https://telegram.me/empireoflies

کاسبی از شخصیت فروغ فرخزاد توسط نویسنده سلطنت طلب

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر چند سال اخیر تلاش‌ها برای رمزگشایی از روابط ابراهیم گلستان و فروغ فرخزاد رو به فزونی گذاشته و هر روز نقل قول تازه‌ای کشف و زندگی خصوصی این شاعر حتی بیش از اشعارش مورد توجه برخی قرار می گیرد.

در روز های اخیر خبر هایی منتشر شده که فردی به نام فرزانه میلانی نویسنده بهایی قصد دارد کتابی را منتشر کند که در آن برخی نامه های خصوصی فروغ به ابراهیم گلستان برای اولین بار منتشر شده است.

خانواده فروغ فرخزاد از انتشار این نامه‌ها رضایت ندارد و با وجود آنکه طبیعتاً مالک معنوی و مادی این نامه‌ها خانواده فرخزاد از جمله پسر و خواهرش به عنوان تنها بستگانش در قید حیات فروغ هستند اما آن گونه که پوران فرخزاد خواهر فروغ می‌گوید اینکه زندگی یک شخص نظیر فروغ را علنی کنیم، بسیار زشت است. وقتی قصد انجام چنین عملی داریم، باید از خودمان بپرسیم آیا قشنگ است و دوست داریم در آینده زندگی خصوصی و اسرار زندگی‌مان را این گونه و آن هم بدون رضایت خانواده‌مان منتشر کنند. به نظرم کنار زدن پرده‌ها زیبا نیست.وی هم چنین گفته تصور می‌کنم  این کار دشمنی با کاراکتر شعری فروغ فرخزاد است.

فرزانه میلانی در این خصوص می گوید:”به گمان من فروغ در خانواده نابسامانش بیش از آنچه تا امروز بیان شده آسیب دیده است.”وی در کتاب جدیدش گوشه‌های تاریک مهمی از زندگی فروغ را با دقت و طمأنینه شرح می‌دهد؛ کودکی نابسامان او، روحیه‌ی جستجوگر و جنگجوی او، خودکشی‌های او، در افتادنش با تابو‌های زمانه‌ی خود، ازدواجش، انتشار اولین اشعارش، جدایی از فرزندش، و سال‌های آفرینش و عاشقی‌اش، و عاقبت تصادف و مرگش، وقتی که هنوز سی و دو سال بیشتر نداشت.

همه این مطالب در روز های اخیر با انتقادات گسترده ای از جانب دوسداران فرغ فرخزاد مواجه شده و فرزانه میلانی به سودجویی و سوء استفاده از اطلاعات در اختیار گذاشته از طرف دوستان فروغ مواجه شده.

لازم به ذکر است فرزانه میلانی نویسنده و پژوهشگر ایرانی-آمریکایی بهایی استاد ادبیات فارسی و مطالعات زنان در دانشگاه ویرجینیا است. میلانی ریاست بخش زبانها و فرهنگهای خاورمیانه و آسیای جنوبی این دانشگاه را نیز به عهده دارد. وی شاعر و مترجمی است که موفق به کسب جوایز متعدد و بورس تحصیلی از موسسه کارنگی و صندوق ملی مطالعات انسانی شده است و نوشته ها میلانی در مجله نیویورک تایمز، روزنامه واشنگتن پست، ریدرز دایجست، یو اس ای تودی و کریستین ساینس مانیتور و رادیو ملی آمریکا منتشر شده است.وی هم چنین با بنیاد مطالعات ایران وابسته به اشرف پهلوی همکاری های گسترده ای دارد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme