https://telegram.me/empireoflies

گاردین: ایرانی‌ها تاریخ را دور نمی‌اندازند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تحلیلگر یک روزنامه انگلیسی در آستانه سفر وزیر خارجه این کشور به تهران برای بازگشایی سفارت، از او خواسته از ایرانی‌ها بابت رفتار لندن، از جمله در کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ عذرخواهی کند.

یک روزنامه انگلیسی در یادداشتی در روز پنجشنبه به «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه این انگلیس پیشنهاد کرد در مراسم بازگشایی سفارت آن کشور در تهران که روز یکشنبه انجام می‌شود، بابت رفتار لندن در قبال تهران از جمله در کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ عذرخواهی کند.

«لیندسی هیلسام»، روزنامه‌نگار گاردین در این یادداشت بازگشایی سفارت انگلیس در تهران را یک گام رو به جلو خوانده اما افزوده است: «هاموند باید به رویدادهایی مانند کودتای مورد حمایت انگلیس در سال ۱۹۵۳ اعتراف کند.»

تحلیلگر انگلیسی با بیان اینکه «ایرانی‌ها به آسانی تاریخ را دور نمی‌اندازند» به گرامی‌داشت سالروز کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ در ایران اشاره و از پنهان‌کاری انگلیس در اعتراف به نقشش در این واقعه، همراه با آمریکا انتقاد کرده است.

گاردین بخش‌هایی از یک گزارش فارس در روز چهارشنبه که این کودتا را عامل بی‌اعتمادی ایران به آمریکا و انگلیس دانسته بود را شاهدی بر اثرگذاری حادثه ۲۸ مرداد بر روابط ایران با این دو کشور دانسته است. 

تحلیلگر این روزنامه انگلیسی می‌نویسد: «اگر  هاموند در برابر سفارت تازه بازگشایی‌شده بایستد و از نقش انگلیس در کودتایی که هدایت‌گر ایران به عصر بی‌رحمانه شاه بود عذرخواهی کند می‌توان گفت گامی طولانی برای ترمیم واقعی روابط برداشته شده است.»

انتهای پیام/فارس

تحلیلگر یک روزنامه انگلیسی در آستانه سفر وزیر خارجه این کشور به تهران برای بازگشایی سفارت، از او خواسته از ایرانی‌ها بابت رفتار لندن، از جمله در کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ عذرخواهی کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme