https://telegram.me/empireoflies
ویروس کرونا در زندان‌های فدرال آمریکا به شدت در حال گسترش است و زندان‎های این کشور اکنون در حال تبدیل به کانون شیوع این ویروس شده‎اند.

کرونا در زندان‎های آمریکا؛ آمارها درباره قربانیان و مبتلایان چه می‎گویند؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبحران کرونا در آمریکا با بیش از ۵۹ هزار قربانی و بیش از یک میلیون مبتلا، بخش‌های بسیاری از این کشور را تحت الشعاع خود قرار داده است.

زندان‌های آمریکا که پیش از بحران کرونا با مشکلات متعددی از جمله ازدحام بیش از حد ظرفیت و کمبود پرسنل رو به رو بودند، اکنون با شیوع کرونا احتمال می‌رود به دلیل زیر ساخت‌های ضعیف، به کانون شیوع این ویروس تبدیل شوند.

بنابر گزارش‎ رسانه‎های آمریکایی، ۵ زندان در ایالت ماساچوست در شمار زندان‌هایی قرار گرفتند که بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان زندانی را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش وبسایت «wbur»، آمار‌های رسمی نشان می‌دهند تاکنون حدود ۱۵ هزار زندانی و کارمند زندان در سراسر آمریکا به کرونا مبتلا شدند و بیش از ۱۳۰ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.

مدیر اسبق زندان‌های نیویورک، می‎گوید که «آمریکا در مراحل اولیه شیوع کرونا قرار گرفته و می‌بینم که اوضاع زندانیان در پشت میله‌های زندان تا چه میزان بد است.»
ابتلای بیش از ۱۵ هزار زندانی و پرسنل در زندان‌های فدرال آمریکا در حالی اعلام شده است که گفته می‌شود شمار واقعی مبتلایان بسیار کمتر از آمار واقعی اعلام می‎شود.

در حالی که در برخی از زندان‌های فدرال در آمریکا، آزمایش جمعی کرونا از زندانیان گرفته می‌شود، اما در برخی از زندان‌ها تاکنون هیچ اقدامی برای جلوگیری از شیوع این ویروس، انجام نگرفته است.

در این هفته در زندان‌های ایالت ماساچوست، شمار زندانیان مبتلا به کرونا از تمامی زندان‌های فراتر رفته است؛ ۱۲۱ مورد ابتلا که ۱۰۶ زندانی و ۱۵ کارمند زندان بودند.
علاوه بر آن دفتر زندان‌های فدرال روز سه شنبه، ۸۴ مورد ابتلا در زندان زنان در Framingham گزارش داد که ۷۰ نفر از آنها زندانی بودند.
همچنین موارد ابتلای زندانیان در زندان‌های اوهایو، نیویورک، آرکانزاس و میشیگان، به صد‌ها مورد افزایش یافته است.

در زندان «ماریو» در اوهایو، حدود ۲ هزار ۲۰۰ از زندانیان و پرسنل زندان به ویروس کرونا مبتلا شدند.

در برخی از زندان‌های فدرال شرایط به سرعت مرگبار شده است؛ در زندان «پیکوی»، ۱۴ مورد مرگ بر اثر کرونا گزارش شده است.
همچنین در زندان میامی آزمایش ۱۵۹ زندانی در مرکز Metro West Detention به همراه ۱۶ پرسنل مثبت اعلام شده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به بیش از ۵۹ هزار نفر رسیده و تعداد مبتلایان از یک میلیون نفر عبور کرده است.

دانشگاه جانز هاپکینز، می‎گوید شمار قربانیان کرونا در آمریکا از شمار نظامیان آمریکایی کشته شده در جنگ ویتنام نیز فراتر رفته است.

انتهای پیام/میزان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme