https://telegram.me/empireoflies

کار ویژه امپراتوری دروغ؛ هالووین سازی عاشورا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هجمه علیه ارزش های دینی در چندسال اخیر شدت فراوانی گرفته است. با روی کار آمدن رسانه های مجازی از جمله سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی عناصر معاند و ضدانقلاب از امکان بیشتری نسبت به گذشته برخوردار شدند. علاوه بر همه اینها رسانه ها و شبکه های تلویزیونی ماهواره ای فارسی زبان که از آنها با عنوان «ترویج دهنده تشیع لندنی» یاد می شود نیز فعالیت زیادی دارند.

 به عنوان مثال وب سایت «دویچه وله» که دستگاه رسانه ی دولت آلمان محسوب می شود به این موضوع پرداخته است. دویچه وله در گزارش تصویری به حال و هوای روزهای محرم پرداخته است. این رسانه در ادامه سیاست های خود علیه نظام جمهوری اسلامی و دین مبین اسلام از زاویه ی دیگر به محرم پرداخته است. این رسانه در گزارشی با عنوان «باز شدن دل ایرانی ها» تنها به حاشیه های مراسم ویژه محرم در ایران پرداخته است! در این گزارش که به مصاحبه با چند نفر در خیابان های تهران پرداخته نوشته که بیشتر خانم ها در این روز ها فرصتی می یابند تا دور هم باشند و خوش گذرانی کنند زیرا تنها در این شب هاست که می توانند تا پاسی از شب در خیابان ها باشند و پلیس هم به حجاب آنها اعتراضی نمی کند به دلیل اینکه خود را عزادار نشان می دهند!!

در بخش دیگری از این گزارش به افرادی اشاره شده که فقط با انگیزه پیدا کردن دوست از جنس مخالف به این مراسم می آیند .

 بی بی سی فارسی نیز در اقدامی هماهنگ با دیگر رسانه ها برای سخیف نشان دادن عزاداری های ایرانیان با پخش تصاویر گزینشی از مراسم سنتی روز هشتم محرم در محله نوش آباد اصفهان، از آن به عنوان ” مراسم رایج در ایران ” یاد کرد.
این مراسم که در نوع خود عجیب و کم نظیر است، بر روی سایت بی بی سی فارسی پخش شد و این شبکه با انتشار عکس های گزینشی از این مراسم محلی، آن را به کل ایران بسط داد. تصاویری که بی بی سی سعی داشت تا مراسم محرم در ایران را شبیه مراسم بومیان سرخ پوست آمریکا و یا حتی روز هالووین به نمایش بکشاند و جنبه عزاداری و سوگواری آن را به حاشیه براند.

۱۵۱۰۲۳۱۵۴۶۱۳_moharam_iran_640x360_fars_nocredit

۱۵۱۰۲۳۱۵۳۳۴۵_moharam_iran_640x360_isna_nocredit

۱۵۱۰۲۳۱۵۴۵۰۴_moharam_iran_640x360_fars_nocredit

مراسم خیمه کوبی در اصفهان که بی بی سی آن را متعلق به همه ایرانیان دانست

تمامی این تصاویر مربوط به مراسم خیمه کوبی در اصفهان است که مراسمی منحصر به فرد در این بخش از ایران می باشد که بی بی سی فارسی بدون نام بردن از این مراسم این ایین را به کل ایران تعمیم داده و سعی کرده مراسم  عاشورای حسینی را مراسمی خشن جلوه دهد .

لازم به ذکر است مراسم خیمه کوبی با قدمتی حدود یک قرن، ورود کاروان حسینی و لشکریان یزید در قالب یک هزار و پانصد نفر شبیه خوان و بازیگر پیاده و سواره را به نمایش می گذارد که در میدانی به وسعت سی هزار متر مربع در مجموعه فرهنگی خیمه گاه حسینی نوش آباد(واقع در استان اصفهان) برگزار می شود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme