https://telegram.me/empireoflies

«کامبیز حسینی» به قسمت آخر رسید!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روزهایی که بسیاری از عناصر اپوزیسیون و رسانه‌های بیگانه در وضعیت بدی هستند، «کامبیز حسینی» از این امر مستثنا نیست.

وی که دانش‌آموخته رشته تئاتر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران است، در صدا و سیما از ۱۳۶۴ با برنامه «غنچه‌های انقلاب اسلامی» کار حرفه‌ای خود را آغاز نمود و سپس حرفه روزنامه‌نگاری را از ۱۳۶۹ به عنوان منتقد سینما و تئاتر در روزنامه توس مشهد، هفته‌نامه خاوران، روزنامه کاروکارگر شروع کرد.

در کارنامه «سید کامبیز حسینی» نویسندگی و کارگردانی ۳۰ نمایشنامه کوتاه و بلند از جمله: نقش مرد، بوی تلخ قهوه فرانسوی، کافه شبانه، ری را و … دیده می‌شود. او همچنین مدتی نویسندگی برنامه‌های تلویزیونی شبکه جام جم را بر عهده داشت.

«کامبیز حسینی» که پس از فرار از ایران، زمانی با برنامه «پارازیت» در شبکه «صدای آمریکا»، آنهم در دوران پس از فتنه ۸۸، ابتداً مخاطبان قابل توجهی کسب کرده بود، پس از ناکامی در این برنامه و اختلاف و درگیری فیزیکی با مدیران VOA از این شبکه اخراج شد.

البته بیکاری کامبیز مدت زیادی طول نکشید و از طریق دوستانش در «رادیو فردا» مسئولیت ساخت برنامه‌ای به نام «پولتیک» که تا حد زیادی کپی‌شده «پارازیت» بود، را بدست گرفت، اما «پولتیک» هم هیچگاه نتوانست حتی به پای «پارازیت» برسد و نهایتاً حامیان مالی این برنامه به بهانه نبود بودجه لازم، «پولتیک» را تعطیل کردند.

کامبیز هنوز یک راه برای امرار معاش در غربت داشت و آن برنامه «در ساعت ۵ عصر» بود که با حمایت مالی «کمپین بین‌المللی برای حقوق بشر ایران» (زیرمجموعه وزارت خارجه آمریکا) فعالیت می‌کرد. وی در این برنامه کوشید تا با ابزار طنز و از طریق سوءاستفاده از موضوعات حقوق‌بشری، جمهوری‌اسلامی به چالش بکشد. اما این برنامه هم رضایت مقامات آمریکایی را جلب نکرد.

«کامبیز حسینی» چند ماه پیش از پایان فعالیت و تعطیلی برنامه «در ساعت ۵ عصر» خبر داد و گفته بود که این برنامه از ابتدای سال ۲۰۱۶ تولید و پخش نخواهد شد.

این حامی فتنه ۸۸، مانند زمان تعطیلی برنامه‌های «پارازیت» و «پولتیک» که ابتداً مسائل مالی و بودجه‌ای را بهانه تعطیلی آن برنامه‌ها اعلام کرده بود، اینبار هم ادعا کرد که تولید برنامه «در ساعت ۵ عصر» به دلیل مسائل مالی متوقف می‌شود. اما حقیقت چیز دیگریست و انتقادات مخاطبینِ «در ساعت ۵ عصر» در ماه‌های گذشته به خوبی نشان می‌داد که این برنامه دارای محتوای سخیف است و دیگر حتی رضایت طرفداران قدیمی کامبیز را هم جلب نمی‌کند.

«کامبیز حسینی» که از سال ۱۳۷۹ از ایران فرار کرد و در رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه مشغول به فعالیت شد، اکنون معلوم نیست پس از تعطیلی برنامه ناکامِ «در ساعت ۵ عصر» چکار خواهد کرد؛ آنهم در ایامی که سنش از ۴۱ سال گذشته و دیگر حال و هوای جوانی را هم ندارد و تنهایی سبب بروز برخی مشکلات روحی و بیماری‌های جسمی او شده است.

وی در آخرین برنامه‌اش بار دیگر از فتنه ۸۸ حمایت کرد، از پایان این برنامه برای همیشه خبر داد.

گویا «کامبیز حسینی» مانند بسیاری از خدمت‌گذاران و مزدوران دولت‌های معاند ملت ایران، به پایان خط گذشته و تاریخ مصرفش تمام شده است.

انتهای پیام/

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روزهایی که بسیاری از عناصر اپوزیسیون و رسانه‌های بیگانه در وضعیت بدی هستند، «کامبیز حسینی» از این امر مستثنا نیست. وی که دانش‌آموخته رشته تئاتر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران است، در صدا و سیما از ۱۳۶۴ با برنامه «غنچه‌های انقلاب اسلامی» کار …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme