https://telegram.me/empireoflies
گزارشى از دو بار تشرف به داخل کعبه در شعبان المعظم ۱۴۱۶ و شعبان المعظم ۱۴۱۷٫

کلیپ سه بعدی از درون خانه کعبه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: درگاه در خانه کعبه که از سنگ تیره‏اى ساخته شده است. وسعتى در حدود یک و نیم در یک متر داشته و به اندازه بیست سانتیمتر گودتر از کف داخل بیت قرار دارد.

در درون کعبه سه ستون چوبى منبّت کارى شده از چوب عود وجود داشت که قطر هر یک حدود ۲۵ سانتیمتر به نظر مى‏رسید .

دیوارهاى دور داخل بیت تا حدود ۲ متر از سنگ مرمر رخام سفید متمایل به زرد کهربایى پوشیده شده بود که کف بیت هم از همین سنگ‎ها، فرش گردیده است.

همانطور که قبلا توضیح دادم. کعبه داراى دو سقف مى‏باشد که سقف اصلى از داخل بیت دیده نمى‏شد و روى سقف داخلى کعبه تا لبه سنگ‎ها در اطراف با پرده حریر قرمز رنگ پریده‏اى که سال‎ها از قدمت آن گذشته بود، پوشانیده شده است. بر روى پرده، اسامى پروردگار و عباراتى چون «لا اله الا الله‏»، «محمد رسول الله‏»، «یا منان»، «یا حنان» و «یا کریم» نقش بسته شده است. ستون‎ها تا مرز سنگ‎هاى دیوار، از چوب و باقى بالاى آنها را پرده پوشانیده است.

پلکان بام خانه خدا در ناحیه رکن شامى پس از ورود به داخل بیت در دست راست قرار دارد که با پرده‏اى که از بالا بر روى آن افتاده بود. چیزى از در و محل آن به نظر نمى‏رسید.

در ناحیه رکن شامى داخل کعبه، برآمدگى یک متر در یک متر وجود داشت که نشان دهنده در بام کعبه بود. لیکن همانطور که پیشتر اشاره شد، همان پرده مخصوص بر روى آن افتاده بود که چیزى در ظاهر نمایان نبود. سکوت عجیبى بر داخل بیت حاکم بود، با تمام آن همهمه و سر و صدا در خارج کعبه، هیچگونه صدایى به داخل نفوذ نمى‏کرد.

اندازه اضلاع درونى کعبه از گوشه حجرالاسود تا گوشه شامى حدود (۸۰/۷ متر) و فاصله میان رکن یمانى و رکن حجر الاسود ۵/۶ متر مى‏باشد. بنابراین مساحت تقریبى داخل بیت حدود پنجاه متر است.

ناصر خسرو در سفرنامه خود، به روزنه‏هایى در چهار رکن سقف کعبه اشاره مى‏کند که این روزنه‏ها به شکل مربع و داراى سنگ مرمر شفاف یمنى بوده است که با تابش اشعه آفتاب، داخل بیت بدان‎ها روشن مى‏گردیده است.

فعلاً از این روشنایى خبرى نیست و شاید در سقف اصلى بیت قرار داشته است که با سقف دوم و پرده‏اى که توصیف آن گذشت، دیگر روشنایى و نور به داخل بیت نفوذ نمیکند.

دانلود فیلم

انتهای پیام/جام نیوز

گزارشى از دو بار تشرف به داخل کعبه در شعبان المعظم ۱۴۱۶ و شعبان المعظم ۱۴۱۷٫

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme