https://telegram.me/empireoflies

دعوت کنگره آمریکا برای سخنرانی سرکرده منافقین

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مریم رجوی (عضدانلو) سرکرده گروهک تروریستی منافقین قرار است روز ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) از طریق ویدئو کنفرانس در یکی از جلسات استماع کنگره آمریکا شرکت کند.

شرکت وی در نشست «داعش: تعریف دشمن» که در کمیته فرعی «تروریسم، منع اشاعه و تجارت» کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا برگزار می‌شود، به دعوت نمایندگان حامی این گروهک در کنگره صورت می‌گیرد.

گروهک منافقین تا سال ۲۰۱۲ از سوی واشنگتن هم گروهی تروریستی به شمار می‌رفت، اما پس از لابی‌گری گسترده، از این فهرست خارج شد.

تاکنون گزارش‌های متعددی از ارتباط نزدیک منافقین با اعضای ارشد کنگره و پرداخت مبالغ کلان به آن‌ها برای حمایت از منافقین، منتشر شده است. از جمله سناتورهایی که روابط گرمی با منافقین دارد، رابرت منندز است که اخیرا در ارتباط با یک پرونده سوءاستفاده مالی، مجبور به کناره‌گیری از سمت خود در کمیته روابط خارجی سنا شد.

علاوه بر عضدانلو، رابرت فورد آخرین سفیر آمریکا در سوریه نیز در این نشست شرکت خواهد داشت.

«تد پو» رئیس کمیته میزبان این نشست و از جمله ضدایرانی‌ترین نمایندگان کنگره، در این مورد به پایگاه خبری المانیتور گفته است: «آن‌ها دیگر در لیست گروه‌های تروریستی خارجی نیستند و باید طوری هم با آن‌ها برخورد شود که در لیست گروه‌های تروریستی خارجی نیستند.»

پو در سال‌های اخیر از اصلی‌ترین دریافت‌کنندگان کمک‌های مالی از منافقین بوده و از مهمترین حامیان این گروهک در کنگره به شمار می‌آید.

اقدام این کمیته در دعوت از رجوی واکنش‌های مختلفی را در میان نمایندگان داشته و برخی از آن استقبال کرده و بعضی دیگر نظیر «جرالد کنولی» برخوردی محتاطانه با آن داشته‌اند.

این اقدام واکنش دولت آمریکا را نیز در پی داشته است. یک مقام دولتی آمریکا به المانیتور گفته است: «آن‌ها بارها و بارها نشان داده‌اند که قابل اتکا‌ترین طرف نیستند.»

این مقام دولتی آمریکا همچنین گفته نباید از این گروهک با عنوان اپوزیسیون ایرانی نام برده شود. وی در این مورد گفته است: «وقتی کسی نیست که بتوان او را اپوزیسیون ایرانی نامید، افرادی را می‌بینید که می‌خواهند او (رجوی) و گروهش را به عنوان اپوزیسیون معرفی کنند. فکر می‌کنم این بخش خطرناک ماجراست.»

پو در دفاع از اقدام خود در دعوت از رجوی، گفته است که می‌خواهد از وضعیت کمپ لیبرتی (محل اسکان موقت منافقین پس از اخراج از اشرف) در برابر «تهدید داعش» اطلاع یابد.

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme