https://telegram.me/empireoflies

کارشناسان «رادیو فردا»: اپوزیسیون جربزه و رهبر ندارد!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «ساعت ششم» یکی از برنامه‌های «رادیو فردا» است که هر هفته توسط «نیوشا بقراطی» سردبیر این رادیو اجرا می‌شود.

برنامه مذکور در این هفته به موضوع «عیار اپوزیسیون» و جایگاه مخالفان جمهوری‌اسلامی در بین مخالفان مردم ایران پرداخت. مهمانان برنامه این هفته «سعید بشیرتاش» فعال اپوزیسیون، کارشناس شبکه «من و تو» بود. مهمان دیگر برنامه هم «علیرضا نامور حقیقی» کارشناس شبکه‌های «بی‌بی‌سی فارسی» و «صدای آمریکا» و استاد دانشگاه‌های کانادا بود.

«سعید بشیرتاش» که شوهر «دریا صفایی» فعال فمینیست است، در این برنامه با بیان اینکه اپوزیسیون ظرفیت نیرومندی برای تاثیرگذاری بر فردای ایران دارد، ادعا کرد که ایران دارای قوی‌ترین اپوزیسیون در جهان است و برای نمونه به وجود گروه‌های مجازی در شبکه‌های اجتماعی استناد کرد!

بشیرتاش با این استدلال که امام خمینی (ره) هم در سالهای پیش از انقلاب چندان شناخته شده نبود و به یکباره در بین مردم ایران شناخته شد، تصریح کرد که ممکن است روند مبارزه اپوزیسیون علیه جمهوری‌اسلامی به یکباره تغییر کند. البته وی به نبود رهبر در بین اپوزیسیونِ جمهوری‌اسلامی اذعان کرد و گفت ممکن است در بین فعالیت‌ها رهبری به وجود بیاید. این اپوزیسیون همچنین با اشاره به برخی اختلافات در بین مقامات ارشد جمهوری‌اسلامی، تاکید کرد: “… باید درراس قدرت اختلاف ایجاد شود تا ابزار قدرت رژیم (جمهوری اسلامی) برای سرکوب اپوزیسیون نتواند به خوبی استفاده شود … اپوزیسیون جدایی دین از سیاست را صدا می‌زند …”

در مقابل بشیرتاش، «علیرضا نامور حقیقی» منتقد و مخالف توانایی اپوزیسیون برای مقابله با جمهوری‌اسلامی بود. او با بیان اینکه اپوزیسیون فاقد پتانسیل لازم برای ایجاد تغییر در ایران است، گفت: “مجاهدین خلق (منافقین) قوی‌ترین گروه اپوزیسیون و منسجم‌ترین هستند، اما مشکلشان این است که در بازی قدرت ایران و در بین مردم تاثیر و نقشی ندارند. در واقع اپوزیسیون توانایی بسیج مردم را ندارد، زیرا مجاهدین رئیس جمهور ایران (شهید رجایی) را کشتند و از خشونت استفاده کردند و مردم قبولشان ندارند …”

نامور حقیقی با تصریح بر اینکه اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی در حد و اندازه مخالفان رژیم پهلوی نیست، گفت: “… مثل انقلاب سال ۵۷ که نیروها پای کار بودند، الان کسی حاضر نیست همه چیزش را برای مبارزه بگذارد … و جمهوری‌اسلامی هم کاملاً حواسش است که گروه الترناتیوی در بین اپوزیسیون شکل نگیرد …”

این کارشناس رسانه‌های بیگانه، با بیان اینکه باید در بین مردم نسبت به حکومت جمهوری‌اسلامی ایجاد ناامیدی کرد، ابراز نمود: “… افراد زمانی در صحنه حاضر می‌شوند که نسبت به ناکارآمدی ابزار سرکوب رژیم ناامید شوند …”

«علیرضا نامور حقیقی» در سخنانش تلویحاً به دموکراتیک بودن حکومت ایران تاثیرگذاری آرای مردم بر خلاف انتخابات دوره رژیم پهلوی اذعان نمود و گفت: “در سالهای اخیر اپوزیسیون حرف جدیدی برای مردم ایران نداشته و چیزی به آنها اضافه نکرده و فقط حرف زده است … در واقع اپوزیسیون از محیط ایران جدا است و پایگاه اجتماعی ندارد …”

از سخنان کارشناسان «رادیو فردا» می‌تواند برداشت کرد که خود اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی هم به ضعف و عدم داشتن رهبر برای مقابله با جمهوری‌اسلامی اعتقاد دارد و پذیرفته که جربزه مقابله جدی با حکومت ایران را ندارد.

پایان/

 

 

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «ساعت ششم» یکی از برنامه‌های «رادیو فردا» است که هر هفته توسط «نیوشا بقراطی» سردبیر این رادیو اجرا می‌شود. برنامه مذکور در این هفته به موضوع «عیار اپوزیسیون» و جایگاه مخالفان جمهوری‌اسلامی در بین مخالفان مردم ایران پرداخت. مهمانان برنامه این هفته «سعید بشیرتاش» فعال …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme