https://telegram.me/empireoflies
بحران سیاسی ونزوئلا با مداخله‌های آمریکا، وارد مرحله خطرناکی شده است، به گونه ای که تلاش های خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده و رهبر مخالفان دولت ونزوئلا با همکاری آمریکا شکست خورد.

چگونه طرح آمریکا و وزیر دفاع ونزوئلا برای دستگیری مادورو شکست خورد!؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبحران سیاسی ونزوئلا با مداخله‌های آمریکا، وارد مرحله خطرناکی شده است، به گونه ای که تلاش های خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده و رهبر مخالفان دولت ونزوئلا با همکاری آمریکا شکست خورد.

گوایدو که خود را رئیس جمهوری ونزوئلا خوانده، از طرفدارانش خواسته است با حضور در خیابان ها، ضربه نهایی را به حکومت مادورو وارد کنند.

در همین زمینه، اسپوتنیک به نقل از روزنامه اسپانیایی ABC از طرح آمریکا برای دستگیری نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در جریان کودتا در این کشور پرده برداشته است.

بر اساس این گزارش و به نقل از یک منبع در شورای امنیت ملی آمریکا، دولت ترامپ به توافق با ارتش ونزوئلا و وزیر دفاع این کشور در جریان کودتای روز سه شنبه رسیده بود که بر اساس آن، مادورو توسط ارتش ونزوئلا دستگیر می شد و گوایدو دولت را در این کشور تشکیل می داد.

طبق گزارش این روزنامه اسپانیایی، واشنگتن ظاهرا با وزیر دفاع ونزوئلا، ولادیمیر پادرینو لوپز، از طریق مذاکرات تلفنی که طی چند ماه گذشته انجام شده است، به توافق رسیده بود.

پادرینو همراه با وزرا و ژنرال های دیگر، گفته بود توافقنامه هایی را که توسط رئیس جمهور خودخوانده خوان گوایدو اعلام شده بود را پذیرفته است. این نقشه راه شامل برگزاری انتخابات جدید در یک ماه ـ یکی از وعده های اصلی گوایدو ـ و شناسایی قانونگذاران موقت و مشروعی برای هدایت دولت بوده است.

چگونه طرح آمریکا و وزیر دفاع ونزوئلا برای دستگیری مادورو شکست خورد!؟

از سوی دیگر، بر اساس گزارش هایی، مایکل مورنو رئیس دیوان عالی به عنوان یکی از متحدان مادورو، قرار شد، غیرمشروع بودن مجلس مؤسسان ـ قانون گذار موقت وفادار به مادورو که به موجب حکم ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۷ تشکیل شد ـ را اعلام کند.

همچنین بر اساس این گزارش، ارتش قرار بود یا قانونی به مادورو اخطار دهد که کشور را به سوی ونزوئلا ترک کند و یا اینکه در صورت عدم ترک کشور، دستگیر می شد.

از سوی دیگر، قرار بود توافقاتی در پایگاه هوایی لاکارلوتا در کاراکاس (جایی که گوایدو با انتشار یک ویدئو از ارتش خواست به او بپیوندند) امضا شود. با این حال، رهبری نظامی ونزوئلا در لحظات آخر از اقدام علیه مادورو منصرف شد و کودتا با شکست مواجه شد.

طبق گزارش ABC، مقامات کاخ سفید از آنچه روز سه شنبه اتفاق افتاده اطلاعی ندارند، در حالی که برخی منابع بر این باورند که کودتا در لحظات آخر از سوی پادرینو از ریل خارج شد و او از طرح مورد نظر آمریکایی ها و توافق با آنها عدول کرد.

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا در توئیتر خود مردم این کشور را به خاطر دفاع از میهن و نظم مبتنی بر قانون اساسی به حضور در خیابان‌ها فراخواند. وی افزود: با فرماندهان ارتش صحبت کردم. نیروهای مسلح ونزوئلا اعلام کردند که به قانون اساسی و میهن کاملا پایبندند.

ژنرال پادرینو نیز وفاداری دوباره خود به دولت ونزوئلا و شخص مادورو را یک بار دیگر اعلام کرد و از لزوم مقابله با اقدامات خشونت بار از سوی مخالفان سخن گفت.

انتهای پیام/تابناک

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme