https://telegram.me/empireoflies

کارکنان شبکه «بی‌بی‌سی» اعتصاب می‌کنند

به گزارش «امپراتوری دروغ»، کارکنان شبکه ˈبی بی سیˈ انگلیس در اعتراض به حذف صدها فرصت شغلی در بخش های مختلف این شبکه، اقدام به اعتصاب می کنند.

روزنامه دیلی تلگراف روز سه شنبه نوشت که اعتصاب کارکنان بی بی سی از سوی اتحادیه ملی روزنامه نگاران و کارکنان رادیو و تلویزیون انگلیس و اتحادیه صنفی ˈیوکتوˈ مورد حمایت قرار گرفته است.

ˈجیمز هاردینگˈ مدیر شبکه خبری بی بی سی اخیرا اعلام کرده بود که به دلیل مشکلات مالی، ۴۱۵ فرصت شغلی در بخش های مختلف این شبکه خبری تا آوریل ۲۰۱۵میلادی (فروردین ۹۴) حذف خواهد شد که این مساله می تواند بر روی آینده شغلی ۵۵۰ نفر از کارکنان بی بی سی تاثیر بگذارد.

اگرچه وی عنوان کرده که به رغم از بین این فرصت های شغلی که می تواند ۴۸ میلیون پوند صرفه جویی تا سال ۲۰۱۷ میلادی برای شبکه بی بی سی دربرداشته باشد، قرار است ۱۹۵ پست جدید در این شبکه ایجاد شود اما به نظر می رسد که این وعده نتوانسته است اتحادیه ملی روزنامه نگاران انگلیس و نیز کارکنان بی بی سی را راضی کند.

دبیر کل اتحادیه ملی روزنامه نگاران انگلیس، حذف این فرصت های شغلی را در بی بی سی ناعادلانه خوانده و گفته است که این شبکه خبری بجای صرفه جویی به این شکل بهتر است با بهبود شیوه مدیریتی اش مانع از اتلاف منابع مالی آن شود.

ˈمیشله استین استریتˈ گفته است که این مسئله می تواند به راحتی حل شود؛ ما به دخالت ˈتونی هالˈ مدیر کل بی بی سی در این خصوص امیدواریم؛ اگر ما نتوانیم این مسئله به طور عاقلانه و از روی منطق حل کنیم، اعضای اتحادیه حاضر هستند در هفته ها و ماه های آینده اعتصاب کنند.

دبیر کل اتحادیه ملی روزنامه نگاران انگلیس در همین حال عنوان کرد که کارکنان شبکه بی بی سی در فضایی توام با ˈنفرت و ترسˈ، فعالیت می کنند.

وی افزود: با کارکنان این شبکه به صورت ˈهراس آورˈ و به شکلی اساسا ˈغیر انسانیˈ برخورد می شود.

به گفته وی، ۸۶٫۹ درصد از اعضای اتحادیه ملی روزنامه نگاران انگلیسی با برگزاری این اعتصاب موافق هستند.

اتحادیه ملی روزنامه نگاران انگلیس پیشتر اعلام کرده بود که از سال ۲۰۰۴ میلادی تاکنون، بیش از هفت هزار نفر از کارکنان ˈبی بی سیˈ تعدیل شده اند.

اتحادیه صنفی کارکنان شبکه های رادیو و تلویزیونی، سینما و تئاتر انگلیس یا ˈبوکتوˈ نیز ضمن حمایت از اعتصاب کارکنان بی بی سی گفته است که این اعتصاب تقریبا قطعی بوده و قرار است اواخر این ماه برگزار شود.

بر اساس طرح تعدیل اجباری نیرو در بنگاه سخن پراکنی ˈبی بی سیˈ، می بایست بیش از دو هزار نفر طی پنج سال آینده اخراج شوند.

شماری از کارکنان بخش خبر ˈبی بی سیˈ نیز در ۱۸ فوریه گذشته به مدت ۲۴ ساعت دست از کار کشیدند که این اقدام باعث ایجاد اختلال در بسیاری از برنامه های رادیویی و تلویزیونی این شبکه سراسری شد.

بنگاه سخن پراکنی بریتانیا که به صورت مخفف ˈبی بی سیˈ خوانده می شود، علاوه بر داشتن مشکلات اقتصادی و صنفی، در سال های اخیر بویژه پس از افشای فساد اخلاقی ˈجیمی ساویلˈ، مجری مشهور این شبکه با جدی ترین چالش ها در طول تاریخ اش مواجه شده است.

جیمی ساویل که در دهه ۱۹۶۰ میلادی کار خود را در رادیو و تلویزیون بی بی سی آغاز کرد، به مدت چهار دهه از مجریان مشهور این بنگاه بود و با سفارش و پیگیری های مارگارت تاچر نخست وزیر اسبق انگلیس، از ملکه این کشور لقب سر دریافت کرده بود.

ساویل در اکتبر ۲۰۱۱ میلادی و در سن ۸۴ سالگی مرد، اما هنوز سالگرد مرگ وی فرا نرسیده بود که گزارش های فساد اخلاقی وی رسانه ای شد و جامعه انگلیس را شوکه کرد.

پلیس انگلیس پس از فاش شدن ابعاد گسترده فساد اخلاقی جیمی ساویل مجری مشهور بی بی سی تیم ویژه ای را با عنوان یوتری برای تحقیق در مورد سوء استفاده های جنسی وی و دیگر چهره های سرشناس از کودکان، تشکیل داد که بازرسان این تیم ویژه پلیس در همین ارتباط بیش از ۲۰ نفر از جمله چندنفر از مجریان فعلی و سابق بی بی سی را بازداشت و مورد بازجویی قرار دادند.

گفته می شود که بودجه سالیانه بی بی سی بالغ بر ۴میلیارد و ۳۰۰ میلیون پوند است که بودجه تمامی بخش ها (غیر از بخش جهانی بی بی سی) از سوی خانواده های انگلیسی، به صورت اجباری، تامین می شود.

انتهای پیام/بولتن

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme