https://telegram.me/empireoflies

کسب پررونق تلگرام از کاربران ایرانی/درآمدی که روزانه به ۱۸۰ میلیون تومان می‌رسد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغموشک سفید آسمان آبی شبکه های اجتماعی که حالا دیگر به یکی از پرطرفدارترین پیام رسان‌ها در بین ایرانی‌ها تبدیل شده به گونه ای که حدود ۸۲ درصد کاربرانش ایرانیان هستند، حالا بیش از آنکه به گفته کارشناسان یک شبکه اسرائیلی- یهودی- انگلیسی باشد به یک شبکه ایرانی تبدیل شده هرچند حاکمیت آن با این میزان کاربر در اختیار ایران نیست!

سخن از تلگرام است و البته بُعد اقتصادی و درآمدی آن؛ پیام رسانی که بسیاری از قوانین کشور را نقض کرده و حریم خصوصی کاربرانش در خطر است اما هنوز با وجود اینکه چهار سال از فعالیتش می گذرد همچنان حرف و حدیث‌ها بین مسئولان و کارشناسان برای فعالیت این پیام رسان که حالا تبدیل به یک رسانه شده است، وجود دارد.

از هشدارهای کارشناسان فنی و اجتماعی در خصوص اثرگذاری منفی این پیام رسان بر لایه های مختلف جامعه و خروج اطلاعات از کشور گرفته تا کش و قوس ها برای انتقال CDN و سرور تلگرام به ایران و البته تکذیبیه هایی که دورف، خالق این پیام رسان منتشر می کرد تا ایجاد کانال هایی ضد اخلاقی و دینی و حتی ضد امنیت ملی در کسری از دقیقه در تلگرام همه مباحثی است که برای هر یک سخن ها فراوان است، البته ذکر این نکته ضروری است که هیچگاه اصل استفاده از تکنولوژی زیر سوال نبوده و آنچه مورد انتقاد است کنترل این فضا برای پیشگیری از ضربات فرهنگی، اجتماعی و امنیتی است همانطور که کشورهای پیشرفته بسیار بر فضای شبکه های اجتماعی نظارت دارند.

همانطور که گفته شد این گزارش تلاش دارد به صورت آماری و البته کاملا مستند در خصوص درآمدهای تلگرام و ارزش سه دامنه پرطرفدار آن در ایران بپردازد.

بر اساس اعلام Worth Of Web Academy (آکادمی ارزش وب) به نشانی https://www.worthofweb.com، که یکی از منابع اعلام قیمت و ارزش سایت‌هاست، ارزش سایت telegram.org، برابر ۷۳۶,۰۰۰,۰۰۰ دلار معادل ۲,۹۴۴,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان اعلام شده است.

کسب پررونق تلگرام از کاربران ایرانی/ درآمدی که روزانه به 180 میلیون تومان میرسد

ابتدا به دامنه پرطرفدار telegram.org خواهیم پرداخت.

آکادمی ارزش وب درآمد روزانه، ماهانه و سالیانه دامنه telegram.org را به شرح زیر اعلام کرده است:

۱۴۰,۹۹۸ دلار معادل ۵۶۳,۹۹۲,۰۰۰ تومان درآمد روزانه

۴,۲۲۹,۹۴۰ دلار معادل ۶۷,۶۷۹,۰۴۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان درآمد ماهانه

۵۰,۷۵۹,۲۸۰ دلار معادل ۲۰۳,۰۳۷,۱۲۰,۰۰۰ درآمد سالانه

کسب پررونق تلگرام از کاربران ایرانی/ درآمدی که روزانه به 180 میلیون تومان میرسد

بر اساس آمار الکسا telegram.org بیشترین بازدید خود را در حدود ۳۳ درصد ترافیک از ایران گرفته است و روسیه با ۷٪ از ترافیک در رتبه دوم از حیث بازدید می باشد، پس می توان با استناد به تخمین ارزش‌هایی که سایت Worth Of Web Academy (آکادمی ارزش وب ) برای  telegram.org اعلام کرده و با توجه به ۳۳ درصد ترافیک تلگرام در ایران ارزشی را که ایران برای این دامنه ایجاد کرده است حدود ۲۵۰ میلیون دلار معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد.

درآمد روزانه تلگرام از ایران نیز بر اساس همین تخمین ها روزانه ۴۶۵۲۹ دلار معادل روزانه حدود ۱۸۰ میلیون تومان در روز می باشد.

کسب پررونق تلگرام از کاربران ایرانی/ درآمدی که روزانه به 180 میلیون تومان میرسد

ترافیک حدود ۳۳ درصدی telegram.org در الکسا

 حال به سراغ دامنه دوم با عنوان telegram.me خواهیم رفت. بر اساس آمار الکسا ۷۰% از ترافیک این دامنه متعلق به ایران بوده و Worth Of Web Academy، ارزش این دامنه را ۹۵,۲۵۰,۰۰۰ دلار معادل ۳۸۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان تخمین زده است.

کسب پررونق تلگرام از کاربران ایرانی/ درآمدی که روزانه به 180 میلیون تومان میرسد

آکادمی ارزش وب همچنین درآمد دامنه telegram.me را روزانه ۴۶,۶۶۲ دلار معادل ۱۸۶,۶۴۸,۰۰۰ تومان، ماهانه ۱,۳۹۹,۸۶۰ دلار معادل ۵,۵۹۹,۴۴۰,۰۰۰ تومان و سالانه ۱۶,۷۹۸,۳۲۰ دلار معادل ۶۷,۱۹۳,۲۸۰,۰۰۰ تومان تخمین زده است.

کسب پررونق تلگرام از کاربران ایرانی/ درآمدی که روزانه به 180 میلیون تومان میرسد

اگر ترافیک ۷۰ درصدی این دامنه را با ارزش telegram.me حساب شود ارزش حاصل شده از ایران برای این سایت نیز حدود  ۶۶ میلیون دلار معادل ۲۴۶ میلیارد تومان خواهد بود.

همچنین درآمد روزانه این دامنه  از ایران ۳۲۶۶۳ دلار معادل ۱۳۰,۶۵۲,۰۰۰ تومان در هر روز برآورد می‌شود.

کسب پررونق تلگرام از کاربران ایرانی/ درآمدی که روزانه به 180 میلیون تومان میرسد

ترافیک حدود ۷۰ درصدی telegram.me در الکسا

 t.me  دامنه سومی از تلگرام است که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد و  آمار الکسا ترافیک ۴۵ درصدی را در ایران است.

کسب پررونق تلگرام از کاربران ایرانی/ درآمدی که روزانه به 180 میلیون تومان میرسد

ترافیک حدود ۴۵ درصدی t.me در الکسا

Worth Of Web Academy (آکادمی ارزش وب) همچنین درآمدهای روزانه، ماهانه و سالانه دامنه t.me  را به شرح زیر اعلام کرده است:

۹۲,۷۵۰,۰۰۰ دلار معادل ۳۷۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان ارزش دامنه

کسب پررونق تلگرام از کاربران ایرانی/ درآمدی که روزانه به 180 میلیون تومان میرسد

 ۴۳,۸۲۷ دلار معادل ۱۷۵,۳۰۸,۰۰۰ تومان درآمد روزانه

۱,۳۱۴,۸۱۰ دلار معادل ۵,۲۵۹,۲۴۰,۰۰۰ درآمد ماهانه

۱۵,۷۷۷,۷۲۰ دلار معادل ۶۳,۱۱۰,۸۸۰,۰۰۰ تومان درآمد سالانه

کسب پررونق تلگرام از کاربران ایرانی/ درآمدی که روزانه به 180 میلیون تومان میرسد

با آماری رسمی که از سوی الکسا و آکادکی ارزش وب منتشر شده است دامنه t.me ارزش حاصل شده برای این سایت در ایران ۴۱ میلیون دلار معادل ۱۶۴ میلیارد تومان تخمین زده می شود و همچنین این دامنه روزانه در ایران ۱۹۷۲۲ دلار معادل ۷۸,۸۸۸,۰۰۰ تومان درآمد خواهد داشت.

حالا این اعداد را به دقت بیشتری مطالعه کنید، از آمار رسمی که منتشر شده است می توان نتیجه گرفت، ارزشی که تلگرام برای این سه دامنه در ایران بدست آورده است حدود ۳۵۷ میلیون دلار معادل ۱۴۲۸ میلیارد تومان می‌باشد.

این سه دامنه همچنین از حضور کاربران ایران در تلگرام روزانه حدود ۹۸۹۱۴ دلار و حدود ۴ میلیاردتومان درآمد خواهد داشت.

محمد ابراهیم نجف آبادی کارشناس و محقق اقتصادی در فضای مجازی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با تحلیل آمار ارائه شده اعلام کرد: نکته قابل توجه در تلگرام و درآمدهای آن در این است که با هر کلیک و هر بایت جابجایی محتوا علاوه بر درآمد روزانه برای صاحب سرویس، به ارزش سرویس نیز افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: آمار ارائه شده در سایت آکادمی ارزش وب تنها از سایت‌های تلگرام به دست آمده و ارزش سرویس های تلگرام و برند این پیام رسان که ارزشش را از ایران به واسطه جمعیت بالای کاربران به دست آورده، بسیار بیشتر از تمام آمارهایی است که در بالا عنوان شده است.

ابراهیم نجف آبادی اظهار داشت: در یک مقایسه بین تلگرام و معامله صورت گرفته بین واتس آپ و فیس بوک، مشاهده می‌‎شود واتس آپ با ۴۵۰ میلیون کاربر ۱۹ میلیارد دلارفروخته شد در حالی که تلگرام تنها با ۴۵ میلیون کاربر ایرانی که یک دهم کاربران فیس بوک در زمان فروشش است، ۱٫۹ میلیارد دلار معادل ۷۶۰۰میلیارد تومان ارزش دارد.

و در پایان؛

به گفته کارشناسان فنی فضای مجازی، فقط با یک ماه درآمد تلگرام از حضور کاربران ایرانی در این پیام رسان می توان به راحتی یک پیام رسان بومی و البته بسیار قوی تر از تلگرام در ایران ایجاد کرد که نه تنها حریم خصوصی کاربران را تامین می کند بلکه می تواند ده ها شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کند، قضاوت با شما!

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

آمار آکادمی ارزش وب و الکسا نشان می‌دهد با ترافیک ۳۳ درصدی تلگرام در ایران، این پیام‌رسان روزانه با حضور کاربران ایرانی ۱۸۰ میلیون تومان درآمد دارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme