https://telegram.me/empireoflies

کسادی بازار علی‌نژاد و مصاحبه‎های آبکی صدای آمریکا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مسیح علینژاد پس از فرار به خارج از کشور کمپین آزادی های یواشکی را تاسیس   کرد، این کمپین به لطف حمایت رسانه های تلویزیونی و رادیویی توانست نظر بخشی از ایرانیان داخل کشور را به خود جلب نماید. کمپین آزادی های یواشکی علیرغم اینکه به برداشتن حجاب برای بانوان تاکید دارد اما در دل آن اهداف دیگری نیز دنبال می شود.

آزادی های یواشکی سبک زندگی زنان ایران را نشانه گرفته بود؛ با این همه اما این کمپین نتوانست برای مدت بیش از یکسال دوام بیاورد! در ماه های اخیر کمپین آزادی های یواشکی جای خود را به چهارشنبه های سفید داد که به لحاظ محتوا همان خط سابق را منتهی با درجه کمتر دنبال می نمود.

درباره کمپین آزادی های یواشکی مخالفان نظام ج.ا.ا نیز به انتقاد از آن می پردازند، به اعتقاد آنها مفهوم آزادی که در کمپین آزادی های یواشکی به آن تاکید می شود در عمل دچار ایراد می شود. به عبارت دیگر مفهوم آزادی زنان با برداشتن حجاب در جنگل و بیابان محقق نمی شود و نمی توان اسم آن را آزادی گذاشت. عده دیگر نیز به عبارت آزادی های یواشکی اشاره کردند و گفتند چگونه آزادی است که یواشکی صورت می پذیرد.

ادامه چنین مباحثی در محافل و رسانه های ضدانقلاب باعث از رونق انداختن کمپین آزادی های یواشکی و چهارشنبه های سفیدشد. این روزها دست های خالی مسیح علینژاد در تلویزیون فارسی صدای آمریکا آشکارا دیده می شود.

مسیح علینژاد علیرغم همه تبلیغات و اظهار نظرات اما به واقع مطلب جدیدی برای گفتن به مخاطب ندارد. باید این واقعیت را پذیرفت که ابتدای کار مسیح علینژاد در تلویزیون فارسی صدای آمریکا و تا اندازه ی بی بی سی فارسی جنجالی بود اما این روزها متفاوت از گذشته است.

عدم اقبال مخاطبان داخل کشور از مسیح علینژاد کار را به جایی رسیده که او با شهروندان ایالات متحده آمریکا اقدام به مصاحبه می کند؛ برای آمریکایی ها که بخش اعظم اطلاعات روزمره خود را از رسانه هایی چون Fox News، CNN، REUTERS، Washington Post و …  دریافت می کنند چه انتظاری می توان داشت، با این همه اما مسیح علینژاد از آنها درباره حکومت ایران سوال می کند، گویی برای مخاطب داخل کشور اظهارنظر آمریکایی تفاوتی ایجاد می کند.

علینژاد در غالب برنامه های تلویزیونی خود حکومت ج.ا.ا را با ادبیات مشابه مقام های آمریکایی مورد اتهام قرار می دهد و در حالی از نقض حقوق بشر در ایران سخن می گوید که خود او در بزرگ ترین کشور ناقض حقوق بشر در دنیا سکونت دارد.

ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا، جنایت علیه مسلمانان میانمار، کشتار مردم بی دفاع یمن و …. هیچکدام جایی در برنامه های مسیح علینژاد ندارند. با چنین طرز تفکر و رفتاری آیامی توان  مسیح علینژاد را به عنوان مدافع حقوق بشر، حقوق زنان و یا … نامید.

منبع: ماهستیم

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme