https://telegram.me/empireoflies

کوربین، سیاستمداری که به دیده تردید باید نگریست

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: حزب کارگر بریتانیا، روز شنبه، جرمی کوربین را به عنوان رهبر انتخاب کرد و این مسئله نشان دهنده این است که جناح چپ در چشم انداز سیاسی بریتانیا قدرت گرفته است و این می‌تواند پیامدهای گسترده‌ای داشته باشد. کوربین توانست حدود ۶۰ درصد آرا -یعنی بهتر از رکورد ۵۷ درصدی تونی بلر در سال ۱۹۹۴- را کسب کند.

یکی از اولین اقدامات کوربین به عنوان رهبر حزب، حضور در تظاهرات حمایت از پناهجویان در میدان ترافالگار لندن در بعد از ظهر شنبه بود. وی در این مراسم در سخنانی گفت که باید به پناهجویان کمک بیشتری کرد: «خلق و خوی اروپایی‌ها در چند هفته گذشته به طور کاملاً باورنکردنی‌ای تغییر کرده است. مردم در حال فرار از جنگ هستند، آن‌ها همانند من و شما انسان هستند.

آزمون بزرگ کوربین، سال آینده خواهد بود، یعنی زمانی که رای دهندگان در سراسر بریتانیا به پای صندوق‌های رای خواهند رفت. این انتخابات شامل انتخابات محلی در انگلستان، پارلمان اسکاتلند و شهردار آینده لندن خواهد بود. جمعه شب، حزب کارگر، صدیق خان، متحد کوربین را به عنوان کاندیدای حزب کارگر برای انتخابات شهرداری لندن در سال ۲۰۱۶ انتخاب کرد.

جرمی کوربین

در روزهای اخیر پس از انتخاب وی به رهبری حزب کارگر بریتانیا عده‌ای در داخل کشور به حمایت بی قید و شرط از کوربین دست زدند تاجایی که او را حامی مقاومت اسلامی و ایران اسلامی جا زدند البته برخی از مواضع کوربین گاها به نفع سیاست‌های کشورهای جهان سوم بوده ولی باید به حامیان امروز این سیاست‌مدار انگلیسی یاد آوری کرد که وی در زمان صدور حکم ارتداد سلمان رشدی توسط حضرت امام در سال ۶۷ از دولت انگلستان خواسته بود از این نویسنده مرتد حفاظت به عمل آورد و یا در تابستان سال ۶۷ که تعدادی از زندانیان هم زمان با عملیات مرصاد بر علیه منافقین دست به شورش در زندان‌های داخل زده و به تبع آن به دستور حضرت امام (ره) کسانی که بر نفاق خود تاکید داشتند محکوم به اعدام شدند، جرمی کوربین از دولت انگلستان خواسته بود که برای جلوگیری از اعدام این افراد وارد عمل شود.

همچنین نباید فراموش کنیم که وی بر خلاف تصور عموم در داخل کشور بشار اسد را جنایتکار می‌داند و هم زمان خواستار برخورد دولت مطبوع خود با داعش و دولت قانونی سوریه است.

از طرفی عدم برخورد جدی سازمان‌های امنیتی بریتانیا با چنین شخصی با توجه به اینکه در انگلستان بر خلاف تصور عموم که این کشور را مبدع دموکراسی نوین می‌دانند، حکومت در این کشور به صورت مستقیم و البته مخفیانه در دستان ملکه است و هیچ فردی در عرصه قدرت نمی‌تواند بر خلاف خواسته‌های وی حرکت کند. بنابر این نمی‌توان فردی را که چنین بی‌پروا در مقابل اساسی ترین سیاست‌های دولت پادشاهی بریتانیا اظهار نظر می‌کند را به راحتی باور نمود.

انتهای پیام/

همچنین نباید فراموش کنیم که وی بر خلاف تصور عموم در داخل کشور بشار اسد را جنایتکار می‌داند و هم زمان خواستار برخورد دولت مطبوع خود با داعش و دولت قانونی سوریه است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.5 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme