متفاوت است)، اختلاف میان شماره های ثبت دبیرخانه در دو نامه، اختلاف در قالب شماره دو نامه، اختلاف میان قالب های دو نامه، عدم ممهور شدن یک از دو نامه و همچنین استفاده از کلمات غیر مرسوم همچون «ریاست معظم قوه قضاییه»، «تعقیب کیس مرتبط» از جملاتی موضوعاتی است که کاربران توییتر با اشاره به آنها، نامه های منتشر شده آمدنیوز را زیر سوال بردند.

توییت کاربرانی که حاوی توهین به افراد است، سانسور شده
توییت کاربرانی که نامه های آمدنیوز را به چالش کشیده اند با رنگ قرمز جدا شده است

انتهای پیام/رسانه ایران

بررسی سیر برنامه ریزی شده موضوعاتی که در چند هفته اخیر علیه قوه قضاییه در آمدنیوز و VOA منتشر شده، نشان دهنده زمینه‌سازی این دو رسانه، برای باورپذیری اتهامات وارده علیه اطرافیان صادق لاریجانی است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme