https://telegram.me/empireoflies

کودک‌آزاری و تجاوز پدیده‌ای شایع در میان سلبریتی‌ها و سیاسیون جزیره

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: با پیگیری نهادهای مدنی و مدافع حقوق کودکان، «ادوارد هیث»(Edward Heath)، نخست وزیر پیشین بریتانیا با اتهامات متعددی از جمله آزار جنسی کودکان روبرو شده است.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، با اینکه وی که در سال ۲۰۰۵ چشم از جهان فرو بست اما پلیس «ویلت‌شایر»(Wiltshire) در جنوب انگلستان که به مدت دو سال درباره این اتهامات تحقیق کرده است گزارشی در این باره منتشر کرد.

در این گزارش به هفت مورد اتهام سوء استفاده از کودکان و بزگسالان، از جمله تجاوز به یک پسر ۱۱ ساله در سال ۱۹۶۱ میلادی اشاره شده است.

در این رابطه به گفته پلیس تاکنون ۴۰ نفر مدعی شده‌اند که توسط «هیث» مورد آزار جنسی یا ضرب و شتم فیزیکی قرار گرفته‌اند.

این در حالی است که تحقیقات هنوز ادامه دارد و سخنی درباره گناه‌کاری بودن یا بی‌گناهی نخست وزیر اسبق انگلیس به میان نیامده است.

طبق این گزارش، این جرایم طی یک دوره ۳۶ ساله یعنی طی سالهای ۱۹۵۶ تا ۱۹۹۲ میلادی یعنی در دوران فعالیت سیاسی او انجام شده است.

لازم به ذکر است،  «هیث» طی سالهای ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۴ میلادی نخست وزیر بریتانیا و در بازه زمانی ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۵  رهبر حزب محافظه کار این کشور بود.

بررسی این پرونده از زمانی به اجرا درآمد که پلیس انگلیس از قربانیان سوء استفاده جنسی «ادوارد هیث» خواست تا اطلاعاتشان را درباره رفتار جنسی نامشروع وی گزارش کنند زیرا کمیسیون مستقل شکایت از پلیس (ipcc) انگلیس اعلام کرده بود  پلیس منطقه «ویلت شایر» در رسیدگی به پروند کودک آزاری دهه ۱۹۹۰ میلادی هنگامی که با موضوع دست داشتن  «ادوارد هیث» در تعرض به کودکان مواجه شد، ادامه رسیدگی به این پرونده را متوقف کرده بود.

این در حالی است که «شان مموری»، رئیس پلیس وقت «ویلت‌شایر» در تحقیقات درباره این پرونده خواسته بود تا شاهدان و قربانیان  احتمالی در دادگاه حضور داشته باشند اما نهادهای مدنی و مدافع حقوق بشر در انگلیس اعلام کردند بسیاری از قربانیان فساد اخلاقی و رسوایی های جنسی برای حفظ آبروی خود حاضر نیستند خود را معرفی کنند تا این که این کمیسیون به آنان اطمینان داد اطلاعاتشان محفوظ خواهد ماند.

براساس گزارشی که روز پنج شنبه هفته گذشته منتشر شد مشخص شد نخست وزیر اسبق انگلیس، از ابتدای دهه ۱۹۶۰ به سوء استفاده از کودکان کم سن و سال مشغول بوده و دستکم به ۱۰ پسربچه ۱۵-۱۱ ساله تجاوز کرده است.

«هیث» در سال ۲۰۰۵ و در سن ۸۹ سالگی در حالی از دنیا رفت که هیچ گاه برای سوء استفاده‌های جنسی اش از کودکان مجازات نشد.

بحث سوء استفاده جنسی از کودکان و  فساد اخلاقی افراد مشهور و صاحب منصبان انگلیسی از حدود دو سال پیش و با رسیدگی به چند پرونده به طور چشمگیری افزایش یافت .

«جیمی سویل» مجری سابق BBC از جمله افراد  معروف انگلیسی بود که متهم شدن او به بیش از ۵۰۰ مورد تجاوز و سوء استفاده جنسی جنجال بزرگی آفرید.

با مرگ «سویل» در سال ۲۰۱۱ صدها مورد اتهام سوء استفاده و تجاوز جنسی علیه او مطرح شد وعملیات پلیس برای کشف زنجیره فساد جنسی پس از وی، ردپای این شبکه فساد را درصنعت رسانه و سرگرمی انگلیس، به ویژه درشبکه خبرپراکنی BBC تائید کرد.

در ادامه تعدادی از ستاره‌های موسیقی پاپ، کمدین‌ها، تهیه‌‌کننده‌ها و دیگر افراد مشهور در عرصه رسانه‌، از جمله «گری گلیتر»، «استوارت هال» مجری رادیو، «ویلفرد دآت» تهیه‌کننده سابق تلویزیونی و دو کمدین به نام‌های «فردی استار» و «جیم دیویدسون» دستگیر شدند.

اما سال گذشته نیز از نام «لرد جنر» عضو مجلس اعیان انگلیس رونمایی شد؛ وی با همکاری تعدادی دیگر از افراد متنفذ، به مدت دو دهه، پسران بی‌سرپرست را در خانه‌های ویژه نگهداری کودکان، مورد سوء استفاده جنسی قرار داده‌اند.

اکنون و با باز شدن پرونده «هیث»، افکار عمومی انگلیس نگران است که پلیس در لاپوشانی پرونده‌های مرتبط با فساد اخلاقی و سوء استفاده جنسی سیاسیون در انگلیس دست داشته است.

در گزارش ۱۰۰ صفحه‌ای مربوط به این تحقیقات گفته شده که ادعاهای هفت تن از قربانیان اعتبار کافی برای شروع بازجویی از متهم را داشته است.

گزارش مربوط به «ادوارد هیث» مشخص کرده که قربانیان تجاوزهای او پسران ۱۱ تا ۱۵ ساله بوده‌اند.

در این این گزارش تاکید شده است که اتهامات «هیث» مربوط به دوره‌ نخست‌وزیری وی نبوده است؛ هر چند دو مورد از شکایت‌ها مربوط به این دوران شده اما پلیس گفته که اعتبار کافی برای بازجویی نداشته است.

گفتنی است تحقیقات مربوط به این پرونده در سال ۲۰۱۵ بعد از ذکر نام «ادوارد هیث» در تحقیقات مربوط به یک پرونده تاریخی سوءاستفاده جنسی از کودکان در انگلیس به جریان افتاد.

انتهای پیام/ تسنیم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: با پیگیری نهادهای مدنی و مدافع حقوق کودکان، «ادوارد هیث»(Edward Heath)، نخست وزیر پیشین بریتانیا با اتهامات متعددی از جمله آزار جنسی کودکان روبرو شده است. بر اساس گزارش ایندیپندنت، با اینکه وی که در سال ۲۰۰۵ چشم از جهان فرو بست اما پلیس «ویلت‌شایر»(Wiltshire) در …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme