https://telegram.me/empireoflies

کری: هیچ کشوری به تعهداتی همانند ایران در برجام ملزم نشده است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغجان کری، وزیر خارجه اسبق آمریکا در برنامه Face the Nation شبکه سی‌بی‌اس به اظهار نظر درباره برجام و تلاش‌های دولت اوباما برای این توافق پرداخت.

در بخشی از این مصاحبه خبرنگار از کری پرسید: شما زمان و تلاش بسیار زیادی برای توافق با ایران صرف کردید تا برنامه هسته‌ای ایران را تعلیق کنید، اما ترامپ گفت که این بدترین توافقی است که تا کنون دیده است.

کری در پاسخ گفت: بله اما گفتن این مسئله به معنی درست بودن آن نیست. این سخت‌ترین نوع توافق بر اساس بازرسی، حس مسئولیت ــ چیزی که ایران نیازمند انجام آن است ــ به‌همراه بیشترین میزان نظارت برای طولانی‌ترین دوره زمانی است.

وی ادامه داد: هیچ کشوری مجبور نبوده [برای پایبندی به یک توافق] کارهایی را انجام دهد که ایران برای پایبند ماندن به این توافق (برجام) انجام داد، بعد ما از آن خارج می‌شویم؟

وزیر خارجه اسبق آمریکا اشاره کرد که چین، فرانسه، آلمان و انگلیس بعد از خروج ترامپ از برجام تلاش کرده‌اند آن را حفظ کنند.

کری گفت: وزیر دفاع وی فکر می‌کرد که باید این توافق حفظ شود. وزیر خارجه‌ای که ترامپ از شرش خلاص شد نیز فکر می‌کرد باید این توافق حفظ شود. نهادهای اطلاعاتی او فکر می‌کردند این توافق باید حفظ شود. واقعیت این است که توافق (هسته‌ای) نتیجه می‌دهد.

وی درباره تلاش‌های پنهانی خود برای حفظ برجام پس از روی کار آمدن ترامپ که باعث خشم وی شده بود نیز گفت: سعی داشتم آنچه منطق درست حکم می‌کرد ادامه یابد. من نظرم را گفتم و از حقم برای صحبت کردن استفاده می‌کنم.

وی درباره اصرار طرف آمریکایی بر ادامه مذاکرات در برجام و امتیازدهی به ایرانی‌ها نیز گفت: تأسف‌بار است که او بیشتر اوقات نمی‌داند درمورد چه‌چیزی صحبت می‌کند.

وی درباره سیاستهای آمریکا در سوریه نیز گفت که قادر به متقاعد کردن باراک اوباما برای این موضوع نبوده که برای نقض آتش‌بس و استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه مردم سوریه نیاز بود درس خوبی به بشار اسد داده شود.

کری هرچند از خطاب قرار دادن ترامپ به‌عنوان یک فرد “ریسک‌ستیز” در مسائل سوریه خودداری کرد، اما گفت که رئیس جمهوری سابق آمریکا دارای نگرشی خاص در مورد سوریه بود و نگران این مسئله بوده که اگر با پیشنهادات کری و دیگران موافقت می‌کرد، با چه اتفاقاتی مواجه می‌شد.

کری که پیش از این به انتقاد از ترامپ پرداخته بود گفت که تا اندازه‌ای با نظر ترامپ در مورد حمله نظامی علیه اسد به‌دلیل استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان موافق بوده اما در عین حال گفت که این اقدام نظامی باید با هدف دستیابی به یک راه‌حل دیپلماتیک صورت گیرد.

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

وزیر خارجه اسبق آمریکا معتقد است هیچ کشوری مجبور به انجام کاری که ایران در توافق هسته‌ای انجام داده نبوده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. چیزی که عجیب است ترس و وحشتیست که مقامات امریکایی از صحبتها و حرفهای ترامپ دارند. جدیدا” افرادی مثل جان کری و اوباما به تقلا افتاده اند و این نشان می دهد که مقامات امریکایی از افشای یک موضوع توسط ترامپ وحشت دارند و ممکن است به همین زودیها دست به یک اقدام عملی علیه ترامپ بزنند. حتی ممکن است اقدام به برکناری وی و یا حتی ترور ترامپ نمایند. همانطوری که یک زمان جان کندی حرفهایی میزد که به مذاق مقامات امریکایی خوش نمی امد و در نهایت وی را ترور کردند. و جالبتر اینکه مقامات اروپایی و روسیه نیز از صحبتها و اقدامات ترامپ شدیدا” وحشت دارند . اما واقعیت این است که ترامپ کاره ای نیست و دستورالعملهایی را که از طرف بخشی از دولت پنهان امریکا که وی را بر سر کار اورده اند اجرا می کند و هر کس دیگر هم بجای ترامپ قرار گیرد همین حرفها را خواهد زد و همین کارها را انجام خواهد داد. در افتادن ترامپ با رسانه ها و نهادهای امنیتی امریکا نشان تلاش ترامپ برای افشای حقایقی دارد که بقیه می خواهند این حقایق مخفی باقی بماند. و اقدام مخالفان وی به کارهایی مثل افشای روابط جنسی ترامپ با هنرپیشه های زن و مسائل دیگر نشان دهنده تلاش مخالفانش برای جلوگیری از افشای یک سری حقایق توسط ترامپ می باشد. اما ترامپ نشان داده است که اهمیتی به اقدامات انها نمی دهد و می خواهد انطور که تشخیص می دهد عمل نماید و خودش نیز می داند که ممکن است به سرنوشت کندی دچار شود. …

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme