https://telegram.me/empireoflies

ژنرال آلن آمریکایی فرمانده ائتلاف علیه داعش معرفی شد

به گزارش «امپراتوری دروغ»، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ‘ماری هارف’ سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه به خبرنگاران گفت: جان کری، ژنرال آلن را به عنوان نماینده ویژه ریاست جمهوری برای ائتلاف علیه گروه داعش تعیین کرده است.

وی خاطرنشان کرد که ژنرال آلن در این راستا از جان کری وزیر امور خارجه دستور می گیرد.

هارف افزود که ‘برت مک گورک’ مسئول پرونده ایران و عراق در وزارت امور خارجه نیز به عنوان معاون ژنرال آلن معرفی شده است.

ژنرال آلن فرماندهی نیروهای ائتلاف بین المللی در افغانستان (ایساف) را در حد فاصل سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ به عهده داشت و در اکتبر سال ۲۰۱۲ به عنوان فرمانده کل نیروهای ‘ناتو’ انتخاب شد. اما معرفی وی به این سمت به دلیل تحقیق و بازجویی از او در پی نامه نگاری های میان او و یکی از زنان به تعویق افتاد. ژنرال آلن بعدا از این اتهامات تبرئه در فوریه ۲۰۱۳ بازنشسته شد.

وی همچنین در جریان ماموریت خود در افغانستان بر خروج ۳۳ هزار سرباز آمریکایی از این کشور نظارت داشت.

وی قبل از آن نیز معاون فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا در خاورمیانه و آسیای مرکزی بود.

بنا به اعلام رسانه های خبری، کشورهایی که زمانی پشتیبان گروه هایی همانند داعش بودند در حال حاضر به هدفی برای این گروه ها تبدیل شده اند. آنها اکنون به این توافق رسیده اند که هر چه زودتر باید جلوی گسترش این افراط گرایی ها و خشونت ها را گرفت و منطقه را از آتش آنها پاک کرد؛ با این حال کارشناسان معتقدند که این رویکرد آمریکا و هم پیمانان او، راهی برای دخالت نظامی مجدد در عراق است.

گروه تکفیری داعش که از حمایت جبهه عربی و غربی برخوردار است و در عراق و سوریه مرتکب جنایات وحشیانه ای شده، فعالیت های خود را ابتدا از سوریه آغاز کرد و پس از آن با راه اندازی مجموعه ای از حملات در عراق که با پشتیبانی بقایای رژیم ‘بعث’ همراه بود، برخی از شهرهای این کشور را همچون ‘رمادی’، ‘فلوجه’ و ‘موصل’ اشغال کرد.

ارتش های عراق و سوریه با بازیابی اعتماد و تقویت توان اطلاعاتی و نظامی خود موفق شده اند که علاوه بر جلوگیری از پیشروی تروریست ها، بسیاری از مناطق اشغال شده توسط آنها را پس بگیرند.

انتهای پیام/ایرنا

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme