https://telegram.me/empireoflies

چرا اپوزیسیون از نزدیک شدن به محمد نوری زاد واهمه دارد؟

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از رسانه ایران، پس از اینکه محمد نوری زاد در اعتراض به اتفاقات بعد از انتخابات سال ۸۸ در مواضع قبلی خود، تغییر و بلکه چرخشی ۱۸۰ درجه ای داد، بسیاری از رسانه های فارسی زبان خارج از کشور از جمله بی بی سی، صدای آمریکا، رادیو فردا، رها و … به سمت او رفتند و اخبار مرتبط با این موضوع را پوشش دادند؛ اما هیچکدام تا الآن به طور جدی وارد گود حمایت همه جانبه از او نشده اند. به نظر می رسد این مسئله به سبب تجربه ای است که اپوزیسیون در سال های اخیر در مواجهه با جداشدگان از حکومت ایران، کسب کرده است.

محمدرضا مدحی که طی مستند پخش شده از تلویزیون ایران به نام “الماسی برای فریب” با عنوان جاسوس نفوذی وزارت اطلاعات در بین اپوزیسیون خارج از کشور معرفی شد، این ترس را در بین گروه های خارج نشین ایجاد کرده که نکند این بار هم کاسه ای زیر نیم کاسه باشد.

بازگشت امیرحسین موحدی به ایران نیز مزید بر علت شده تا اپوزیسیون محتاطانه تر قدم از قدم بردارند. موحدی کسی است که با گروه های مختلف اپوزیسیون از جمله سلطنت طلبان ارتباط و اتصال پیدا کرده بود و به گفته برخی، یک دور کامل در تمام اپوزیسیون جمهوری اسلامی چرخیده و هم اکنون به راحتی به ایران بازگشته و کسی با او کاری ندارد و به همین دلیل، به “مدحی دوم” مشهور شده است.

به علاوه امین موحدی، برادر امیرحسین نیز که با او هم داستان است، اعلام کرده که در آینده ای نزدیک به ایران باز می گردد.

البته برادران موحدی خود منکر هم دستی با حکومت ایران هستند؛ اما این برای اپوزیسیون، قابل باور نیست.

ماجرای محمد نوری زاد به نظر می رسد این روزها برای بخش عمده ای از اپوزیسیون، ماجرای مدحی ها را به شکلی دیگر تداعی می کند. عده ای معتقدند جمهوری اسلامی در تلاش است از زبان تند و صریح و چهره کاریزماتیک او در بین اپوزیسیون داخل کشور به منظور شناسایی و گردآوری آنها حول یک نفر بهره برداری کند تا امر مبارزه با آنها را متمرکزتر و آسان تر کند.

چرا این گمانه زنی به ذهن می رسد؟

آقای نوری زاد چندین ماه است به قدم زدن جلوی درب وزارت اطلاعات می پردازد و مطالباتی دارد که در نامه اخیر خود به وزیر اطلاعات دولت جدید هم آنها را بیان کرده است؛ اما این سؤال قابل طرح است که چرا با وجود ملاحظات امنیتی فراوانی که وجود دارد، تاکنون با او برخوردی نشده و تلاشی برای جمع کردن این قضیه صورت نگرفته؟

از این که بگذریم، نکته دیگر برپایی نمایشگاه آقای نوری زاد است، بدون آنکه اتفاقی بیفتد و کسی مزاحمتی ایجاد کند؛ با مهمان های پرونده دار و حرف هایی که می توانست گویندگانش را به دردسر بیندازد؛ اما می بینیم که نمایشگاه به خوبی و خوشی برگزار می شود. کجا؟ در “سرای اهل قلم” وابسته به مهدی خزعلی که خود او نیز مشکوک است.

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. با سلام .قسمتی‌ از مطلب نادرست است چون برادران موحدی هرگز با سلطنت طلبان ارتباط نداشته اند چنین ادعایی فقط از سوی سلطنت طلبان مطرح میشود تا آنها را تخریب کنند ،لطفا شما نیز اادعاهای آنها را تکرار نفرمائید.این در صفحه فیس‌بوک موحدی هنوز هست.
    در بین به اصطلاح اپوزیسیون خارج کشور، دو گروه سلطنت طلبان و مجاهدین خلق با شنیدن نام موحدی کهیر میزنند . دلیلش را خودشان بهتر میدانند این دو گروه شب و روز ندارند یا در یوتیوب علیه ما فیلم میسازند یا مانند شهرام همایون در تلوزیون شخصی‌ خود عقده گشایی میفرمایند دیگر شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس بوک هم که جای خود دارد و خیل آی‌ دی‌های تقلبی این دو گروه صبح تا شب مشغول لجن پراکنی هستند اما من شخصا خوشحالم که این دو گروه از ما متنفرند
    https://www.facebook.com/amin.movahedi.77/posts/10204004198609456

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme