https://telegram.me/empireoflies
پایگاه اینترنتی روزنامه اکسپرس فهرستی از کشورهای دارای سلاح‌های هسته‌ای را منتشر کرد.

کدام کشور‌ها سلاح هسته‌ای دارند؟+آمار

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر حال حاضر چند کشور در سراسر جهان ۱۴۵۲۵ سلاح هسته‌ای دارند. روسیه و آمریکا ۹۲ درصد از کل این سلاح های هسته‌ای را در اختیار دارند.

آخرین باری که از یک سلاح هسته‌ای علیه غیرنظامیان استفاده شد در ۹ اوت سال ۱۹۴۵ در ناکازاکی ژاپن بود. تنها چند روز پیش از آن بمباران اتمی هیروشیما اتفاق افتاد که منجر به کشته شدن ده‌ها هزار غیرنظامی شد و هزاران نفر در دوران پس از آن بیمار شدند.

این دو بمباران تنها نمونه‌های استفاده از سلاح هسته ای در تاریخ جنگ محسوب می شوند؛ اما به نظر می رسد کشورهای مختلف همچنان به انبار کردن این سلاح های مرگبار تمایل دارند.

کدام کشور‌ها سلاح هسته ای دارند؟+ نمودار

تازه ترین آمارها حاکی از آن است که ۱۴۵۲۵ سلاح هسته ای در اختیار چند کشور مختلف جهان قرار دارد که در زیر به آنها اشاره شده است:

روسیه: دارای ۶۸۵۰ سلاح هسته ای
آمریکا: دارای ۶۴۵۰ سلاح هسته ای
فرانسه: دارای ۳۰۰ سلاح هسته ای
چین: دارای ۲۸۰ سلاح هسته ای
انگلیس: دارای ۲۱۵ سلاح هسته ای
پاکستان: دارای ۱۵۰ سلاح هسته ای
هند: دارای ۱۴۰ سلاح هسته ای
کره شمالی: دارای ۶۰ سلاح هسته ای
اسرائیل: بین ۰ تا ۸۰ سلاح هسته ای (اطلاعات موثقی از تعداد سلاح های هسته ای رژیم صهیونیستی در دست نیست!)

روسیه، آمریکا و کره شمالی در سالهای اخیر هزاران آزمایش موشکی برای ارتقای توان خود در این زمینه انجام داده‌اند. بر اساس آمار «فدراسیون دانشمندان آمریکایی»، بیش از ۷۰ هزار سلاح هسته ای قابل استفاده از اواخر جنگ سرد در دهه ۱۹۸۰ انبار شده است.

بر اساس این آمارها، کره شمالی هم ۶۰ سلاح هسته ای دارد که برخی از آنها قابلیت هدف قرار دادن خاک آمریکا را دارند. «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در تلاش است این کشور را مجبور به «خلع سلاح هسته ای» کند.

اما برخی افراد در جهان خواستار نابودی کامل این سلاح های خطرناک هستند. در سال ۲۰۱۷، جایزه صلح نوبل به «کمپین بین المللی نابودی سلاح هسته ای» اعطا شد. این کمپین به دلیل تلاش برای جلب توجه بین المللی به پیامدهای فاجعه بار استفاده از سلاح های هسته ای موفق به دریافت این جایزه شد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

پایگاه اینترنتی روزنامه اکسپرس فهرستی از کشورهای دارای سلاح‌های هسته‌ای را منتشر کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme