https://telegram.me/empireoflies

کمپین تبلیغاتی اپوزسیون به نفع آمریکا

به گزارش «امپراتوری دروغ»، روز گذشته نیروهای امنیتی عراق با همکاری نیروهای داوطلب موفق شدند محاصره منطقه «آمرلی» را در هم بشکنند؛ ارتش عراق از روز جمعه عملیات برای پس گرفتن این منطقه را که بیش از دو ماه است در محاصره افراد مسلح قرار دارد را آغاز کرده بود و در دو روز گذشته حملات توپخانه‌ای و موشکی مواضع تکفیری‌ها را هدف قرار داد و از صبح دیروز با کلید زدن آخرین فاز عملیات زمینی خود توانست محاصره آمرلی را پایان دهد.

آمرلی یکی از مناطق شیعه نشین استان صلاح الدین عراق است که تروریست‌ها منطقه آمرلی را که بیش از ۱۸ هزار نفر جمعیت دارد ۸۱ روز محاصره کردند و اجازه ندادند که غذا و مواد دارویی به مردم این شهر برسد، مردم این شهر برخلاف دیگر مناطق موصل و صلاح الدین تسلیم نیروهای داعشی نشدند و با مقاومت خود اجازه سقوط شهر را ندادند.

با انتشار گسترده این خبر، رسانه های بیگانه و اپوزیسیون به نقش اساسی آمریکا و ایران در آزادسازی این منطقه اشاره کردند و این را اولین همکاری ایران و آمریکا در عراق دانستند.

رسانه های غربی با انتشار گسترده این خبر به دنبال نقش موثر آمریکا در عراق هستند این در حالی است که تنها نقش آمریکا در این منطقه پرتاب بسته های بشردوستانه که توسط آمریکا، فرانسه، انگلیس و استرالیا تهیه شده، به این مناطق بوده که این بسته ها توسط آمریکا، فرانسه، انگلیس و استرالیا تهیه شده است.

در واقع تنها کمک آمریکا ارسال چند بسته غذایی بوده است و در درگیری با تروریست ها و آزادسازی آمرلی نقشی نداشته است.

در این راستا «حاکم الزاملی» نماینده فراکسیون پارلمانی «الاحرار» دیروز با اعلام اینکه نیروهای امنیتی و سرایا السلام در اطراف آمرلی مستقر شده‌اند گفت که بغداد با درخواست آمریکا برای ارائه پشتیبانی هوایی عملیات در هم شکستن آمرلی مخالفت کرده است.

«جاسم محمد جعفر» یکی از فرماندهان ترکمانی، گفت: نیروهای امنیتی با حمایت داوطلبان که نزدیک به ۴ هزار نیروی سازمان بدر برای شرکت در این عملیات اعلام آمادگی کرده بودند توانستند آمرلی را آزاد کنند.

در واقع امریکا هیچ نقشی در آزادسازی منطقه شیعه نشین آمرلی از دست تروریست های تکفیری نداشته است و رسانه‌های بیگانه به دنبال القای همکاری میان ایران و آمریکا هستند که این همکاری هیچ وقت در کار نبوده است.

انتهای پیام/دانا

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme