https://telegram.me/empireoflies

چرا «علیرضا پهلوی» را به خودکشی رساندند؟!!

اختصاصی-به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغماجرای مرگ «علیرضا پهلوی» فرزند «محمدرضا شاه» و برادر «ربع پهلوی»، از جمله مهمترین رخدادهای مربوط به خاندان پهلوی پس از سرنگونی رژیم پهلوی و آواره شدن آنها است.

ماجرا از این قرار بود که در روز ۱۴ دی‌ماه ۱۳۸۹ خبر مرگ «علیرضا پهلوی»، دومین فرزند «محمدرضا پهلوی» رسانه‌ای شد. رسانه‌ها گفتند که علیرضا در سن ۴۴ سالگی در محل سکونتش واقع در شهر بوستون آمریکا با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داده است!

«ربع پهلوی» نخستین کسی بود که به این خبر واکنش نشان داد و پیش از اعلام نظر پلیس، علت مرگ برادرش را خودکشیِ ناشی از افسردگی شدیدی عنوان کرد که به گفته‌اش مدت‌ها بود گریبانگیر «علیرضا پهلوی» شده بود. «ربع پهلوی» افسردگی و نهایتاً خودکشی خواهرش «لیلا پهلوی» و همچنین از دست دادن «لیلا آزموده» معشوقه علیرضا را از دیگر دلایل خودکشی برادرش توصیف کرد. ربع در اظهاراتش با ژستی میهن‌پرستانه، خودکشی برادرش را ناشی از وطن‌پرستی‌اش عنوان کرد. اما این سخن برای بسیاری قابل قبول نبود و این شائبه‌ها هنوز هم باقی مانده که آیا علیرضا خودکشی کرده یا کشته شده!؟

در این میان، چند روز پیش «سعید (استیون) سکویی» از مجریان سابق تلویزیون‌های لس‌آنجلسی و از سلطنت‌طلبان تندرو، با ماجرای مرگ «علیرضا پهلوی» واکنش نشان داد و با نوشتن اینکه “به کدامین گناه تو را خودکشی کردند!”، به‌صورت سربسته عنوان کرد که «علیرضا پهلوی» توسط برادر بزرگترش «رضا (ربع) پهلوی» کشته شد و سپس صحنه قتل به شکلی مرتب شده که پلیس فکر کند او خودکشی کرده است.

سکویی در صفحه فیسبوکش در این باره نوشت: “به کدامین گناه ترا خودکشی کردند! وقتی گل را در شیشه، پرنده را در قفس ، مبارز را پنهان، غیرت ایرانی را در بند میکنند. هوای گل پروپرواز ، جسارت مبارز ، آزادی و غیرت را چگونه جستجو میکند. یعنی برایش خودکشی را فراهم کرده و بدون رعایت قوانین با تنظیم یک وصیت نامه «جسد مرا بسوزانید» تا سوزانده شود و تمامی آثار جرم محو گردد و آنچه مهم است یک شاهپور فرزند پادشاه و رسالت تاریخی داشت چگونه و چرا باید پرونده مختومه گردد … ولیکن پرده زیر ابر (منظور «ماه پشت ابر» است!) نخواهد ماند … تو خون محمدرضا شاهی در رگهایت بود و عاشق ایران بودی و در راه عشق جان دادی …”

این اظهار نظر «سعید سکویی» در حالی مطرح شده که در آن زمان پس از انتشار خبر مرگ «علیرضا پهلوی»، رسانه‌ها و مطبوعات آمریکا به صورت محسوسی کمتر به این موضوع پرداختند و موضوع دیگری که تحلیلگران را با تردید مواجه کرد، این بود که نتایج کالبدشکافی مقتول هیچگاه افشا نشد.

چند روز بعد از مرگ علیرضا، روزنامه محلی بوستون به نقل از یک افسر پلیس نوشت که تحقیقات ابتدایی و اولیه حکایت از «خودکشی ظاهری» دارد، اما همزمان سخنگوی دادستانی بوستون گفت که مرگ «علیرضا پهلوی» رسما در ردیف خودکشی طبقه‌بندی نشده و کارآگاهان ویژه قتل در حال تحقیق و رسیدگی به این موضوع هستند.

در این میان برخی اعتقاد داشتند که یک تبانی بین خاندان پهلوی و دولت آمریکا شکل گرفته است. شاهد این ادعا را می‌توان مصاحبه «ربع پهلوی» با هفته‌نامه آلمانی «فوکوس آنلاین» دانست که در آن مصاحبه ضمن تاکید بر اینکه آرزوی بر سر گذاشتن تاج شاهی را در ایران دارد، به صراحت گفته بود که با سازمان جاسوسی امریکا (CIA) ارتباط دارد و از سیا با او تماس گرفته می‌شود. اظهاراتی که سندی از ارتباط تنگاتنگ «ربع پهلوی» با دولت آمریکا است.

مدتی پس از مرگ «علیرضا پهلوی»، «لری کلیمن» وکیلی آمریکایی طی مقاله‌ای با ذکر چند نمونه از قتل‌های مرموز سیاسی در آمریکا و سرپوش گذاری دولت امریکا، اساس نظریه خودکشی کردن علیرضا را به چالش کشید. او با اشاره به حضور گسترده نیروهای امنیتی در زمان مراسم ترحیم «علیرضا پهلوی» در واشنگتن، نوشت که در دیداری که با «فرح پهلوی» مادر علیرضا داشته، وی منکر هر گونه افسردگی فرزندش بوده و بر خلاف «ربع پهلوی» گفته که «علیرضا پهلوی» همه دلایلات برای زندگی کردن را دارا بود.

این وکیل امریکایی ضمن تشریح نحوه کشته‌شدن «وینس فاستر» در زمان ریاست جمهوری کلینتون و سرپوش‌گذاری بر قتل فاستر، تاکید می‌کند که دولت آمریکا انگیزه و ابزار کافی برای سرپوش گذاشتن بر چنین تراژدی‌هایی را دارد و تلاش می‌کند تا موضوع مرگ «علیرضا پهلوی» را هم از توجه افکار عمومی دور کند و بر وجهه بین‌المللی‌اش آسیبی نرسد.

همچنین علیرغم اینکه نتیجه کالبدشکافی توسط دادستانی علنی نشده و گفته شده که علیرضا با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داده، نکته جالبی که مشخص شده این است که تفنگ دو لول شکاری که گفته می‌شود برای کشتن مقتول به کار گرفته شده، از زمره دلایل خودکشی خارج شده بود، زیرا متخصصان و کار‌شناسان سلاح‌های گرم گفتند که کشیدن همزمان هر دو ماشه تفنگ شکاری اگر نگوییم غیرممکن بلکه بسیار مشکل بود و معمولا شلیک اولیه شخص خودکشی کننده را ناتوان خواهد ساخت و احتمالاً فردی دیگر ماشه را کشیده است.

ربع پهلوی علیرضا پهلوی

نکته بسیار مهم دیگری که احتمال قتل «علیرضا پهلوی» را افزایش می‌دهد، این است که او هیچ نوع تفنگ شکاری شخصی نداشته و به نظر می‌رسد کسی هم نمی‌داند که چه کسی به پلیس تماس گرفته و جالب‌تر اینکه هیچ‌کس صدای شلیک گلوله‌ها را هم نشنیده است!

«بهرام مشیری» مجری تلویزیون سلطنت‌طلب «پارس» چندی بعد از وجود نامه‌ای منتسب به «علیرضا پهلوی» صحبت کرد که قبل از مرگ نوشته، اما به گفته او از سوی خانواده پهلوی سانسور شده و منتشر نشد. وی معتقد بود که «علیرضا پهلوی» دارای توانایی و محاسن شخصیتی بوده، اما «ربع پهلوی» با نگرانی از تحت تاثیر قرار گرفتن فعالیت‌های سیاسی‌اش، برادر خود را در انزوا قرار داده بود.

«ربع پهلوی» در بیانیه‌ای که پس از مرگ علیرضا منتشر کرد، ادعا کرد که برادرش به دلیل «آنچه که بر میهن عزیزش می‌گذشت»، خودکشی خواهرش و مرگ پدرش افسرده بود و در ‌‌نهایت نتوانسته بر افسردگی خود فایق بیاید، بنابراین خودکشی کرده است. اما برخی کارشناسان می‌گویند که علیرضا به هنگام خروج از ایران تنها ۱۲ سال داشته و بیشتر عمر خود را در خارج از ایران گذرانده بود. بنابراین افسردگی به دلیل دوری از وطن برای او نمی‌تواند انگیزه‌ای قوی برای خودکشی ایجاد کند، به ویژه آنکه بسیاری از مهاجران از کشور در سنین بسیار بالا‌تر جلای وطن کرده‌اند و هم اینک نه تنها افسرده نیستند.

باید پرسید اگر افسردگی دلیل مرگ علیرضا پهلوی بوده، چرا خاندان پهلوی یک چنین آدم افسرده‌ای را به حال خود‌‌ رها کرده بودند تا تنها در گوشه‌ای از دنیا در گرداب افسردگی غوطه بزند و در ‌‌نهایت خودکشی کند؟ و سوال دیگر آنکه اگر «علیرضا پهلوی» به قتل رسیده، چه کسی او را کشته یا حداقل از مرگش سود برده است!؟

انتهای متن/

ماجرای مرگ «علیرضا پهلوی» فرزند «محمدرضا شاه» و برادر «ربع پهلوی»، از جمله مهمترین رخدادهای مربوط به خاندان پهلوی پس از سرنگونی رژیم پهلوی و آواره شدن آنها است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme