https://telegram.me/empireoflies

چرا BBC به داعش «تروریست» نمی‌گوید؟

اختصاصی: به گزارش «امپراتوری دروغ»، حدود سه سال است که پس از اینکه بیداری اسلامی در کشورهای شمال آفریقا و برخی کشورهای غرب آسیا شروع شد و حاکمان دیکتاتور این کشورها از ترس فروپاشی تاج و تخت خویش دست به دامان اربابان غربی خود شدند، آمریکا و دیگر متحدانش نسخه جدیدی از تروریست‌ها و گروه‌های تکفیری را که سالها در آستین خود پرورش داده بودند را رو کردند.

این گروه‌ها که از جبهه النصره و ارتش آزادی‌بخش در سوریه بر ضد دولت این کشور به مبارزه پرداختند تا داعش که این روزها به نام اسلام وحشیانه‌ترین تجاوزها و جنایات را در حق مردم عراق از هر دین و آییتی حلال می‌شمرد. وجه مشترک تمام این گروه‌ها دست پروده بودن آنها توسط آمریکا و نوکران منطقه‌ای آن است. جنایات این شبه انسان‌ها تا حدی است که بسیاری از مجامع بین‌المللی از شورای امنیت سازمان ملل گرفته تا گروه‌های طرفدار حقوق بشر در غرب نیز صدایشان در آمده. البته باید یادآوری نمود که این صداها از آن زمان که حملات داعش علیه ایزدی‌ها که یک اقلیت زرتشتی در شمال عراق هستند و به ویژه پس از سر بریدن یک خبرنگار آمریکایی توسط یک تروریست انگلیسی عضو داعش بیشتر شده است و حتی صحبت‌هایی از همکاری انگلیس و آمریکا با ایران برای مبارزه با داعش به گوش می‌رسد.

حمایت ضمنی فرناز قاضی‌زاده مجری تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی از تجمعات در برابر ساختمان این شبکه.

حمایت ضمنی فرناز قاضی‌زاده مجری تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی از تجمعات در برابر ساختمان این شبکه.

در این میان سیاست‌های خبری رسانه دولتی انگلیس بی‌بی‌سی فارسی قابل تأمل به نظر می‌رسد. این بنگاه خبرپراکنی از ابتدای حملات گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق تاکنون هیچگاه از عنوان «گروه‌های تروریستی» برای آنها استفاده نکرده و همواره از اسامی خنثی و مجهول مانند «پیکارجویان»، «دولت اسلامی»، «خلافت اسلامی»، «مخالفان» و … استفاده کرده است؛ در صورتی که در بسیاری از برنامه‌ها به صورت غیرمستقیم و تلویحی بر تروریست بودن آنها اعتراف کرده‌اند. این امر تا جایی غیرمعقول بوده که اعتراض بسیاری از انگلیسی‌ها و حتی کارمندان BBC را نیز در پی داشته است.

پس از فشارهای فراوان مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی بالاخره صادق صبا رئیس این شبکه تلویزیونی در برنامه‌ای با اشاره به اعتراضات مخاطبان خود گفت: … ما موظف نیستیم که بر روی گروه‌ها و جریانات ارزش‌گذاری کنیم و چون این گروهک خود را دولت اسلامی می‌نامد. ما هم از همان واژه برای آنها استفاده می‌کنیم …

صادق صبا در برنامه‌ای از شبکه بی‌بی‌سی فارسی به توجیح تروریست خطاب نکردن داعش پرداخت.

صادق صبا در برنامه‌ای از شبکه بی‌بی‌سی فارسی به توجیح تروریست خطاب نکردن داعش پرداخت.

نقض سخنان صادق صادقی‌نژاد (صبا) را به راحتی می‌توان با یک جستجوی کوچک در سایت این شبکه پیدا نمود، جایی که این رسانه دولت انگلیس گروه‌هایی مانند حماس و جهاد اسلامی و حزب‌الله لبنان را که در دفاع از کشور و وطن خود در برابر دشمن صهیونیستی به مبارزه می‌پردازند را گروه‌های تروریستی می‌خواند.

البته این سری از اقدامات این شبکه نباید جای تعجب داشته باشد، زیرا گروه‌های تروریستی مانند داعش اکنون مورد حمایت‌های اطلاعاتی سرویس‍های جاسوسی انگلیس MI6 هستند و بیش از ۴۰۰ نفر از اتباع انگلیسی در عراق در کنار تروریست‌های دیگر نقاط جهان مردم مظلوم عراق را به خاک و خون می‌کشند.

لیلی ابوالحسنی یکی از سردبیران BBC نیز چندی پیش در جواب اعتراض مخاطبان به این جعل عنوان گفته بود که اگر یکی از مسئولان رسمی کشورها این گروه‌ها را تروریست بنامند ما نیز از این عنوان استفاده می‌کنیم، در حالی که مقامان رسمی عراق و سوریه و بسیاری از کشورهای زخم خورده از این گروه‌ها مدت‌ها است که عنوان تروریست را برای این گروه‌ها به کار می‌برند.

گفتنی است، صادق صبا تا پیش از پیوستن به بی‌بی‌سی و زمانی که در ایران بود از کمونیست‌های دوآتشه بوده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به انگلیس مهاجرت کرده و اکنون در جهت منافع روباه پیر فعالیت می‌کند.

صادق-صبا

صادق صبا

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme