https://telegram.me/empireoflies
«مسیح علی‌نژاد»

کلاهی که علینژاد بر سر هوادارانش گذاشت؛ نگاهی به پروژه”حجاب اختیاری”

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مسیح علینژاد که این روز ها خود را سردمدار آزادی زنان ایرانی می داند و به خیالش باید مجسمه اش را ساخت و در مراکز شهرها نصب کرد سال ها پیش پس از فرار به خارج از کشور کمپین آزادی های یواشکی را تاسیس   کرد، این کمپین به لطف حمایت رسانه های تلویزیونی و رادیویی توانست نظر بخشی از ایرانیان داخل کشور را به خود جلب نماید. کمپین آزادی های یواشکی علیرغم اینکه به برداشتن حجاب برای بانوان تاکید داشت اما در دل آن اهداف دیگری نیز دنبال می کرد.

آزادی های یواشکی سبک زندگی زنان ایران را نشانه گرفته بود؛ با این همه اما این کمپین نتوانست برای مدت بیش از دو سال دوام بیاورد! در ماه های اخیر کمپین آزادی های یواشکی جای خود را به چهارشنبه های سفید داد که به لحاظ محتوا همان خط سابق را منتهی با درجه کمتر دنبال می نمود.

درباره کمپین آزادی های یواشکی مخالفان نظام ج.ا.ا نیز به انتقاد از آن می پردازند، به اعتقاد آنها مفهوم آزادی که در کمپین آزادی های یواشکی به آن تاکید می شود در عمل دچار ایراد می شود. به عبارت دیگر مفهوم آزادی زنان با برداشتن حجاب در جنگل و بیابان محقق نمی شود و نمی توان اسم آن را آزادی گذاشت. عده دیگر نیز به عبارت آزادی های یواشکی اشاره کردند و گفتند چگونه آزادی است که یواشکی صورت می پذیرد.

در هفته های اخیر پس از آشوب های عده ای جوان در خیابانهای برخی از شهر های ایران و شکست این جریانات، دشمنان ایران اسلامی در قالب نافرمانی مدنی به حرکت های اجتماعی نفسی تازه بخشیدند و با استفاده از پتانسیل مسیح علی نژاد و با ترغیب چند دختر ناآگاه به حجاب اسلامی حمله ور شدند.

تا چند روز این پروژه با دوپینگ هایی که در فضای مجازی می شد ادامه پیدا کرد و این گونه وانمود کردند که سراسر ایران به این حرکت پیوسته اند ولی ظاهرا این حرکت در نطفه خفه شده هم مخالفان زیادی را در میان ضد انقلاب دارد. از حامیان حقوق زنان در اروپا گرفته تا جمیله کدیور لندن نشین که این گونه اقدامات را مخالف حرکت صلح آمیز زنان در ایران می داندو جز هزینه زایی نیم تواند ثمره دیگری داشته باشد.

اما دیروز خبری منتشر شد که مسیح علینژاد که خودش رو نماینده زنان ایرانی میداند، در ۳ سال گذشته بیش از ۲۳۰ هزار دلار از دولت آمریکا برای مبارزه با حجاب در ایران پول دریافت کرده است! این خبر مانند شکی برای حامیان وی بود که تا کنون فکر می کردند وی دوست دار واقعی زنان ایران است.

مطابق اطلاعات منتشر شده در سایت www.insidegov.com مسیح علی‌نژاد بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ سه قرارداد با «شورای مدیران خبررسانی» (مشهور به «BBG») وابسته به دولت آمریکا منعقد کرده است.

شورای مدیران خبررسانی (BBG)، سازمانی مشتمل بر تمامی آژانس‌های خبری دولت آمریکا است که «صدای آمریکا»، «رادیو فردا»، «رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی» زیر نظر آن فعالیت می‌کنند.

این سه سند قراردادهایی هستند که بین «شورای مدیران خبررسانی» به عنوان کارفرما و «مسیح علی‌نژاد» به عنوان کارپذیر منعقد شده است.

جایزه های حقوق بشری که لابی های اسراییلی به وی داده اند هم باید در این زمره قرار داد که دو سال پیش وی این جایزه دلاری را از دست کودک کشان اسرائیلی گرفت.

با این اوصاف باید منتظر ماند تا ریزش هواداران جوگیر این خبرنگار فراری را دید که چگونه از گردش دور می شوند و وی را هم چون اسلافش در غربت تنها می گذارند.

اما موضوع حجاب اختیاری که یان روز ها بیش از هر زمان دیگری در جامعه برسر آن بحث میشود موضوعی است که خارج از سازماندهی که برای مقابله با نظام بر سر آن شده می تواند مورد مداقه قرار گیرد در این جا نظرات یکی از فعالین فرهنگی را در این خصوص می نویسیم تا مطلب اندکی روشنتر شود.

به گفته این فعالین فرهنگی در سایر کشورها هم حجاب اجباری هست و حجاب اختیاری بطور مطلق وجود ندارد. چراکه ما وقتی از حجاب اختیاری حرف میزنیم؛ یعنی قائل به بی‌حجابی اختیاری هستیم، و بی‌حجابی اختیاری یعنی بی‌حجابی بدون مرز. به این معنی که عموم مردم جامعه اعم از زن و مرد میتونن لخت و عریان در انظار عمومی ظاهر بشن حتی اگه باعث سلب آرامش از دیگران بشوند! اگر  محدوده‌ی حداقلی برای بی‌حجابی تعیین کنیم، الزاما بی‌حجابی اختیاری رو نفی کردیم و قائل به چارچوبی برای میزان حجاب خواهیم شد که طبیعتا قابل تبدیل شدن به قانون خواهد بود.
این قانون در همه کشور ها وجود دارد و تفاوتش در میزان حداقلی حجاب هست نه اصل حجاب و پوشش. و این مخالفان اصل حجاب هستند که “حجاب اجباری” را برای انحراف از “حجاب قانونی” القا کرده اند. طبیعیه که با بی‌قانونی های سازماندهی شده برخورد قانونی صورت بگیره؛ در مورد بدحجابی های معمول هم الگوی رفتاری ما همون نگاه متعالی رهبری یعنی ملایمت و ملاطفت و مدارا هست.

انتهیا پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme