https://telegram.me/empireoflies

چرایی هجمه آل سعود علیه حزب‌الله

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رئیس پارلمان لبنان با تشریح دلایل خصومت‌ورزی آل سعود و متحدانش با جنبش حزب الله از آمادگی سعدالحریری از سیاستمداران وابسته به ریاض برای دیدار با سید حسن نصرالله خبر داد و از آن به عنوان یک نکته مثبت یاد کرد.

نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در گفت‌وگو با یک رسانه لبنانی به دلایل خصومت‌ورزی و کینه‌توزی رژیم‌های مرتجع عربی به سرکردگی آل سعود علیه حزب الله اشاره کرد و گفت حزب الله یا به این خاطر که همپیمان ایران است یا به دلیل این‌که دشمن اسرائیل است، در معرض این هجمه قرار گرفته  است، من حسن نیت دارم و تصورم این است که علت این هجمه به تفسیر اول(همپیمانی حزب الله با ایران) برمی‌گردد که در این حالت باید پرسید اگر برخی از اعراب با ایران مشکل دارند، چرا به عنوان اصلی نمی‌پردازند و مستقیما با آن رو در رو نمی‌شوند به جای این‌که، اهداف دیگر را نشانه‌گیری کنند؟ چرا لبنان را مورد هجمه قرار داده‌اند.

معتقدم آنچه رخ داده به شکل اساسی در چارچوب تاثیرات توافق هسته‌ای است و بیانگر نگرانی برخی(رژیم‌های عربی) در منطقه از این توافق و دستاوردهایش برای ایران و نقش آن در خاورمیانه است و به همین سبب بار دیگر تکرار می‌کنم که هیچ روزنه‌ای برای خروج از تونل امتداد یافته از طریق بسیار از کشورهای منطقه تا لبنان جز با نزدیک شدن عربستان و ایران به یکدیگر وجود ندارد.

رئیس پارلمان لبنان که با السفیر گفت‌وگو می‌کرد، تصمیم خصمانه وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب به استثنای عراق، الجزایر و لبنان علیه حزب‌الله و تروریستی خواندن این جنبش مقاوم مردمی را تاسف‌بار و تعجب‌آور خواند و گفت از این نگران هستم که نشست آتی سران عرب هم همین رویکرد را در پیش بگیرد.

وی خاطرنشان کرد ما باید در قبال آنچه رخ می‌دهد، کاری انجام دهیم که بهترین و سریع‌ترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم، این است که رئیس جمهور جدید را انتخاب کنیم، زیرا وقتی رئیس جمهور داشته باشیم، امور زیادی تغییر خواهد کرد.

بری در بخشی دیگر از این گفت‌وگو به اظهارات اخیر سعدالحریری رئیس جریان المستقبل وابسته‌ترین گروه سیاسی به رژیم آل سعود اشاره کرد و گفت مهمترین نکته در مصاحبه  اخیر سعدالحریری با یک شبکه تلویزیونی، آمادگی وی برای دیدار با سید حسن نصرالله است که قابل تقدیر است، زیرا این مسئله آسانی نیست که رئیس جریان المستقبل در شرایطی که عربستان سعودی، حزب الله را سازمان تروریستی خوانده و با سید حسن نصرالله به دشمنی می‌پردازد، برای دیدار با سید حسن نصرالله اعلام آمادگی کند، در نتیجه کسی که آنچه را حریری در این زمینه بیان کرده(آمادگی برای دیدار با رهبر مقاومت) ارج ننهد، به منافع لبنان توجهی ندارد.

 
منبع: تسنیم
انتهای پیام/

رئیس پارلمان لبنان با تشریح دلایل خصومت‌ورزی آل سعود و متحدانش با جنبش حزب الله از آمادگی سعدالحریری از سیاستمداران وابسته به ریاض برای دیدار با سید حسن نصرالله خبر داد و از آن به عنوان یک نکته مثبت یاد کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme