https://telegram.me/empireoflies

کلاه‌برداری به نام «شهرام شبپره»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بنا به گفته رسانه‌ها، در اواسط بهمن‌ماه سال گذشته، خانمی با مراجعه به دادسرای امور بین‌الملل و طرح شکایتی عنوان داشت که از طریق آگهی تبلیغاتی یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای قصد خرید یک واحد آپارتمان مسکونی در کشور ترکیه را داشته که توسط شخص فروشنده مورد کلاه‌برداری قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاه‌برداری و به دستور دادسرای تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. شاکی پس از حضور در اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: “شخصی بنام «یاشار. ر» با اعلام مالکیت شرکت «فرست هوم آلانیا» با شماره ثبت جعلی متعلق به یک شرکت تبعه ترکیه اقدام به فروش یک دستگاه آپارتمان در کشور ترکیه -منطقه آلانیا– به اینجانب نمود و بابت پیش پرداخت فروش آپارتمان نیز مبلغ ۲۰ هزار یورو به حساب ایشان واریز کردم.”

شاکی در خصوص نحوه اطلاع از کلاه‌برداری به کارآگاهان گفت: “جهت تحویل آپارتمان به کشور ترکیه رفته بودم که در آنجا متوجه شدم آپارتمانی که توسط آقای یاشار. ر به بنده فروخته شده، در واقع متعلق به یک تبعه ترکیه است که توسط ایشان اجاره شده است؛ با مراجعه به ایران و جهت استرداد مبلغ پیش پرداخت به سراغ یاشار. ر رفته؛ اما او اعلام کرد که قادر به استرداد پول نبوده و به این بهانه درخواست استرداد پول طی دو مرحله شد، اما به وعده خود عمل نکرد.

شاکی در خصوص نحوه آشنایی خود با یاشار. ر نیز به کارآگاهان گفت: “از طریق برنامه فردی به نام «حمید شب‌خیز» که از طریق شبکه ITN پخش می‌شود در جریان فروش آپارتمان در منطقه آلانیا قرار گرفتم؛ پس از تماس با شماره اعلام شده از سوی برنامه، با آقای یاشار. ر آشنا شدم که ایشان خود را مالک شرکت فرست هوم آلانیا معرفی کرد.”

با بررسی پرونده شکایت‌های مشابه مشخص شد که شکات و مالباختگان دیگری نیز توسط مدیر شرکت فرست هوم آلانیا مورد کلاه‌برداری قرار گرفته‌اند. با شناسایی محل تردد یاشار. ر (۳۵ ساله) در جزیره کیش، هماهنگی‌های لازم با پلیس آگاهی جزیره کیش انجام شد و متهم در مورخه ۲ تیر ۹۴ دستگیر شد.

متهم پس از حضور در اداره چهاردهم پلیس آگاهی، صراحتاً به انجام تبلیغات فروش ملک در شبکه‌های ماهواره‌ای غیرقانونی، و کلاه‌برداری از شکات اعتراف کرد. متهم در ادامه تحقیقات اذعان نمود: “در طول مدت فعالیت خود با یکی از خوانندگان متواری از ایران بنام «شهرام شب‌پره» اقدام به فروش آپارتمان می‌کردم، اما پس از گذشت مدتی کوتاه با «شهرام شب‌پره» دچار اختلاف شده و از ترس این شخص مجبور به ترک کشور ترکیه و بازگشت به ایران شدم و در حال حاضر نیز شرکت فرست هوم آلانیا متعلق به این شخص (شهرام شب‌پره) است. 

پس از انتشار خبر دستگیری «یاشار. ر» و انتشار اعترافات او درباره نقش داشتن «شهرام شب‌پره» در کلاه‌برداری‌ها، این خواننده لس‌آنجلسی به‌سرعت در تلویزیون لس‌آنجلسی ITN و برنامه «حمید شب‌خیز» حضور پیدا کرد تا خود را در این ماجرا تطهیر کند.

از سمت راست: «حمید شبخیز» و «شهرام شبپره»

از سمت راست: «حمید شب‌خیز» و «شهرام شب‌پره»

«شهرام شب‌پره» طی این برنامه در حالی که عصبانی و دلواپس به نظر می‌رسید، با رد ادعاهای یاشار. ر، بدون ارائه هیچ دلیل و مدرکی برای سخنانش مدعی شد که با وی همکاری نداشته و بلکه خود نیز یکی از مالباختگان است.

این خواننده لس‌آنجلسی که در سال‌های گذشته نیز سابقه کلاه‌برداری داشت، با مظلوم‌نمایی ادعا کرد که فردی ساده است که توسط یاشار. ر مورد سوءاستفاده قرار گرفته است!

«شهرام شب‌پره» در حالی که با تأییدهای مکرر «حمید شب خیر» (حامی رسانه‌ای شرکت فرست هوم آلانیا) سخن می‌گفت، ابراز کرد که از سوی رسانه‌های ایرانی مورد هجمه قرار گرفته و مظلوم واقع شده است.

این خواننده فراری با آنکه خود را در اتهاماتش بی‌گناه دانست، اما در انتهای این برنامه بار دیگر مخاطبین خود را به خروج سرمایه از کشور و خرید خانه و سرمایه‌گذاری در کشورهای همسایه ایران از جمله ترکیه دعوت کرد.

گفتنی است، بنا به اعتراف خانواده یاشار. ر که در این مدت با «شهرام شب‌پره» نیز در ارتباط بودند، این خواننده لس‌آنجلسی شریک یاشار. ر در کلاه‌برداری از ایرانی‌های بود و به‌سبب آنکه در تقسیم سهم پول ناشی از کلاه‌برداری‌ها به تفاهم نرسیدند، با یکدیگر دچار اختلاف شدند. پس از دستگیری یاشار. ر در ایران و افشای دست‌داشتن «شهرام شب‌پره» در پرونده فساد اقتصادی و کلاه‌برداری، این خواننده فراری با حضور در رسانه‌های مختلف به‌دنبال فرار به‌جلو، رفع اتهام و تطهیر چهره خود است.

البته این نخستین‌بار نیز که عناصر فراری و اپوزسیون خارج‌نشین به‌سبب کلاه‌برداری و فساد اقتصادی به تیتر نخست خبرها تبدیل می‌شوند. در ماه‌های گذشته نیز در جریان کنسرت سالگرد مرگ «هایده» خواننده لس‌آنجلسی، برخی خواننده‌های لس‌آنجلسی از جمله «شهره صولتی» در پرونده دیگر کلاه‌برداری دخیل بودند.

بسیاری از خواننده‌های لس‌آنجلسی و تاریخ مصرف‌گذشته از جمله «شهرام شب‌پره» که در سال‌های اخیر با کاهش مخاطب و توجه مردم ایران مواجه شده‌اند، از طریق راه‌های دیگر مانند کلاه‌برداری و فروش مِلک به چند نفر به‌دنبال کسب پول‌های هنگفت و جبران ناکامی‌های هنری خود هستند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. انقدر از این پول های کلاه برداری شده بخورن ببینیم به کجا میخوان برسن آخرش مرگ هست

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme