https://telegram.me/empireoflies

کنفرانس برلین ۲

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:  در روز ۱۹ فروردین سال ۱۳۷۹ در حالی که حدود دوماه از انتخابات ششمین دوره مجلس شورای اسلامی گذشته بود، شهر برلین آلمان میزبان همایشی ۳ روزه با عنوان «ایران پس از انتخابات» (Iran After the Elections Conference) بود که بعدها در ادبیات سیاسی ایران به «کنفرانس برلین» مشهور شد.

«کنفرانس برلین» از سوی حزب سبز آلمان و به دعوت «بنیاد هاینریش بل (نویسنده آلمانی)» در خانه فرهنگ‌های جهان در شهر برلین برگزار شد.

در این دور از جلسات بنیاد هاینرش بل، ایران و آینده پیش روی جریان رفورمیسم در ایران محور بحث قرار داده شده بود و قرار بود شرکت کنندگان به موضوعاتی چون: «ایران پس از انتخابات، اسلام و دموکراسی در اعتراض‌های دانشجویی؛ اسلام اصلاح طلب و جامعه مدنی مدرن؛ چالش‌های اقتصادی و زیست محیطی پیش‌ روی جمهوری اسلامی؛ حقوق زنان و جنبش زنان؛ رسانه‌ها، هنر و ادبیات در روند اصلاحات و دموکراسی؛ ارزیابی گذشته و افق‌های آینده سیاسی ایران و آلمان» بپردازند.

در این کنفرانس، بنابر دعوت حزب سبز آلمان، ۱۷ نفر از پیاده‌نظام جریان روشنفکری، از فعالان سیاسی گرفته تا نویسنده و نظریه‌پرداز کهنه‌کار و تازه از راه رسیده، از جمله «عزت‌الله سحابی، اکبر گنجی، حسن یوسفی اشکوری، حمیدرضا جلایی پور، کاظم کردوانی، چنگیز پهلوان، محمود دولت آبادی، مهرانگیز کار، شهلا شرکت، شهلا لاهیجی، جمیله کدیور و… » حضور داشتند.

فضای حاکم بر اجلاس آکنده از تنش و درگیری بود و گروه‌های مختلف به جان هم افتاده بودند و شبکه‌های جهانی هم به انعکاس آن مشغول بودند. مرتضی غرقی، خبرنگار صداوسیما که تنها نماینده جمهوری اسلامی برای انعکاس این رویداد بود، معتقد است شدت و حساسیت وقایع آن روز به اندازه‌ای بود که به دوستش گفته: «مواظب باش کسی از پشت ما را با چاقو نزند یا اتفاقی از این دست نیفتد! چرا که به دلیل آشفتگی زیاد، پلیس هیچ حاکمیتی در سالن نداشت و فضا بسیار متشنج بود!»

کنفرانس برلین ۲

پس از گذشت ۱۶ سال از کنفرانس برلین، منابع معتبر اخباری موثق از برگزاری کنفرانسی دیگر در این شهر بر علیه جمهوری اسلامی ایران می‌دهند. البته «کنفرانس برلین ۲» اینبار به صورت کاملا محرمانه قرار است در روز شنبه ۹ آوریل ۲۰۱۶ مصادف با ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ (دقیقاً در سالروز اختتامیه کنفرانس برلین ۱) آغاز شود و دعوت‌نامه‌های شرکت کنندگان آن به صورت خصوصی برای آنها ارسال شده است.

مطابق اخبار واصله ۴۸ نفر برای شرکت در این کنفرانس دعوت شده‌اند که گرایشات فکری مختلف و بعضاً متضادی دارند، به طوری که دیدگاه‌های سیاسی مدعوین از سلطنت‌طلبان، و متواریان فتنه ۸۸، تا مارکسیست ها، دموکرات ها و حتی برخی کارمندان شبکه خبری BBC فارسی و شبکه به ظاهر سرگرمی Manoto را شامل می‌شود.

به نظر می‌رسد پس از شکست پروژه شورای ملی به منظور معرفی یک آلترناتیو برای جمهوری اسلامی، دستگاه استکبار جهانی پروژه‌ای جدید را آغاز نموده و اینبار بجای تشکیل شورایی متشکل از سران (شورای ملی)، قصد دارد تا شورایی متشکل از بدنه اپوزیسیون (کنفرانس برلین ۲) تشکیل دهد.

امپراتوری دروغ با بررسی دقیق افکار و گرایشات تک‌تک اعضای این کنفرانس، اعلام می‌دارد، حتی به فرض برگزاری این نشست هم امکان تشکیل شورایی موفق از میان مدعوین بسیار کم است و اگر هم چنین شورایی تشکیل شود پایداری آن محل تردید اساسی خواهد بود.

توصیه امپراتوری دروغ به برگزار‌کنندگان این کنفرانس این است که با پرهیز از چنین اقداماتی که از پیش نتایجشان بر هر عقل سلیمی روشن است، بیش از این خود را منفور و مطرود ملت ایران ننمایند.

شایسته است مسئولین محترم وزارت امور خارجه نیز با پیگیری این موضوع از دولت آلمان بخواهند تا با جلوگیری از برگزاری چنین کنفرانس‌ها و نشست‌هایی که آشکارا و پنهانی به دنبال توطئه چینی علیه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی هستند، حسن نیت خود را به ملت ایران نشان دهند تا در فضای پسابرجام، دولت آلمان مورد غضب ملت ایران واقع نشود.

وب‌سایت «امپراتوری دروغ» به زودی اطلاعات تکمیلی بسیار مفصلی را از این نشست که قرار است به صورت محرمانه در برلین برگزار گردد، منتشر خواهد نمود!

https://telegram.me/empireoflies

۲ دیدگاه

  1. اطلاعات تازه ای از این کنفرانس به بیرون درز کرده است که همراه با مستندات به نشانی رایانامه شما ارسال شد.

  2. یه کمپین دارن که از دیروز اطلاعات رو علنی کرده:
    https://www.facebook.com/UDI2016

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme