https://telegram.me/empireoflies

کلاهبرداری جدید ضدانقلاب از اموال ایرانیان خارج کشور

اختصاصی_ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ماههای گذشته برخی از ضدانقلاب راههای جدیدی برای دزدی از اموال مردم ایران به خصوص ایرانیان خارج از کشور پیدا نموده اند. این دزدی های مشابه دستبردهایی است که از اموال ملت ایران در نزد دولت آمریکا به بهانه های واهی انجام میگیرد ولی در رویکرد جدید ضدانقلاب این کلاشان کاری می کنند که خود ایرانیان ناآگاه با دست خودشان به این جانیان پول بدهند.

در یک سال گذشته پس از شکایت جیسون رضائیان سرجاسوس آمریکایی از دولت ایران به بهانه زندانی شدن در کشورمان که خواستار دریافت ۱۸۰ میلیون دلار غرامت بابت ۱۸ ماه زندان در ایران شده بود، برخی از دیگر ضد انقلاب به صرافت افتاده و خواستار دریافت غرامت از دولت جمهوری اسلامی ایران شدند.

فرزندان عباس امیر انتظام که حدود ۴۰ سال از پدرشان بی خبر بودند و وی را در ایران رها کرده و در آمریکا به خوش گذرانی مشغول بودند از جمله این افراد هستند که بعد مرگ پدرشان خواستار غرامت از دولت جمهوری اسلامی به دلیل چند سال زندانی کردن پدرشان شده اند.

در موردی دیگر مهرانگیز کار، همسر سیامک زند که در سال ۹۰ در خانه شخصی اش خودکشی نمود نیز از دولت ایران طلب غرامت چند میلیون دلاری کرده است.

و بالاترین سرقت از این دست را مسیح علی نژاد خبرنگار فراری و مدیر کمپین شکست خورده آزادی های یواشکی که دستش به خون جوانان ایران زمین هم آلوده است به نام خود ثبت نموده است. وی به دلیل فشارهایی که به گفته خودش در ایران به خانواده وی وارد شده از دولت آمریکا مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار غرامت طلب کرده که باید از اموال بلوکه شده ایران برداشت و به وی داده شود.

اما از این سرقت ها که بگذریم به نمونه دیگری از کلاه برداری های حقوقی می رسیم که اتفاقا این بار کلاه برداران از افراد به اصطلاح حقوق دان هم هستند.

کاوه موسوی یکی از کسانی است که در شورای مرکزی مدیریت گذار که چند ماه پیش تاسیس شد و جمعی از پیران اپوزیسیون که مدام با یکدیگر درگیر هستند با سرکردگی حسین شریعتمداری دور هم در لندن جمع شدند و این گروهک را بنا نهاده اند. موسوی در این جمع وظیفه حقوقی پروژه های آنها را به عهده دارد وی اخیرا ادعا نموده با یکی از باقی مانده ای منافقین یعنی ایرج مصداقی توانسته با ادله حقوقی یکی از قضات ایرانی که در اعدام های منافقین در سال ۶۷ مشارکت داشته را در سوئد دستگیر کند.

البته بر سر همین موضوع هم اکنون بین ایرج مصداقی و کاوه موسوی درگیری وجود دارد تا جایی که مصداقی در صفحه فیس بوک خود می نویسد تمامی این پروژه با هماهنگی و نقش آفرینی خودش انجام گرفته و موسوی سهم به سزایی در آن نداشته و افرادی مثل شریعتمداری می خواهند به اصطلاح این دادخواهی را ملاخوری کنند!

گذشته از این درگیری ها ضدانقلاب بر سر این پروژه اما عده ای دیگر از ضدانقلاب به کلاهبرداری موسوی به عنوان داور دادگاه لاهه اشاره نموده اند که خواندنش خالی از لطف نیست.

نگین شیر آقایی مجری سابق بی بی سی فارسی اخیرا افشاگری در خصوص وی کرده که جالب توجه بسیاری از ضدانقلاب قرار گرفته . وی در مطلبی در توئیتر نوشته:”با یک جستجوی ساده متوجه می‌شوید موسوی داور دیوان لاهه نیست. اگر وقت کردید فکت‌ها رو چک کنید لطفا این سوالهایی که در ادامه می‌نویسم هم ازشون بپرسید: ایشون در بریتانیا به خاطر کلاهبرداری مالی زندان رفتند. اینکه رابطه ایشون با حکومت ایران در دهه نود میلادی چه بود که می‌تونستند نفت ترکمنستان رو از خاک ایران و بنادر جنوبی صادر کنند جای سواله.

جدا از اون در سال ۲۰۰۶ به هوگو چاوز و سفیر ونزوئلا در لندن می‌گویند می‌خواهند دکترای افتخاری حقوق بشر دانشگاه آکسفورد رو به چاوز بدهند ماجرایی که رسوایی بزرگی به بار آورد و آکسفورد عذرخواهی کرد. سوال مهم اینه که بین این اتفاق و روابط نزدیک دولت چاوز و احمدی‌نژاد رابطه‌ای هست؟ رابطه آقای موسوی با دولت احمدی‌نژاد چه بود؟ چه شد رابطه ایشون با حکومت ایران بد شد؟ فایل حکم دادگاه ایشون در دسترس عموم است. این پنج صفحه از حکم دادگاه. علاقه‌مند به دانستن واقعیت بودید همین رو بخونید ”

نکته جالب این که وی اخیرا با حضور در تلویزیون منوتو از اپوزسیون جمهوری اسلامی خواست برای جلوگیری از سفر مقامات منتسب به این نظام به وی کمک مالی کنند. موضوعی که بعلت مشخص نبودن سازکار آن و شفاف نبودن چگونگیِ هزینه کردِ پول، میتواند بعنوان عمل مجرمانه و کلاهبرداری تحت پیگرد قرار گیرد. به گفته خود موسوی در روزهای اولیه این درخواست قریب به ۴۰ هزار یورو از ایرانیان خارج کشور به حساب وی پول واریز شده و هزینه کرد این پول تا کنون مشخص نشده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme