https://telegram.me/empireoflies

کدام کشور‌ها استفاده از «روبنده» را برای زنان ممنوع کرده‌اند؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدیلی میل در مطلبی فهرستی از کشورهایی که استفاده از «برقع» و «نقاب» را برای زنان در اماکن عمومی ممنوع کرده اند، منتشر کرد. کشور دانمارک از جمله کشورهایی است که از اول اوت سال جاری میلادی (یک هفته پیش) این ممنوعیت را اجرایی کرد. اما فقط کشور دانمارک نیست که قانون محدودیت پوشش را برای زنان محجبه اعمال کرده است. در زیر به برخی دیگر از این کشورها اشاره شده است:

فرانسه:
در سال ۲۰۰۴، داشتن حجاب در مدارس فرانسه ممنوع شد. در سال ۲۰۱۰، پارلمان این کشور قانون ممنوعیت پوشاندن چهره –استفاده از روبنده یا برقع – را در اماکن عمومی ارائه کرد و این قانون از آوریل ۲۰۱۱ اجرایی شد. افراد قانون شکن هم با جریمه ۱۵۰ یورویی در فرانسه روبرو می شوند.

بلژیک: 
پارلمان بلژیک در سال ۲۰۱۰ قانونی را ارائه کرد که به موجب آن استفاده از هر پوششی که هویت شخص را در اماکن عمومی پنهان کند، ممنوع شود. این قانون در سال ۲۰۱۷ اجرایی شد.

کدام کشور‌ها استفاده از «روبنده» را برای زنان ممنوع کرده اند؟

بلغارستان:
کشور بلغارستان هم از سپتامبر سال ۲۰۱۶ استفاده از پوششی که بخشی از صورت و یا کل آن را بپوشاند در اماکن عمومی –مثل اداره های دولتی، مراکز آموزشی و مکان های تفریحی –ممنوع کرد. افراد قانون شکن ۷۶۰ یورو جریمه خواهند شد.

اتریش:
پارلمان اتریش در سال ۲۰۱۷ ممنوعیت پوشش چهره را در اماکن عمومی ارائه کرد که این قانون در اکتبر سال گذشته میلادی اجرا شد. جریمه سرپیچی از این قانون در کشور اتریش هم همانند فرانسه ۱۵۰ یورو است.

آلمان:
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در سال ۲۰۱۶ خواستار ممنوعیت استفاده از پوشش «برقع» در اماکن عمومی شد. پارلمان آلمان در سال ۲۰۱۷ با ممنوعیت این پوشش برای سربازان و کارگران دولتی موافقت کرد. پس از آن، در همان سال ممنوعیت این پوشش برای افراد در حال رانندگی با کامیون و خودرو هم تأیید شد. در اوت سال ۲۰۱۷، استفاده از برقع در مدارس دولتی آلمان نیز ممنوع اعلام شد.

هلند: 
کشور هلند در سال جاری میلادی استفاده از پوشش برقع در اماکن عمومی را ممنوع کرد. پوشاندن صورت در مدارس، بیمارستانها و مراکز حمل و نقل ممنوع است؛ اما در خیابانها این نوع پوشش ممنوع نیست.

دانمارک:

ممنوعیت پوشاندن صورت با استفاده از نقاب یا برقع در ماه مه سال جاری میلادی در دانمارک ارائه شد و از اول اوت این قانون اجرا شد. افرادی که از این قانون پیروی نکنند حدود ۱۳۰ یورو جریمه می شوند.

کدام کشور‌ها استفاده از «روبنده» را برای زنان ممنوع کرده اند؟

علاوه بر این کشورها، در برخی شهرها و دیگر نقاط جهان هم ممنوعیت‌هایی برای زنان محجبه اعمال شده است. به عنوان مثال در شهر «لمباردی» در ایتالیا استفاده از برقع در اماکن عمومی ممنوع است. ممنوعیت این نوع پوشش در بارسلون اسپانیا و کبک کانادا هم وجود دارد.

این نوع قوانین مرتبط با نوع پوشش در کشور روسیه اندکی پیچیده تر است. در روسیه هیچ نوع ممنوعیتی برای استفاده از نقاب وجود ندارد و فقط در شهر استاوروپول داشتن حجاب ممنوع است. در جمهوری چچن هم زنان باید هنگام ورود به ساختمان های دولتی از روسری یا مقنعه استفاده کنند.

ترکیه پیشتر استفاده از پوشش سر را ممنوع کرده بود؛ اما از زمان روی کار آمدن رجب طیب اردوغان این قانون اجباری برداشته شد. در عربستان سعودی هم زنان مجبور به استفاده از عبای زنانه هستند. این زنان به طور معمول از روبنده هم استفاده می کنند.

در آفریقا هم ممنوعیت هایی وجود دارد. در جمهوری چاد، به دنبال وقوع ۲ حمله انتحاری در سال ۲۰۱۵، زنان دیگر اجازه ندارند چهره خود را به طور کامل بپوشانند. در بخش‌هایی از کامرون، نیجر و جمهوری کنگو هم قوانین نصفه و نیمه ای در این خصوص اجرا می شود.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

روزنامه دیلی میل در گزارشی ممنوعیت پوشاندن چهره یا استفاده از برقع برای زنان محجبه در نقاط مختلف جهان را بررسی کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme