https://telegram.me/empireoflies
کلیسای "کورپیلومبولو" در بخش پایالا در شمال سوئد در بخشی از رویدادی با نام "جشنواره اروپایی شب" اذان پخش کرد.

کلیسایی در سوئد اذان پخش کرد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغکلیسای “کورپیلومبولو” در بخش پایالا در شمال سوئد در بخشی از رویدادی با نام “جشنواره اروپایی شب” اذان پخش کرد.

پخش این اذان در بخشی از نمایشی با نام “نیایشی برای بشریت” صورت گرفت که در توضیح آن نوشته شده بود، “همه ما فرزندان زمین هستیم”. این نمایش از سوی انجمن فرهنگی کلیسای کورپیلومبولو با همکاری جنبشی که در واکنش به رسوایی توهین به پیامبر اسلام (ص) در سال ۲۰۰۵ تشکیل شد، تهیه شد. این نمایش همچنین علاوه بر اذان شامل نواهایی به زبان سامی، سوری، عربی و عبری، مانتراهای هندو و موسیقی بومی شمال اروپا بود.

رییس انجمن فرهنگی کلیسای کورپیلومبولو اظهار کرد: ما با نمایندگان کلیسای سوئد گفتگویی درباره صحیح بودن پخش اذان و نمادهایی از ادیان دیگر داشتیم. من توضیح دادم که نیایشی برای بشریت هرگز در کلیسا نادرست نخواهد بود، چه شامل اذان باشد چه نه و سپس آنان چراغ سبز را برای این کار به ما نشان دادند.

کشیش این کلیسا نیز ضمن موافقت با این اقدام، اظهار کرد: این رویداد به گوناگونی (ادیان) می‌پردازد و یک نیایش معمولی نیست. این یک بیان فرهنگی از تمایلی مشترک برای رسیدن به صلح فارغ از باورهای انسان‌هاست. برخی ممکن است این اقدام را بحث‌براگیز بدانند اما ما بنا به دلایلی و با ارزیابی این کار را انجام داده‌ایم. انجمن کلیسای جامع استکهلم نیز از این رویداد حمایت کرده است.

منبع: ابنا

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme