https://telegram.me/empireoflies
ضریب اف در این دوربین ۱٫۲۰ است، این خاصیت که مربوط به دریچه دیافراگم این دوربین است نشان می دهد که این سامانه در تاریکی تقریبا مطلق هم توان تصویر سازی را دارا می باشد.

چشم غواصان ایرانی در تاریکی مطلق هم روشن شد+عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: نگاهی به سابقه سامانه های دید در شب

بحث سامانه های دید در شب اولین بار در جنگ دوم جهانی وارد خدمت شد اما جنگ ویتنام یکی از اولین نبردهایی بود که سامانه های دید در شب چه در خشکی و چه در زیر آب در آن به وفور به کار رفتند و اثرگذاری خود را مشخص کردند و از آن به بعد، اکثر ارتش های مدرن جهان استفاده از آن را در دستور کار قرار دادند.

چشم غواصان ایرانی در تاریکی مطلق هم روشن شد +عکس (اماده)
سلاح ام ۱۶ سرباز آمریکایی در جنگ ویتنام مجهز به دوربین دید در شب استار لایت

استفاده از دوربین های دید در شب مخصوص سربازان در کنار سامانه های دید حرارتی تا حد زیادی باعث شده است که تاریک ترین شب ها نیز برای نیروهای عمل کننده واضح باشد و توان رزمی و دفاعی نیروهای مسلح را افزایش چشمگیری دهد.

این اهمیت تا به آنجا پیش رفته که امروزه مشاهده سامانه دید در شب به یکی از بدیهی ترین تجهیزات یک سرباز مدرن بدل شده است. نگاهی به تصاویر عملیات های نیروهای فرامنطقه ای در خاورمیانه در سالهای اخیر به خوبی ثایت کننده این ادعا می باشد. اما ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که عملیات در شرایط آبی مثل دریا و یا رودخانه، محیطی بسیار سخت تر و خطرناک تر را برای نیروهای عمل کننده و تجهیزات آنها ایجاد می کند.

عملیات غواصی نظامی یکی از حساس ترین ماموریت های رزمی محسوب می شود و عمدتا توسط یگان های شناسایی ، عملیات ویژه و یا واحدهای خط شکن به انجام می رسد. در طول روز تا عمق مشخصی از آب با توجه به منطقه مورد نظر دید موجود است و از عمقی به پایین تاریکی آغاز می شود، در هنگام تاریکی هوا نیز شرایط به مراتب سخت تر از روز خواهد بود.

در شرایط غواصی غیر نظامی، معمولا شخص مورد نظر با استفاده از چراغ قوه های مخصوص که امکان استفاده زیر آبی را دارند نور لازم برای خود را تامین می کند اما در یک ماموریت نظامی، استفاده از نور در تاریکی، خصوصا در شرایط عملیات در آب های ساحلی دشمن در حکم یک خودکشی به شمار رفته و راحتی می تواند باعث لو رفتن کل یک عملیات شود.

موفقیت صنایع دفاعی ایران در تامین نیاز مهم غواصان

تجربیات سخت رزمندگان غواص ایرانی در زمان جنگ تحمیلی در عملیات های آبی – خاکی خود شاهدی برای این مدعاست که وجود تجهیزات مناسب، کمک شایانی به موفقیت هر عملیات می کند. برای عملیات در شب و در روی زمین، رزمندگان ایرانی به دوربین های دید در شب مختلفی مجهز هستند و در چند سال اخیر نیز دوربین های دید در شب مخصوص عملیات زیر آبی نیز به نیروهای مسلح کشورمنا عرضه شده است که دوربین دید در شب NDG-87 یکی از بهترین تولیدات ساخت ایران مخصوص عملیات های زیر آبی محسوب می شود.

این دوربین سبک دید در شب تنها یک کیلوگرم وزن داشته و توان عملیات تا عمق ۳۰ متری آب را دارد و امکان تصویر سازی فروسرخ برای چک کردن اشیاء زیر آبی را داشته و در عین حال در بیرون از آب نیز می توان از آن استفاده کرد. این دوربین با استفاده از ۲ باطری به قدرت تنها ۳ ولت برای هر کدام، توان عملیات تا ۱۵ ساعت را دارد.

چشمان غواص ایرانی در تاریکی روشن شد +عکس

کاربر این دوربین دید در شب زاویه دیدی در حدود ۴۰ درجه داشته فاصله کانونی عدسی نصب شده در آن در حدود ۲۶ میلی متر است. این دوربین توان بزرگ نمایی ۱ برابر را داشته و توان انجام عملیات در دمای منفی ۵۱ الی مثبت ۴۵ درجه سانتیگراد و همچنین تا رطوبت ۹۴ درصد را دارد.

ضریب اف در این دوربین ۱٫۲۰ است، این خاصیت که مربوط به دریچه دیافراگم این دوربین است نشان می دهد که این سامانه در تاریکی تقریبا مطلق هم توان تصویر سازی را دارا می باشد. “ضریب اف خاصیتی است که در تمام دوربین ها وجود دارد و هر چه پایین تر باشد نشان از توان بالاتر دوربین در هوای تاریک دارد.”

در طراحی این دوربین دید در شب زیر آبی از طراحی ماژولار استفاده شده است تا در زمان نیاز به سرعت بخش های مختلف این سامانه تغییر پیدا کند.

انتهای پیام/مشرق

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme