https://telegram.me/empireoflies
روزنامه «گاردین» در سرمقاله امروز، یکشنبه دیدگاه‌های خود درباره شدت گرفتن تنش‌ها بر سر ایران را ابراز کرده و نوشته آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۶ با انتخاب یک فرد «احمق خطرناک» به عنوان رئیس‌جمهور مرتکب بزرگترین اشتباه شده‌اند.

گاردین: آمریکایی‌ها یک احمق خطرناک را به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب کرده‌اند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزنامه «گاردین» در سرمقاله امروز، یکشنبه دیدگاه‌های خود درباره شدت گرفتن تنش‌ها بر سر ایران را ابراز کرده و نوشته آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۶ با انتخاب یک فرد «احمق خطرناک» به عنوان رئیس‌جمهور مرتکب بزرگترین اشتباه شده‌اند. 

این روزنامه نوشته است: «به دونالد ترامپ بارها هشدار داده شد که سیاست ستیزه‌‌جویانه «فشار حداکثری» علیه ایران و دامن زدن به تنش‌های نظامی و اقتصادی خطر  ایجاد جنگ بر اثر تصادف را در پی دارد. هفته گذشته، خطاهای محاسباتی، آن‌طور که مدت‌ها انتظارش می‌رفت، بالاخره اتفاق افتادند و ظرف چند ساعت به طرزی هولناک دنیا در آستانه جنگ قرار گرفت. هر دو طرف مرتکب اشتباهاتی شدند، اگرچه تقصیر فرماندهان آمریکایی ظاهراً بیشتر است، اما بزرگترین اشتباه در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد که آمریکایی‌ها یک احمق خطرناک را به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب کردند.»

گاردین با بیان اینکه تنش‌ها با شلیک ایران به یک پهپاد آمریکایی به اوج رسید نوشته پنتاگون بعد از این حادثه ادعا کرد پهپاد مورد نظر حین پرواز بر فراز آب‌های بین‌المللی سرنگون شده، در حالی که طرف ایرانی می‌گوید این هواپیما بعد از ورود به حریم هوایی ایران مورد هدف قرار گرفته است.

روزنامه گاردین در ادامه، در خصوص مناقشه ایران و آمریکا در خصوص محل هدف قرار گرفتن این پهپاد تصریح کرده که تصاویری که پنتاگون از مسیر پروازی پهپاد گلوبال‌هاک ارائه کرده اشتباه بوده‌اند: «تصاویر ارائه‌شده توسط پنتاگون از مسیر این پهپاد، توصیف نادرستی از مسیر پروازی این هواپیما ارائه کرد.»

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme