https://telegram.me/empireoflies

کودتا در کودتا و شکست های مفتضحانه آمریکا به دنبال یکدیگر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دریافت غرامت ۲ میلیارد دلاری از دارایی های ایران که چندی پیش دیوان عالی آمریکا به بهانه انفجار بیش از سه دهه پیش در بیروت تصویب کرد، بهانه ای شد تا به بررسی برخی مستندات غیر قابل انکار در زمینه فجایع و جنایت هایی که آمریکا در کشور ما رقم زده است، بپردازیم.

با نگاه به مستندات بیشمار و غیرقابل انکار، آمریکا در بسیاری از فجایع و جنایت‌هایی که در کشور ما رقم خورده  و آسیب‌های فراوان و بعضاً غیرقابل جبران برای ملت ما به همراه داشته است، نقش مستقیم و غیرمستقیم داشته که می‌توان برای هرکدام از این فجایع و حوادث، پرونده‌های متعدد حقوقی را در مجامع قضایی و کیفری بین‌المللی طرح و طرف آمریکایی را مجبور به پرداخت غرامت کرد.

در گزارش زیر مواردی دیگر از مستندات جنایت‌های آمریکا علیه ملت ایران بررسی شده است.

ارتباط تمامی کودتاهای زیر با واسطه یا بی واسطه به سازمان جاسوسی ”سیا“ و شیطان بزرگ برمی گردد.

کودتای قطب زاده و شیخ شریعتمداری

کودتای قطب زاده ـ شریعتمداری نیز مانند دیگر کودتاهایی که در ایران صورت گرفته است، بی بهره از حمایت خارجیان نبود.

پس از کشف کودتای نقاب ( نوژه ) در تیر ماه ۱۳۵۹، گزارشاتی در مورد تحرکات مشکوک صادق قطب‌زاده، به واحد اطلاعات سپاه رسید.

برنامه‌ای که قطب‌زاده طراحی کرده بود، به این ترتیب بود که با همکاری تعدادی از نظامیان سلطنت طلب و مرتبطین با سازمان سیا، امام خمینی و اعضای شورای عالی دفاع را در یک سوء قصد از بین ببرند و بعد از تصرف مراکز سپاه پاسداران و کمیته‌های انقلاب، صدا و سیما را به تصرف خود درآورده و اعلام حکومت جدید نمایند .

در این طرح قرار بود که پس از تصرف صدا و سیما، آیت‌الله شریعتمداری نیز برای مردم پیام بفرستد و از کودتاچیان اعلام حمایت نماید. اسنادی که دانشجویان مسلمان پیرو خط امام پس از تصرف سفارت آمریکا به دست آورده بودند، حکایت از آن می‌کرد که شریعتمداری پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با مأمورین سیا که در سفارت آمریکا فعالیت می‌کردند ارتباط گرفته و از آن‌ها برای حزب خود درخواست پول و حمایت کرده بود.

قطب‌زاده نیز از چندی قبل با شریعتمداری ارتباط گرفته و او را در جریان طرح براندازی خود قرار داده بود. قطب‌زاده با رابطین برخی عشایر نیز تماس گرفته و از آن‌ها نیز قرار بود در طرح خود استفاده کند، در عین حال وی با برخی گروههای ضدانقلاب و تروریست مانند سازمان منافقین و حزب رنجبران نیز ارتباط گرفته بود. وی همچنین افرادی را به برخی کشورهای خارجی فرستاده بود تا از دولت‌های خارجی برای طرح خود پول و حمایت کسب کند .

حجت الاسلام محمدی ری شهری رئیس دادگاه‌های انقلاب اسلامی ارتش، در این زمینه می‌گوید :

«در پی تعقیب و مراقبت از آقای قطب‌زاده و فعالیت‌های اطلاعاتی ـ که حدود یک سال و نیم طول کشید ـ مشخص شد که وی درصدد ایجاد یک جریان براندازی است و برای این منظور ارتباطاتی را در داخل و خارج از کشور آغاز کرده است.»

کودتای گروه براندازی پارس، نمارا و نیما

در فاصله شکست کودتای نوژه تا کودتای ”قطب زاده- شریعتمداری“ در فروردین ماه۱۳۶۱، یعنی در طول یک سال و نیم، سه توطئه کودتای دیگر نیز به سرنوشت کودتای نوژه دچار شد.

«اولین گروه براندازی، گروهی به نام ”پارس“ بود که مخفف عبارت ”پاسداران رژیم سلطنتی“ است.

دومین گروه براندازی عنوان ”نمارا“،

و سومین گروه عنواننیما “ را داشت.

ارتباط تمامی این گروه ها با واسطه یا بی واسطه به سازمان جاسوسی ”سیا“ و شیطان بزرگ برمی گشت.

طبق مدارکی که در دست است، شخصی به نام آرمین و با نام مستعار ” آرش“، ضمن تماس با خانواده منحوس پهلوی در مصر و ژنرال علا در آن کشور، گروه ”پارسرا تشکیل می دهد.

یکی از اعضای این باند به اسم ”مهاجری“ با قطب زاده تماس داشته است. پس از دستگیری این باند، توطئه شبکه دیگری به اسم ”نمارا“ نمایان شد. عامل ارتباطی این شبکه ”پزشک پور“ بود که در تماس مستقیم با اسراییل بود و رهبر آن سرهنگ رضازاده بود.

پس از دستگیری اینها شبکه دیگری به نام ”نیما“ کشف شد که سپاه موفق به کشف این شبکه و دستگیری اعضایش شد و در این رابطه حدود ۲۵ نفر شناسایی و دستگیر شدند. خط ارتباطی این شبکه با سازمان ”سیا“ از طریق ”جبهه ملی“ و دکتر منوچهر شایگان بود را هم تشکیل داده بودند.

آیت الله ری شهری رئیس دادگاه های انقلاب اسلامی وقت سالها پیش جزئیات طرح های براندازی را افشا کرده است و از چندین طرح این چنین سخن می گوید:

این شبکه ها عبارتند از :

سازمان پارس به رهبری آرش که این شبکه از خانواده منحوس پهلوی تغذیه می شد و یکی از اعضای این شبکه به نام مهاجری با سازمان نجات انقلاب ایران و قطب زاده در ارتباط بود .

اعضای مهم این شبکه که یکی پس از دیگری دستگیر شده اند عبارتند از : آرمین ، اسفندیاری ، شاهین، شکیبی و مهاجری .

سازمان نمارا به رهبری پزشکپور که این شبکه نیز از اسرائیل تغذیه می شد و اعضای مهم این شبکه که دستگیر شده اند عبارتند از : رضا زاده ، صیرفی ، فروغی ، رحیمی ، امیر طهماسب ، لطف نوعی ، دیده ور ، صباح، خشایار و پزشکپور که در کودتای نافرجام تیرماه سال ۵۹ نیز شرکت داشته اند و ضمنا افرادی که با این شبکه همکاری می کردند بقایای اعضای توطئه نوژه و ورشکستگان سیاسی نیز می باشند .

ما پس از کشف توطئه های بمب گذاران شبکه پارس موفق شدیم شبکه نمارا را کشف کنیم، رهبر این شبکه تماس مستقیم با اسرائیل داشت اعضای این شبکه طرح کودتای خزنده در ایران را تهیه می کنند و برای تصویب نهایی توسط پزشکپور به اسرائیل می فرستند و اسرائیل پس از مطالعه و بررسی طرح کودتای خزنده آنان را تائید می کند .

ری شهری ادامه می دهد: بر اساس طرح کودتای خزنده قرار بود ابتدا روحانیون را از بین ببرند و سپس طرفداران بنی صدر و بازرگان را به روی کار بیاورند و هنگامی که طرح کودتای خزنده به تصویب اسرائیل رسید پزشکپور به پاریس می رود و طرح مذکور را به سرلشکر هاشمی نژاد می دهد .

وی سومین گروه ر ا سازمان نیما خوانده و گفت : سازمان نیما به رهبری دکتر منوچهر شایگان که این شبکه نیز از جبهه ملی تغذیه می شد و اعضای مهم آن که عده ای از لیبرال ها می باشند عبارتند از : دکتر منوچهر شایگان، آذردهقانی ، سلوکی ، پورموسی ، دکتر شریف زاده ، دکتر درویش ، دکتر افشار ، دکتر باقری و کریم امیرفرزان می باشند .

رئیس دادگاه های انقلاب ارتش اضافه کرد : کلیه این شبکه های براندازی تحت نظر سازمان سیا بوده اند و مستقیم یا غیر مستقیم از سازمان جاسوسی سیا دستور می گرفتند .

بر اساس اسناد و مدارک موجود قطب زاده و دیگر اعضای سازمان نجات انقلاب ایران و سلسله شبکه های براندازی تصمیم داشتند ابتدا منزل شاه ویسی استاندار پیشین کردستان و منزل برادر قطب زاده را که مجاور منزل شهید دکتر باهنر است و هر دو این خانه ها را در حوالی جماران می باشند به نحوی منفجر کنند که توجه عمومی را به خود جلب کند و ماموران انتظامی به سوی محل انفجارات مزبور کشیده شده و مشغول رسیدگی به آن شوند ، اگر این انفجارات رخ می داد عده ای بیگناه کشته می شدند ، سپس قصد داشتند حسینیه جماران را به توپ ببندند و پس از به شهادت رساندن رهبر کبیر انقلاب گروه هایی از قمه کش ها که قبلا آن ها را اجیر کرده بودند به خیابان ها بریزند و درگیری های خیابانی به وجود بیاورند و با این کیفیت مراکز حساس دولتی را بگیرند .

صادق قطب زاده یکی از اعضای فعال کودتای نافرجام پس از دستگیری در یکی از بازجویی های خود اعتراف کرد که قصد داشت جماران را بکوبد و بعد رهبر کبیر انقلاب امام خمینی را دستگیر نماید ، ضمنا پس از کشتن اعضای شورای عالی دفاع با یک کودتای نظامی روی کار آید و حکومت را در دست بگیرد .

در طول تاریخ همواره گروهی از عناصر وجود داشته‌اند که در نگاه نخست خود را شریکان قافله انقلاب و نظام دانستند، اما این در حالی بوده است که مصداق بارز خیانت کاری بوده‌اند.

صادق قطب‌زاده را می‌توان از نخستین کسانی دانست که در قامت مسئولیت در نظام تا بیخ گوش مسئولین پیش رفت اما سرانجام وی به براندازی و خیانت ختم شد.

انتهای پیام/اتاق خبر ۲۴

در فاصله شکست کودتای نوژه تا کودتای “قطب زاده- شریعتمداری”، سه توطئه کودتای دیگر نیز به سرنوشت کودتای نوژه دچار شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme