https://telegram.me/empireoflies

چرا انقلاب اسلامی پیش می‌رود؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«کمیل خجسته» در کانال تلگرامی خود به تحلیل راز ماندگاری جمهوری اسلامی با وجود همه دشمنی ها پرداخت که در ادامه می خوانید:

 آیا این یک شعار و بدون توجه به واقعیات است؟ خیر واقعیت مسلّمی است که تاریخ ۴۰‌ساله‌ی مظلومانه‌اش آن را نشان می‌دهد.

واقعیت چیست؟ انقلاب که پیروز شد امام با وجود شرایط متلاطم کشور می‌توانستند حکومت مطلوب خود را مستقیم جایگزین پهلوی کنند؛ اما بلافاصله دستور برگزاری #رفراندم را دادند. امام باوجود  درگیری‌های مسلحانه چریک‌ها در تهران، سنندج، کرمانشاه و…، جدایی‌طلبی‌ها در ترکمن‌صحرا، کردستان، بلوچستان و خوزستان و باوجود  تبلیغات جماعت روشنفکر لیبرال و چپ برای تبلیغ الگوهای حکومتیشان از جمهوری تا جمهوری خلق به دنبال  انتخاب مردم بود.

 امام بعد از رفراندوم بلافاصله در همان سال اول بنای ۳ انتخابات دیگر را گذاشتند و مردم قانون اساسی، رییس‌جمهور، نمایندگان مجلسشان را  انتخاب کردند. در همین قانون اساسی چهار جنگ بزرگ برای حیات انقلاب اسلامی شکل گرفت. موضوعاتی که امروز جزء #بدیهیات حساب می‌شود. مثلا اینکه بحث و اختلافاتی درباره دین و مذهب رسمی ایران شکل گرفت و در نهایت  اسلام و مذهب جعفری اثنی عشری مصوب قانون اساسی شد. مصوبات خبرگان قانون اساسی نماد شکست کامل مخالفان انقلاب بود.

اما سال ۶۰ سال غلبه انقلاب در میدان سیاست عملی بود. آنجا که ترور شهید بهشتی برای مردم پرده  نفاق را کنار زد و امام پیام دادند “شما تا توانستید به فرزندان اسلام چون شهید بهشتی و شهدای عزیز مجلس و کابینه با حربه ناسزا و تهمت‌های ناجوانمردانه حمله کردید که آنها را از ملت جدا کنید و اکنون که آن حربه از کار افتاده… دست به جنایاتی ابلهانه زده‌اید.” اینگونه بود که مردم شعار مرگ بر منافق را سر دادند و خط سیاسی در میدان عمل هم روشن شد و مردم بنی‌صدر، نهضت آزادی، منافقین و … را کنار زدند.

واقعیت در سال۹۷ چه می‌گوید؟ زمانی انقلاب برای حیات خودش می‌جنگید. دغدغه‌اش پس گرفتن شهرهایش، تجزیه نشدنش کشورش، بیرون کردن دشمن از مرزهایش و تثبیت نظامش بود. ۴۰ سال پیش برای اینکه تشیع مذهب رسمی شود تلاش می‌کرد و حالا امروز دشمنش را نه از مرز بلکه از منطقه بیرون کرده‌ است. در مرزها دارای همسایگانی نه فقط دوست بلکه با منافع استراتژیک مشترک و در داخل دارای ثبات سیاسی است. البته خوب می‌داند خاکریز و چالش پیش رویش  خاکریز اقتصادی است.

اما چه می‌شود انقلاب با همه دشمنی‌ها پیش می‌رود؟ راز آن در دو چیز است. اولین آن به قول شهید بهشتی حرکت انقلاب “مبتنی بر مردم” است و دومی به فرموده امام “به خون شهدایش زنده می‌ماند.” خط آری انقلاب سرخ است.

انتهای پیام/مشرق

اما چه می‌شود انقلاب با همه دشمنی‌ها پیش می‌رود؟ راز آن در دو چیز است. اولین آن به قول شهید بهشتی حرکت انقلاب “مبتنی بر مردم” است و دومی به فرموده امام “به خون شهدایش زنده می‌ماند.”

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme