https://telegram.me/empireoflies

کینه BBC از رئیسعلی دلواری و دروغگویی این رسانه انگلیسی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بی بی سی  فارسی از زمانی که تاسیس شده همواره در صدد بوده که به نوعی از ایرانیان انتقام بگیرد ولی از آنجایی که این شیطان صفتان خبیث اصول و بایسته های فریب افکار عمومی را بهتر از هرکسی در دنیا بلد هستند به ندرت دستشان برای افراد و مخاطبانشان که عمدتا با ناآگاهی و با بی سوادی رسانه ای پای برنامه های این شبکه یم نشینند رو می شود.

ولی گاه گاهی از بد حادثه دست این شیطان صفتان دستگاه جاسوسی بریتانیا چنان رو می شود که این رسانه از ترس بی آبرویی فقط سکوت اختیار می کند. یکی از دشمنی های رسانه دولتی انگلستان با افرادی که در سالیان گذشته به منافع استعماری این رژیم منحوس ضربه زده اند دشمنی با دلاوران ایران زمین است. افرادی مثل میرزا کوچک جنگلی ،دلاور تنگستانی ،شهید مدرس و رئیس علی دلواری که در آخرین نمونه از این دست دشمنی ها بی بی سی فارسی چند روز پیش با انتشار عکسی از مزار رئیس علی دلواری در قبرستان وادی السلام نجف اشرف این گونه وانمود کرد که مزار این قهرمان ملی ایرانیان به صورت مخروبه در آن مکان باقی مانده است.

این در حالی است که پس از انتشار این خبر با عکسی که نشان می داد مزار این قهرمان ملی ما مهجور مانده مخاطبان ایرانی در فضای مجازی این عکس را دست به دست کرده و انتقادات شدید اللحنی را متوجه متولیان فرهنگی ایران اسلامی نمودند.

رئیس علی دلواری فرزند رئیس محمد از خان‌های تنگستان بود که در سال۱۲۶۰ هجری شمسی در روستای دلوار از شهرستان تنگستان استان بوشهر در ساحل خلیج فارس به دنیا آمد. وی از همان دوران نوجوانی با سادات و مجتهدین ارتباطی نزدیک برقرار می‌کند و به آموختن دروس دینی پرداخت. وی هنگامی که متوجه حضور انگلیسی‌ها در بوشهر می‌شود بلافاصله با علمای دینی به شور و مشورت می پردازد و کسب تکلیف می‌کند.

رئیسعلی دلواری در نبردهای مختلفی مقابل نیروهای متخاصم قرار گرفتکه می‌توان به نبردهای جنگ جهانی اول، نبرد دلوار، و نبرد بوشهر اشاره کرد. وی در این نبردها ضربه‌های سنگینی بر پیکره نیروهای انگلیسی وارد کرد وموفق شد هفت سال این نیروها را از خاک ایران خارج کند.

رئیسعلی در سن ۲۶ سالگی پس از اطلاع از ورود انگلیسی‌ها به بوشهر، سریعا خود را به این شهر رساند و پس از مذاکره با علمای دینی حکم جهاد علیه نیروهای متخاصم انگلیسی گرفت و در حرکاتی شجاعانه موفق شد انگلیس‌ها را از بوشهر بیرون کند.

رئیسعلی با همراهی دیگر آزادی‌خواهان بوشهر از اوضاع آشفته آن روزگار بسیار متأثر بود و در سفری که به بوشهر داشت در خانه سید محمد رضا کازرونی به کلام خدا سوگند یاد کرد که تا آخرین قطره خون با انگلیسی‌ها مبارزه کند.

انگلیسی‌ها در رمضان سال ۱۳۳۳ ه.ق عملاً بوشهر را اشغال کردند و پرچم خود را بر فراز دارالحکومه و دیگر ادارات به اهتزاز درآوردند. آنها یک آلمانی و همسرش را که علیه انگلیسی‌ها تبلیغ می کردند، توقیف کرده و به هندوستان فرستادند.

نیروهای رئیسعلی با شبیخون‌های شبانه موفق شدند کنسولگری و تأسیسات آن را به آتش بکشند و نایب کنسول انگلیس که مورد محافظت شدید سربازان هندی بود توانست از این مهلکه بگریزد.

 

انگلیسی‌ها به این نتیجه رسیدند که رئیسعلی مرد سازش نیست و تلاش بسیار زیادی برای تطمیع آو با پرداخت مبالغ زیادی داشتند که با مخالفت رئیسعلی مواجه شدند.

انگلیسی‌ها با چهار کشتی جنگی برای گلوله باران دلوار و مجاهدان دلواری به همراه پنج هزار سرباز انگلیسی و هندی وارد منطقه شدند که رئیسعلی در اولین اقدام خود زنان و کودکان را از دلوار خارج کرد.

نیروهای انگلیس پس از شکست دلوار، قشون باقیمانده خود را عازم بوشهر کردند. آوازه رشادت رئیس علی نه تنها در ایران بلکه در اروپا هم ورد زبان‌ها شد و روزنامه تایمز صفحاتی از اخبار خود را به آن اختصاص داد.

رئیسعلی در میدان جنگ در تنگک توسط یک نفر فریب خورده وطن‌فروش به شهادت رسید. جنازه رئیسعلی شش ماه در گورک به صورت امانت نگه داری شد و پس از آن با تشییع جنازه‌ای طولانی و بی‌نظیر، جسد او را به وادی‌الاسلام در نجف اشرف حمل کرده و در کنار پدرش به خاک سپردند.

طرح نهایی مقبره شهید رئیسعلی دلواری در نجف

عکسی که از مزار این شهید وطن نشان داده شده مقبره در حال ساخت است که شش ماه است این مقبره توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر در حال بازسازی می باشد و چند هفته پیش هم امام جمعه بوشهر وعده داد که روز دوازدهم شهریور ماه که مصادف با سالروز شهادت رییسعلی دلواری است از مزار جدید این سردار شهید رونمایی میشود.

بلافاصله بعد از این افتضاح رسانه ای بی بی سی فارسی چنین عکسی را از کانال تلگرام خود حذف نمود تا بیش از این مایه رسوایی اش نباشد البته مخاطبان بی بی سی به این نکته پی برده اند که دشمنی آشکار دستگاه رسانه ای بریتانیا با رئیس علی دلواری عامل این نوع خبر رسانی کذب بوده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme