https://telegram.me/empireoflies
زمانی تصور می‌شد برای محافظت از دانش‌آموزان در برابر کشتار با اسلحه گرم، باید در مدارس از فلزیاب، نگهبانان مسلح و ... استفاده شود اما حالا این امر به بخشی از زندگی روزمره دانش‌آموزان آمریکایی تبدیل شده و مدارس این کشور را به پناهگاه تبدیل کرده است!

“کشتار دانش‌آموزان با اسلحه گرم” مدارس آمریکا را به پناهگاه تبدیل می‌کند! +تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغتیراندازی‌های گسترده، شکل و معماری مدرسه‌های آمریکا را دگرگون کرده است و حالا با آغاز فصل بازگشایی مدارس در آمریکا، در کنار لوازم‌التحریر جدید و لباسهای نو “کوله پشتی‌های ضدگلوله” هم به فروش می‌رسد!

“واشینگتن پست” درباره وضعیت وخیم کشتار مردم با اسلحه گرم در آمریکا گزارش داد از سال ۱۹۹۹ و پس از حادثه دبیرستان “کلمباین” (که در آن دو نوجوان، ۱۳ نفر را با شلیک گلوله کشتند) بیش از ۲۲۸ هزار دانش‌آموز در معرض تیراندازی قرار گرفته‌اند.

آن زمان تصور می‌شد که در آینده ممکن است برای محافظت از دانش‌آموزان در مدارس از فلزیاب، نگهبانان مسلح و مانورهای نظامی استفاده شود اما اکنون اینها بخشی از زندگی روزمره دانش‌آموزان در آمریکا شده است! همانگونه که بحران خشونت‌های مسلحانه در ایالات متحده ادامه پیدا می‌کند، در نبود قوانین فدرال برای جلوگیری از تیرانداری‌ها، زندگی روزانه دانش‌آموزان دچار تغییر و تحول شده است.

جالب اینکه امروز بسیاری از کسانی که به دنبال راه حلی برای این مسئله بغرنج در آمریکا هستند، به تغییر در طراحی، معماری و فضای‌سازه مدارس این کشور روی آورده‌اند!

مدرسه‌ای در ایالت “کانتیکت” در سال ۲۰۱۶ با طراحی تازه‌ای به منظور پیش‌گیری از تیر‌اندازی بازگشایی شد؛ به عقیده برخی خبرنگاران، این طراحی نقطه عطفی برای زمانی است که در آن، جلوگیری از تیراندازی در مدارس وظیفه معماران و مدیران مدارس است، نه کنگره ایالات متحده.

تبدیل کلاس‌های درس به پناهگاه!

به گزارش سایت “کربد” هزینه‌های بسیار گزافی صرف ایمن‌سازی مدارس آمریکا شده‌ است؛ این طراحی‌ها به محیط آموزشی آسیب وارد می‌کنند در عین حال، حین همین بازسازی‌ها نیز، انسان‌های بی‌گناه زیادی جان خود را بر اثر تیراندازی از دست داده‌اند.

بر اساس آمارها بسیاری از مدارس نیاز به بازسازی دارند و نکته قابل تامل آن است که هزینه‌های بازسازی بیشتر صرف امن‌سازی خواهند شد تا ارتقای فضای تحصیلی!

شرکت‌های صنعتی ـ امنیتی به ارزش نزدیک به ۳ میلیارد دلار در ارتباط با این معضل شکل گرفته‌اند همچنین تاکنون دولت، صدها میلیون دلار برای ساخت کلاسهای امن و سیستم‌های هشدار‌دهنده هزینه کرده است.

مدیران مدارس و دولتهای محلی هزینه بیشتری را برای نگهبانان و دستگاههای فلزیاب پرداخت می‌کنند که این امر به امنیتی شدن بیش از حد فضای مدارس این کشور منجر می‌شود؛ مطالعات نشان می‌دهد که این رویه، باعث اعمال فشار انضباطی بیشتر به دانش آموزان رنگین‌پوست خواهد شد.

مرکز تحقیقات و مشاوره امریکا “کپ” گزارش داده “تمرکز و توجه همه‌جانبه برای ایمن‌سازی مدارس، منابع حیاتی را به جیب شرکتهای خصوصی که منتظر هستند تا از فجایع و مصیبت‌ها سود ببرند، سرازیر می‌کند!”

سایت “کربد” بر این نکته تاکید کرده که تغییر طراحی مدارس در ایالات متحده بیانگر این حقیقت است که چگونه این نوع از خشونت در جامعه آمریکا، عادی شده است؛ ممکن است اکنون طراحی یک معمار، برای یک مهدکودک با پنجره‌های حفاظ‌دار، سنگر و نگهبان مسلح غیرعادی بنظر برسد اما پس از حوادث تیراندازی در مدارس، معلمان و اولیاء خود را به طرز تاسف باری با این موضوع وفق داده‌اند؛ آیا آموزش دادن دانش‌آموزان برای خواندن سرودهایی در رابطه با زمانی که یک تیرانداز بین میزها و قفسه‌های کتاب کمین کرده نیز غیر عادی است؟

با تغییر و تحول معماری مدارس آمریکا این سؤال مطرح می‌شود که آیا این یک معماری برای محافظت از دانش‌آموزان است یا که یک معماری برای سرافکندگی آمریکا؟!

انتهای‌پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme