https://telegram.me/empireoflies
انستیتو اقتصاد جهانی کیلر آلمان بدترین رکود اقتصادی از زمان جنگ جهانی دوم را به دلیل بحران کرونا در انتظار آلمان دانست.

کرونا| بدترین رکود اقتصادی از زمان جنگ جهانی دوم در انتظار آلمان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپروفسور “گابریل فلبرمایر”، از کارشناسان انستیتو اقتصاد جهانی “کیلر” آلمان (IfW) در گفتگو با نشریه “بیلد” آلمان درباره عواقب اقتصادی بحران کرونا هشدار داده و گفت: این بحران بدترین رکود اقتصادی از زمان جنگ جهانی دوم را ایجاد می کند.

وی از کاهش رشد اقتصادی حدود ۸٫۷ درصدی برای آلمان در سال جاری میلادی پیامد بحران کرونا خبر داده و گفت: به این ترتیب بحران کرونا می تواند برای هر شهروند آلمانی ۳۶۰۰ یورو هزینه به بار آورد.

این کارشناس برجسته اقتصادی در آلمان تاکید کرد که برخی شهروندان بیشتر از سایرین تحت این بحران اقتصادی رنج خواهند کشید.

یکی از همکاران “فلبرمایر” هم می گوید که این سکون ایجاد شده باید حداکثر تا پایان ماه می متوقف شود وگرنه عواقب اقتصادی بحران کرونا بسیار فاجعه بار خواهد بود.

انستیتو ایفوی آلمان یک سناریوی بسیار تیره و تارتر را ترسیم کرده و اعلام کرده که بحران کرونا در بدترین حالت می تواند به کاهش رشد اقتصادی تا ۲۰٫۵ درصد در سال جاری میلادی منجر شود و این معادل زیان حدودا ۸۷۵۳ یورویی برای هر شهروند آلمانی است.

پروفسور “گابریل فلبرمایر” همچنین به سیاست دولت آلمان در بحران کرونا و توجه کم به کاهش محدودیت های ضد کرونایی انتقاد وارد کرده و گفت: یک اقتصاد ملی بیمار هم جان انسان ها را به خطرمی اندازد. یک اقتصاد ملی بیمار همچنین بدین مفهوم است که ما سیستم بهداشتی را آن گونه که می خواهیم نمی توانیم گسترش دهیم و این همچنین به قیمت افسردگی انسان ها تمام می شود.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme