https://telegram.me/empireoflies

چرا ماهواره می‌بینم؟

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بر اساس نظرسنجی‌ها و بررسی‌های میدانی توسط مراجع معتبر عمده‌ترین دلایل استفاده از ماهواره در بین ایرانیان به شرح زیر است. (خودتا تامل کنید و تصمیم بگیرید)

۱-جو زدگی

جوزدگی و چشم و هم‌چشمی در بین خانواده‌های ایرانی یک واقعیت تلخ می‌باشد که باید با آن مقابله نمود. برخی از مردم در زندگی گرفتار جو جامعه اطراف خود هستند. در نگاه این دسته، اصالت با هم‌رنگ جماعت شدن است. اگر جماعت اطراف، ماهواره را جزوی از زندگی بدانند، او هم به دنبال این جو رفته و ماهواره‌ای خواهد شد. اگر به این عدم استقلال فکری، چشم و هم‌چشمی هم اضافه شود، مصیبت دوچندان می‌شود.

ما بر اساس کدام حرف، به سراغ ماهواره می‌رویم؟ چه کسانی بودند که ما را به جهت ماهواره نداشتن تحقیر کردند؟ کسانی که برای دین‌شان برای ناموس‌شان برای خانواده‌شان برای عفاف و غیرت‌شان ارزش آن چنانی قائل نیستند. پدری که پس از خریدن ماهواره می‌بیند چگونه دخترش از حجاب فاصله گرفته و همسرش با مردهای غریبه چقدر راحت شده و وقتی به خودش باز می‌گردد می‌بیند که دیگر مثل گذشته روی ناموسش حساس نیست، آیا عاقلانه است که با حرف چنین فردی من زندگی خودم را مدیریت کنم؟ آیا منطقی است نگاه این شخص که خانواده‌اش هم برایش آن‌چنان اهمیتی ندارد، برای من اهمیت داشته باشد؟

۲-بیکاری

مردم در نظرسنجی‌ها گفته‌اند وقتی گرایش ما به ماهواره بیشتر می‌شود که مدرسه‌ها باز می‌شود. فرزندمان صبح تا ظهر مدرسه است و خانم‌ها هم کار خاصی ندارند. واقعا اگر ما حق مادری و همسری (را با مطالعه، آموزش و تفریحات سالم خانوادگی) درست به جا بیاوریم یا اگر صله‌رحم (سر زدن به مادر، خواهر و…) را جدی بگیریم، آیا باز هم وقت آزاد و خالی برای ما باقی می‌ماند؟

۳-اخبار سیاسی

با کمی مطالعه و مرور تاریخ، دشمنی غرب (آمریکا و انگلیس) علیه ایران به راحتی ثابت‌شدنی است. پس دریافت اخبار از این طریق مانند این است که خبرهای داخل خانه خود را از همسایه‌ای که سابقه دشمنی با ما دارد دریافت کنیم. به چه دلیل به دشمن خود اعتماد کنیم؟

سوال: آیا سودی که شما از اخبار ماهواره‌ای به دست می‌آورید با آن ضرر و خطری که متوجه خانواده‌تان می‌کنید، قابل مقایسه است؟ کدام عقل سلیم این حکم را می‌کند که این «دزد ناموس» را داخل خانه کند برای اینکه با اخبار سیاسی روز دنیا آشنا شود.

۴-لذت‌گرایی و دور بودن از فضاهای لذت معنوی

برخی از مردم به جهت ضعف شدید در مسائل معنوی و دوری از تفکر، لذت را در همین لذایذ مادی محدود کرده‌اند. از نگاه این‌ها مهم نیست که متولیان شبکه‌های ماهواره‌ای با پخش این برنامه‌ها چه اهدافی را دنبال می‌کنند، آن‌چه اهمیت دارد، لذت بردن من است که آن هم فراهم است. برای مثال اگر فرزند یا همسر شما بگوید از ارتباط با دوستان از جمله جنس مخالف و یا افراد معتاد و لاابالی لذت می‌برم، آیا شما صرفا به دلیل لذت‌بردن از او قبول می‌کنید؟ آیا لذت واقعی را نمی‌توانیم در دین و معنویت بیابیم؟

سوال: چه شیوه‌هایی برای تبلیغ دین استفاده کنیم که مخاطب ما مزه با خدابودن را بچشد؟ امام سجاد (ع) می‌فرماید: «إِلَهِی مَنْ ذَا الَّذِی ذَاقَ حَلاوَهَ مَحَبَّتِکَ فَرَامَ مِنْکَ بَدَلاً» خدایا چه کسی است که شیرینی محبت تو را بچشد و باز تو را رها کند و جای دیگری برود.

۵-تنوع موضوع

این موضوع که عمدتا ناشی از حس تنوع‌طلبی مخاطبان ماهواره می‌باشد آیا به خودی خود مطلوب است؟ آیا دین اسلام و نگاه اسلامی به زندگی، مروج تنوع‌طلبی افراد است؟ آیا این تنوع‌طلبی ناشی از همان ذائقه‌سازی دنیای مدرن برای انسان‌ها نیست؟ و آیا پاسخگویی به این تنوع‌طلبی می‌تواند شعله‌های طمع و حرص و ولع انسان برای تنوع بیشتر را خاموش نماید؟

ادامه دارد…

انتهای پیام/

جوزدگی و چشم و هم‌چشمی در بین خانواده‌های ایرانی یک واقعیت تلخ می‌باشد که باید با آن مقابله نمود. برخی از مردم در زندگی گرفتار جو جامعه اطراف خود هستند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme