https://telegram.me/empireoflies

کینه‌توزی «رادیو فردا» نسبت به حجاب اسلامی

اختصاصی-به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «رادیو فردا» که به طور رسمی بودجه‌اش را از کنگره آمریکا دریافت و زیر نظر سروریس اطلاعاتی آمریکا فعالیت می‌کند، پس از کاهش شدید مخاطبینش در سالهای اخیر، در راستای افزایش مخاطبین خود از سال گذشته دست به هر کاری زده تا مخاطبینش را افزایش دهد. از جمله آنکه این رادیوی آمریکایی، در ماه‌های گذشته به تولید و پخش برنامه‌هایی سعی کرده تا افکار ضدایرانی، ضددین و ضدشیعه را هم جذب خود کند.

رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه یکی از وظایف خود را شبهه‌افکنی و تخریب باورهای مذهبی مسلمانان و بخصوص ملت ایران می‌دانند تا از طریق جایگزینی و ترویج فرهنگ و باورهای غیرمذهبی و الحادی بتوانند ملت‌های مختلف را به کنترل خود درآورند.

یکی از برنامه‌هایی که به‌طور مستقیم و صریح به شبهه‌افکنی و مقابله با باورهای اسلامی ملت ایران پرداخته، برنامه «تابو» از رادیو آمریکایی «رادیو فردا» وابسته به سرویس امنیتی آمریکا است که با اجرای «فهیمه خضر حیدری» روزنامه‌نگار فراری و مجری ضدانقلاب تهیه می‌شود و همان‌طور که از نامش مشخص است، به‌دنبال تابوشکنی از باورهای دینی و مقدسات ملت مسلمان ایران است.

«فهیمه خضر حیدری» متولد ۲۴ اسفند سال ۱۳۵۷ در تهران، دانش‌آموخته رشته ادبیات از دانشگاه تهران است. وی از سال ۱۳۷۵ وارد حرفه روزنامه‌نگاری و خبرنگاری شد و کار خود را از همکاری با روزنامه «سلام» شروع کرد. فهیمه پس از آن نیز با چند روزنامه و مجله همکاری نمود. مجله «زنان» یکی از رسانه‌های پرحاشیه بود که وی در آن مشغول به کار بود. این کارمند «رادیو فردا»، بعد از دو سال از ورود به مجله زنان، عضو هیئت تحریریه این مجله و مشغول قلم زدنشد. او علاوه بر کار خبرنگاری در روزنامه‌ها و مجلات، در مجله اینترنتی «شیرزنان» که دارای تفکرات فمینیستی نیز بود، مشغول به فعالیت شد.

خضرحیدری در سال ۱۳۸۸ کشور را ترک می کند و به رادیو فردا پیوست. او با شوهر نخست خود در روزنامه «فرهنگ آشتی» آشنا و با او ازدواج کرد که نهایتا خیلی زود منجرب به طلاق شد. گفته می‌شود فهیمه از شوهر اول خود فرزندی دارد که آن را در ایران به حال خود رها کرده است. او پس از پیوستن به «رادیو فردا» با «مهدی طهباز» یکی از عوامل این شبکه ازدواج کرد که این پیوند هم سال گذشته به طلاق انجامید. به گفته اطرافیان خضرحیدری، او که دارای اخلاق تندی بود، به همسرش توجهی نکرده و او را داخل آدم حساب ننموده و بیشتر وقت خود را با مردان دیگر می‌گذراند.

خضرحیدری در میان همکاران خود به خودشیفتی، بی‌اخلاقی و عدم رعایت شئونات معروف است. او که از دوستان نزدیک «مسیجح علی‌نژاد» است، در هر جایی که کار کرده به دلیل افکار به‌شدت تندروانه فمینیستی، نتوانسته با آن مجموعه کنار بیاید. به عنوان مثال وی در سال ۸۷ در رادیو گفت‌وگو و در برنامه «برداشت هفتم» مشغول به کار بود که حضورش در این برنامه چند هفته بیشتر طول نکشید و از آن برنامه اخراج شد.

«فهیمه خضر حیدری» که سابقه فساد و روابط غیراخلاقی با برخی از کارمندان «رادیو فردا» داشت، برای مدتی به «صدای آمریکا» فرستاده شد، اما پس از بازگشت به «رادیو فردا»، برنامه «تابو» را تولید و اجرا نمود. وی صراحتا هدف از برنامه مذکور را تابوشکنی عنوان نموده و اذعان کرده که از نظر او و دولت‌های غربی، مبارزه و مقابله با اعتقادات ملی و دینی ملت ایران، سد راه استحاله فرهنگی ایرانیان است. البته «تابوشکنی» همواره یکی از اهداف رسانه‌های فارسی زبان بیگانه بوده است، اما برنامه «تابو» به صراحت نشان داده که دولت‌های استکباری و عوامل آنان در رسانه‌های بیگانه، چه کینه‌ای از باورها و ارزش‌های ملت ایران دارند.

این رادیو در خوشبینانه‌ترین حالت، برای بدست آوردن مخاطب بیشتر، به موضوعاتی مانند «حق تجزیه‌طلبان برای جدایی بخش‌هایی از ایران» پرداخته و در واقع منافع ملی همه ایرانیان را زیر سوال برده است.

در برنامه اخیر «تابو»، «حجاب اسلامی» سوژه‌ قرار گرفت تا از طریق آن به باورهای اسلامی و نظام جمهوری‌اسلامی حمله شود. در برنامه مذکور، «سروش دباغ» فرزند «عبدالکریم سروش» و «سجاد نیک‌آیین» طلبه اخراجی مقیم آمریکا به عنوان کارشناس حضور داشتند.

«سروش دباغ» که به افکار و اعتقادی مانند پدرش مبتلا است، مدعی شد که «نه تنها به حجاب اسلامی در قرآن اشاره روشنی نشده، بلکه ترویج آن را اقدامی غیراخلاقی دانست». در برابر دباغ، نیک‌آیین که مروج اسلامِ سکولار (اسلام آمریکایی) است، با آنکه گفت اکثر فقهای شیعه و سنی بر وجوب حجاب برای زنان مسلمان تاکید دارند، اما رعایت حجاب در جامعه اسلامی را اقدامی شخصی دانست و ادعای کرد که «نباید حجاب را به زنان حقنه کرد». البته او نگفت که پس چرا در همه جای دنیا از جمله در آمریکا، اجبار رعایت قوانین مختلف از جمله راهنمایی و رانندگی که به نفع عامو خاص است، با عنوان «حقنه کردن قانون» معرفی نمی‌شود و تنها برپایی احکام الهی و دینی در جامعه غیراخلاقی است؟!

به هر حال، «فهیمه خضر حیدری» که هیچ اعتقادی به مبانی اسلامی ندارد، حتی تحمل شنیدن حمایت تلویحی نیک‌آیین از اصل وجود حجاب را هم نداشت و به قطع سخنان و تمسخر او پرداخت تا دشمنی خود و دیگر عوامل «رادیو فردا» بیش از پیش با اعتقادات مسلمانان هویدا گردد.

انتهای پیام/

«رادیو فردا» که به طور رسمی بودجه‌اش را از کنگره آمریکا دریافت و زیر نظر سروریس اطلاعاتی آمریکا فعالیت می‌کند، پس از کاهش شدید مخاطبینش در سالهای اخیر، در راستای افزایش مخاطبین خود از سال گذشته دست به هر کاری زده تا مخاطبینش را افزایش دهد. از جمله آنکه این رادیوی آمریکایی، در ماه‌های گذشته به تولید و پخش برنامه‌هایی سعی کرده تا افکار ضدایرانی، ضددین و ضدشیعه را هم جذب خود کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.78 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme