https://telegram.me/empireoflies

چه کسانی خواهان تحریم ملت ایران شدند !؟(۳)

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: حدود دو هفته پیش نامه‌ای از سوی جمعی از عناصر اپوزیسیون خارج‌نشین به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید آمریکا ارسال شد که در آن نامه از تشدید تحریم ملت ایران حمایت شده بود. این نامه خائنانه در طی روزهای اخیر بازتاب بسیار در بین مردم ایران داشت و سندی بر مزدوری مخالفان جمهوری‌اسلامی بود.

تعداد ۳۰ نفر از اعضای گروه‌های مخالف جمهوری‌اسلامی از جمله افرادی مانند «احمد باطبی»، «شایان آریا»، «یوحنا نجدی»، «شهرزاد کریمی»، «مجید محمدی»، «شای خطیری»، «سیاوش صفوی»، «علیرضا کیانی»، «امیرحسین اعتمادی» و … ، با امضا و ارسال نامه برای ترامپ، با بیشرمی و وقاحت کامل، جمهوری اسلامی را حکومتی تروریستی و عامل ناآرامی منطقه غرب آسیا معرفی کردند و از ترامپ خواستند تا با اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه ایران، در جهت اهداف عناصر اپوزیسیون اقدام کند.

در دو مطلب پیشین به بررسی گوشه‌ای از سوابق تعدادی از امضاکنندگان نامه خیانت‌بار به رئیس‌جمهور جدید آمریکا پرداخته شد که لینک این مطالب در ذیل آمده است:

چه کسانی خواهان تحریم ملت ایران شدند !؟(۱)

چه کسانی خواهان تحریم ملت ایران شدند !؟(۲)

در ادامه این سلسله مطالب، در ذیل نیز به بررسی سوابق برخی دیگر از امضاکنندگان نامه مذکور می‌پردازیم:

 

«نیما راشدان»

۱- «نیما راشدان» متولد ۱۳۵۳ در تهران است. وی که دارای خانواده‌ای غرب‌گرا بود، پیش از انقلاب به همراه خانواده به آمریکا مهاجرت کرد، اما پس از انقلاب به ایران بازگشت.

راشدان فعالیت روزنامه‌نگاری و دانشجوی‌اش را از سال ۱۳۷۵ آغاز کرد و در این سال مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه آزاد تهران شمال دریافت نمود و از سال ۷۶ به عنوان مشاور و کارشناس با گروه‌های بسیاری همکاری کرد.

راشدان از نخستین افرادی است که مقاله‌های خود را به زبان فارسی در اینترنت و فضای وب منتشر کرد، هرچند که در سال ۱۳۷۷ به دلیل فعالیت‌های غیرقانونی بازداشت شد. او در فروردین ۱۳۷۸، یک ماه انفرادی را در بند ۲۰۹ اوین گذراند و از اینجا بود که با سرویس‌های امنیتی بیگانه آشنا شد، پس در سال ۱۳۷۸ به سوئیس مهاجرت کرد و پس از مدتی تا سال ۸۴ مدیر وبسایت و پروژه براندازی «گویا» بود.

«نیما راشدان» که جزو اولین ایرانیان وب‌نویس است، اکنون ساکن اروپای شرقی (شر پراگ در جمهوری چک) است و به عنوان کارشناس «امنیت سایبری» با رسانه‌های بیگانه مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «رادیو فردا» و … ارتباط دارد.

«نیما راشدان»

راشدان که به‌عنوان کارشناس ارشد امنیت سایبری با «انجمن جامعه مدنی و دموکراسی سوییس» و «انجمن گفتگو و شبکه‌های مدنی جمهوری چک» سابقه همکاری دارد، از اعضای ارشد هیئت علمی پروژه‌ی براندازی «توانا» است؛ پروژه‌ای که به‌ظاهر بودجه خود را از «موقوفه ملی برای دموکراسی (NED)» دریافت می‌کند، اما در واقع بودجه این پروژه براندازی از طریق سرویس جاسوسی آمریکا تامین می‌شود.

از ویژگی‌های بارز راشدان ارادت بی‌پرده و صریح او به رژیم اسراییل است و وی هیچ ابایی از مطرح کردن این موضوع ندارد. درباره افکار «نیما راشدان» همین بس که، او در مقاله‌ای با عنوان «اسراییل و دشمنانش» (۶ ابان ۱۳۸۴ در سایت گویا) نوشته‌اش را چنین آغاز می‌کند: ” … خوشتان بیاید یا نیاید، دوستی یا دشمنی با اسرائیل، ملاک انتخاب است میان تمدن و بدویت. این یک حکم راستگرایانه، نئوکنسرواتیو و غیرانسانی نیست. این واقعیت دنیای امروز ماست … دشمن اسرائیل، انسانی است که به شیوه هفت هزار سال قبل زندگی می‌کند، سیمای او، پوشش او، بوی بدن و پاهایش، رفتار او با همسر و فرزندانش، خانه یا غاری که در آن زندگی میکند، کلماتی که برای حرف زدن انتخاب میکند، میزان آگاهی‌اش از پدیده‌های دنیای جدید و خیلی چیزهای دیگر …”

 

 

«صبا فروزان»

۲- «صبا فروزان» روزنامه‌نگار دوتابعیتی (ایرانی-آلمانی) و مدیر اجرایی موسسه «فارین پالیسی سیرکل» در لندن است.

وی که دارای مدرک کارشناسی ارشد تئاتر از دانشگاه بیروت است و در بنیاد «کورت ویل» در شهر نیویورک و دانشگاه «ییل» در رشته ادبیات آمریکا و جامعه‌شناسی تحصیل کرده است، عضو گروه «دانشجویان و دانش آموختگان لیبرال دانشگاههای ایران» است.

«صبا فروزان»

فروزان که از حامیان رژیم صهیونیستی است و سابقه مقاله‌نویسی در روزنامه «تایمز اف اسرائیل» را دارد، در سال ۸۸ از حامیان فتنه در آلمان بود و در نشست‌های به تبلیغ علیه جمهوری‌اسلامی می‌پرداخت.

 

 

«شهرزاد کریمی»

۳- «شهرزاد کریمی» برنامه‌ساز و مجری برنامه‌ای به‌نام «سیاه و سفید» در تلویزیون «افق ایران» (وابسته به رضا پهلوی) است.

وی که از اعضای باند «شورای ملی ایران» با مدیریت «نازیلا گلستان» و «رضا پیرزاده» (مشاوران ارشد ربع پهلوی) است، در برنامه مذکور با انگشت‌گذاشتن بر موضوعاتی مانند حقوق‌بشر، حقوق شهروندی، فقر و مشکلات کارگران و امثالهم سعی در سیاه‌نمایی عملکرد جمهوری‌اسلامی دارد.

کریمی که از حامیان فرقه ضاله بهاییت و رژیم صهیونیستی است، همچون رئیس خود «رضا (ربع) پهلوی» از فعالیت‌های گروه‌های مسلح و تجزیه‌طلب غرب کشور حمایت کرده است.

انتهای پیام/

حدود دو هفته پیش نامه‌ای از سوی جمعی از عناصر اپوزیسیون خارج‌نشین به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید آمریکا ارسال شد که در آن نامه از تشدید تحریم ملت ایران حمایت شده بود. این نامه خائنانه در طی روزهای اخیر بازتاب بسیار در بین مردم ایران داشت و سندی بر مزدوری مخالفان جمهوری‌اسلامی بود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.85 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme