Notice: Undefined variable: current_value in /home/empireof/domains/empireoflies.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/panel/post-options.php on line 761

کودکان آمریکایی قربانی سیاست‌های دولتی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: حمایت برخی از نمایندگان کنگره آمریکا از تصویب اصلاحیه قانونی حمل سلاح کمری در این کشور، سبب خشم و اعتراض گروه‌های تسلیحاتی شده است. نمایندگان کنگره آمریکا پس از سالها درخواست حامیان حقوق‌بشر برای لغو قانون حمل سلاح در این کشور، هفته گذشته پیشنهادی را مطرح کردند که بر مبنای آن خرید هرگونه سلاح گرم در آمریکا نیازمند مجوز خواهد بود.

بر اساس «قانون مجوز سلاح کمری برای خریدار»، بررسی سوءپیشینه برای هر گونه فروش تفنگ دستی ضرورتی است و فروش اینگونه سلاح‌ها به افراد زیر ۲۱ سال ممنوع خواهد بود.

اما «انجمن ملی اسلحه» و دیگر گروه‌های حامی حقوق حمل سلاح در امریکا به این طرح پیشنهادی اعتراض کرده‌اند؛ در حالی که به نظر می‌رسد امکان تصویب این طرح در کنگره‌ عمدتا جمهوری‌خواه امریکا بسیار کم است. بر اساس قانون‌اساسی آمریکا حمل اسلحه گرم، جزئی از حقوق‌شهروندی افراد است!

متمم دوم قانون اساسی آمریکا، یکی از پربحث‌ترین بخش‌های منشور حقوق و در واقع کل قانون اساسی است که این کشور بر اساس آن بنیان نهاده شده است. این متمم می‌گوید: “یک نیروی منظم شبه‌نظامی برای امنیت یک کشور آزاد ضروری است، حق مردم برای نگهداری و حمل سلاح نباید نقض شود”. این خط ساده، پایه و اساس ایدئولوژیک برای باور پرطرفدار آمریکایی مبنی بر حق مالکیت خصوصی اسلحه گرم است.

امکان تصویب این طرح قانونی در کنگره در حالی ضعیف به نظر می‌رسد که تحقیقات «مرکز پژوهش و سیاست‌گذاری جان هاپکینز درباره اسلحه» بر ضرورت جدی اعمال محدودیت بر حمل سلاح در این کشور تاکید دارد. تحقیق و بررسی این مرکز تحقیقاتی نشان می‌دهد که آزادی حمل سلاح در آمریکا به‌شدت آمار قتل را در این کشور افزایش داده است.

اسلحه-آمریکااز هزاران آمریکایی که هر سال با سلاح گرم به قتل می‌رسند، در حدود ۹۰ درصد موارد از تفنگ استفاده شده است. با توجه قتل مادران، پدران، خواهران، برادران و دوستانی که هر روز در آمریکا صورت می‌گیرد، به عقیده کارشناسان هیچ شکی وجود ندارد که خشونت ناشی از تفنگ، اساس جامعه آمریکا را در معرض تخریب جدی قرار داده است.

از تیراندازی مرگبار دسامبر ۲۰۱۲ میلادی در مدرسه‌ای در شهر «نیوتاون» امریکا ، توجه فعالان حقوق‌بشر برای اصلاح قانون حمل سلاح در این کشور افزایش یافت.

در تیراندازی چهاردهم دسامبر ۲۰۱۲ در مدرسه ابتدایی سند‌هوک شهر نیوتاون در ایالت کانکتیکوت، جوانی بیست ساله به نام «ادام لانزا» ۲۶ نفر از جمله ۲۰ کودک را کشت و سپس خودکشی کرد. فرد مهاجم در اوایل همان روز نیز مادرش را در مکانی دیگر به قتل رسانده بود.

تیراندازی و خشونت مسلحانه در حالی هر سال جان هزاران امریکایی را می‌گیرد که لابی قدرتمند اسلحه و حامیان آن در کنگره از روند تصویب و اجرای اینگونه تدابیر پیشگیرانه جلوگیری می‌کنند.

بر اساس آمارهای رسمی، تعداد کودکانی که در آمریکا در معرض خشونت مسلحانه قرار دارند، ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عنوان شده است که از آمار کودکان مبتلا به دیابت و یا سرطان فراتر است.

یک مطالعه دیگر در آمریکا نشان می ‌دهد که از نظر آماری روزانه حداقل ۷ کودک و نوجوان قربانی استفاده از سلاح گرم می‌شوند. تنها در سال ۲۰۱۱ بیش از ۳۰۰۰  کودک و نوجوان با شلیک گلوله در آمریکا جان باختند.

با وجود اینکه روزانه ۷ کودک و نوجوان آمریکایی قربانی استفاده از سلاح گرم می ‌شوند این اخبار در ماریپیچ سکوت رسانه‌های غربی محو می‌شود. از این رو بسیاری منتظرند ببینند سیاستمداران آمریکا به منظور حفظ جان مردم گام بر می‌دارند یا برای منافع لابیهای اسلحه که از تولید و تجارت اسلحه میلیاردها دلار سود می‌کنند عمل خواهند کرد.

انتهای پیام/

Notice: Undefined variable: current_value in /home/empireof/domains/empireoflies.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/panel/post-options.php on line 761

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme