https://telegram.me/empireoflies

کوتاه شدن سریال‌ها داد نویسندگان هالیوود را درآورد!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغشبکه NBC در گزارشی از خطر اعتصاب نویسندگان در هالیوود گفته است. طبق این گزارش با توجه به آنکه فصول سریال‌های تلویزیونی رو به کاهش است و نویسندگان در نتیجه آن پول اندکی دریافت خواهند کرد، برخی از ۱۳هزار عضو صنف نویسندگان آمریکا برای تعطیل تازه‌ای تجدید قوا می‌کنند که می‌تواند تولید تلویزیون و سینما را زمین‌گیر کند.

یک دهه پیش نیز نویسندگان هالیوود در اعتراض به دستمزدهایشان برای فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی که به صورت آنلاین پخش می‌شوند دست به اعتصاب زدند و سه ماه از قبول و تکمیل پروژه‌ها سرباز زدند. صنعت سرگرمی آمریکا به حالت نیمه تعطیل درآمد. اعتصاب آن زمان سبب توقف تولید ده‌ها پروژه تلویزیونی و سینمایی شد، تا جایی‌که امواج شوک و ناباوری به اقتصاد لس آنجلس نیز سرایت کرد.

بیش از ۱۲ هزار نویسنده به این اعتصاب پیوستند.این اعتصاب از  پنجم نوامبر ۲۰۰۷ شروع و در ۱۲ فوریه ۲۰۰۸ پایان یافت. شرح وقایع این اعتصاب در کتابی به نام «هالیوود در اعتصاب!» آمده‌است و بسیاری از هنرمندان مشهور مانند جان استوارت، آنجلینا جولی، کاترین هیگل، نیل پاتریک هریس و الن پامپئو از این اعتصاب حمایت کردند.

در دور جدید اعتصابات، پس از شکست مذاکرات با استودیوهای اصلی، انجمن نویسندگان امریکا (WGA) در صدد جمع‌آوری رأی مجوز اعتصاب از اعضای خود است. در حالی که این اتحادیه تا دوشنبه اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت) فرصت دارد به تجمیع آرا برسد، میزان تنش‌‌هایی که در سال‌های اخیر شکل گرفته‌اند رو به فزونی می‌رود و این واقعیت به نقل از کسانی بیان شده که در روند مذاکرات حضور داشته‌اند اما مجاز به هیچ‌گونه اظهار نظری در این زمینه نیستند.

آیدا تدین در سایت آی‌سینما در این باره نوشته است «اما این دوران برای بسیاری از نویسندگان چندان هم طلایی نیست؛ این روزها ساخت سریال‌هایی با فصل‌های کوتاه به قاعده‌ای جدید تبدیل شده است. بسیاری از سریال‌هایی که از شبکه‌های کابلی یا آنلاین به نمایش در می‌آیند در قالب فصل‌های ۱۰ اپیزودی یا کمتر تهیه و تولید می‌شوند که این تعداد کمتر از نصف مدت زمان سریال‌هایی است که در گذشته روی آنتن می‌رفتند – دست‌کم در قالب ۲۴ اپیزود. همین موضوع، نویسندگان را در بحران مالی قرار داده است؛ خصوصا این که به دلیل تصویب قوانین انحصاری جدید دیگر نمی‌توانند به طور همزمان در چندین پروژه مختلف حضور داشته باشند.

از آن‌جایی که تکرار دوباره سریال‌ها دیگر قدیمی شده و جایی در فضای عصر طلایی تلویزیون ندارد، نویسندگان دستمزدهای محدودتری دریافت می‌کنند. از همین رو، بودجه کمتری نیز به طرح‌های بازنشستگی و سلامت اعضای انجمن اختصاص می‌یابد، آن‌هم در دورانی که بسیاری از نویسندگان نسل قبل در شرف بازنشستگی هستند و بیش از پیش نیاز به استفاده از حقوق و مزایای مربوط به این دوران دارند. جان بومن، نویسنده و تهیه‌کننده تلویزیون و مدیر سابق کمیته مذاکرات انجمن نویسندگان امریکا عقیده داردگذران زندگی به عنوان یک نویسنده مدام دشوار و دشوارتر می‌شود.»

انتهای پیام/فردا نیوز

نویسندگان هالیوود در آستانه اعتصابی دیگر هستند. این اعتصاب در راستای کوتاه شدن سریال‌ها و در نتیجه کاهش دستمزد نویسندگان است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme