https://telegram.me/empireoflies

کارشناسان صهیونیست: گنبد آهنین بزرگترین فریب است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسرتیپ بازنشسته واصف عریقات در سخنانی مطبوعاتی گفت: اتاق مشترک مقاومت موفق شد که پاسخ اشغالگران را که در تلاش برای تغییر قواعد درگیری به نفع خودش بود، با پاسخی شدیدتر بدهد. مقاومت حرف خودش را زد و دست برتر را در میدان نبرد داشت.

وی افزود: مقاومت با پاسخ خود به تلاش اسرائیل برای برهم زدن قواعد درگیری، سران نظامی و سیاسی و امنیتی اسرائیل را در شوک فروبرد. مقاومت قدرت کنترل و موازنه و چگونگی برخورد با مقاومت را از دست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و کابینه او گرفت. این امر باعث آشفتگی جبهه داخلی اسرائیل شد که نتانیاهو و اعضای کابینه امنیتی او را مشتی “خرگوش” توصیف کردند.

عریقات گفت: همه راهبردهای اسرائیل در برابر اراده مقاومت فلسطین در نوار غزه به دو علت شکست خورد. علت اول این است که ملت فلسطین راهپیمایی بازگشت و ابزارهای مختلف آن را ابداع کرد و علت دوم این است که مقاومت توانست قدرت و توان خود را بنیان گذارد تا به اسرائیل اجازه ندهد که معادلات خود را تحمیل کند.

کارشناسان صهیونیست: گنبد آهنین بزرگترین فریب است/ موشک های این سامانه خودزنی می کنند

کارشناسان رژیم صهیونیستی با اشاره به ناکارآمدی سامانه پدافندی “گنبد آهنین” برای مقابله با موشک های مقاومت فلسطین اذعان کردند: این سامانه بزرگترین فریبی است که منطقه به خود دیده است.

بر اساس گزارش سایت عربی ۲۱، رژیم صهیونیستی شماری از سامانه های پدافندی گنبد آهنین را در اطراف مرز نوار غزه مستقر کرده است که قیمت هریک از این سامانه ها ۵۰ میلیون دلار و قیمت هر یک از موشک های آن بی ۷۰ تا ۸۰ هزار دلار است.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: صدها موشک در هفته های گذشته از غزه شلیک شده است که برخی از آنها توسط گنبد آهنین رهگیری شده و برخی دیگر در مناطق مسکونی و غیرمسکونی فرود آمده است. این موشک ها سبب شده است که آسمان شهرک های صهونیست نشین اطراف نوار غزه بسته شود و رژیم صهیونیستی مجبور باشد برای رهگیری و تلاش برای انهدام موشک های مقاومت از موشک های گرانقیمت گنبد آهنین استفاده کند که این امر میلیون ها دلار هزینه روی دست این رژیم گذاشته است.

ناظران معتقدند که تداوم شلیک موشک های مقاومت برملا کننده دروغ ارتش رژیم صهیونیستی درخصوص عملکرد موثر سامانه گنبد آهنین است. صدها موشک به سمت شهرک های اطراف نوار غزه شلیک شده که رژیم صهیونیستی درخصوص میزان تلفات اصابت این موشک ها سکوت اختیار کرده است. این امر تلاشی برای کتمان کردن عملکرد ناموفق سامانه گنبد آهنین است که رژیم صهیونیستی تبلیغات زیادی را در افکار عمومی خود برای آن انجام داده و این سامانه را به عنوان نجات دهنده صهیونیست ها از موشک های مقاومت فلسطین توصیف کرده است.

اما با وجود تلاش های مسئولان و نهادهای نظامی رژیم صهیونیستی برای کتمان این رسوایی، صدای کارشناسان صهیونیست بلند شده است و آنها تلاش کرده اند که این فریبکاری ارتش در برابر صهیونیست ها و جهان را آشکار کنند. این امر سبب تشدید بحران نهاد نظامی رژیم صهیونیستی خواهد شد و ضربه ای به صنعت تسلیحاتی این رژیم وارد خواهد کرد.

“موتی شفر” کارشناس مهندسی پرواز و فضا و برنده جایزه موسوم به “امنیت اسرائیل”، گنبد آهنین را بزرگترین فریبی خواند که منطقه به خود دیده است و ارتش اسرائیل تلاش کرده است که این سلاح توهمی را در بین چندین کشور در سطح جهان تبلیغ و بازاریابی کند تا میلیاردها دلار از آن کاسب شود.

وی افزود: گنبد آهنین چیزی جز یک نمایش صوتی و نوری نیست که نمی تواند رهگیری کند زیرا همه انفجارهایی را که ما در آسمان می بینیم و می شنویم، ناشی از خود انهدامی موشک سامانه گنبد آهنین یا مقابله با موشک دیگری از خود این سامانه است. حتی یک موشک شلیک شده گنبد آهنین نتوانسته است یک موشک یا راکت را هدف قرار دهد.

همزمان یوسی میلمان تحلیلگر امور راهبردی رژیم صهیونیستی نیز در ناکامی سامانه گنبد آهنین گفت: گنبد آهنین راه حلی برای خمپاره های کوتاه برد (مقاومت فلسطین) که باعث کشته شدن یک سوم نظامیان اسرائیلی در جنگ و زخمی شدن ده ها نفر از آنها و نیز زخمی شدن ۸۳ اسرائیلی شد، ارائه نکرده است.

یکی دیگر از نشانه های ناکامی سامانه گنبد آهنین در مقابله با موشک های غزه این است که ارتش رژیم صهیونیستی گفته است که چندین سامانه گنبد آهنین در اختیار دارد و هریک از آنها یک شهر را پوشش می دهد اما مناطقی که مقاومت به آنجا موشک شلیک کرده است، فراتر از این است و این امر شهرک های صهیونیست نشین و شهرهایی را خارج از چتر حمایت گنبد آهنین قرار می دهد.

“عوزی روبین” رئیس سابق پروژه موشکی “حیتس” رژیم صهیونیستی نیز به نوبه خود موفقیت گنبد آهنین را “نسبی” خواند و گفت: گنبد آهنین راهکار موقتی برای مشکل شلیک موشک ها است و نتوانسته است آن را به طور کامل از بین ببرد و خسارت هایی را در برخی شهرها برجای گذاشته و در جلوگیری از خسارت های اقتصادی اسرائیل ناکام مانده است. این امر با وجود پول های هنگفت و بی حد و حصر و خارج از بودجه دولت است که به طور مستقل خرج این سامانه شده است.

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

یک کارشناس نظامی فلسطینی گفت: مقاومت فلسطین در نوار غزه توانست قواعد درگیری با اشغالگران اسرائیلی را تثبیت کند و با درایت بسیار بالا مسیر حوادث دور اخیر درگیری با اشغالگران را مدیریت کرده و به دست بگیرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme