https://telegram.me/empireoflies
راهکار طرح باصطلاح معامله قرن آمریکا که برای رسیدن یکجانبه نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اهداف خود و محروم کردن فلسطینیان از حقوق مسلم خود پایه‌ریزی شده محکوم به شکست است.

چرایی مخفی ماندن جزئیات معامله قرن؛ قمار شکست خورده ترامپ و نتانیاهو در اجرای دروغ بزرگی به نام طرح صلح با فلسطین

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«دونالد ترامپ» از زمانی که به «مبارزات انتخاباتی در سال ۲۰۱۶ مشغول بود طرح باصطلاح معامله قرن را مطرح می‌کرد و اکنون که حدود ۳ سال از ریاست جمهوری وی می‌گذرد درباره این توافق موارد زیادی آشکار نشده است. با این وجود مردم فلسطین بر این عقیده هستند که این طرح به شدت متعصبانه و یکجانبه باشد. اگر این طرح چنان بزرگ و فوق‌العاده است چرا تاکنون مخفی و محرمانه مانده است؟

روز شنبه «دیوید فریدمن»، سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی طی مصاحبه‌ای از احتمال الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی سخن گفت؛ این اقدام که قطعا بخشی از «توافق تاریخی» است کاملا غیر قابل قبول است.

این در حالی است که پیش از این نیز برای یک نشست اقتصادی در بحرین برنامه‌ریزی شده است که اواخر ماه ژوئن در منامه، پایتخت بحرین برگزار خواهد شد و گزارش‌ها حاکی از آن است که کاخ سفید در حال اعمال فشار به کشور‌های عربی و اسلامی برای شرکت در این نشست درباره فلسطین است.

علاوه بر مقامات فلسطینی که اعلام کرده‌اند در این نشست شرکت نمی‌کنند بسیاری دیگر از کشور‌ها نیز این نشست را بایکوت کرده‌اند و مردم فلسطین نیز همزمان با برگزاری این نشست قصد دارند تا تظاهرات گسترده‌ای علیه طرح معامله قرن راه بیندازند.

 

راهکار معامله قرن آمریکا چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

 

فلسطینیان با بایکوت کردن نشست اقتصادی بحرین می‌‎خواهند بار دیگر بر این موضع خود تأکید کنند که هرگونه بحث و گفت‎وگو درباره فلسطین بدون حضور آن‌ها «از آغاز» مُرده است.

الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی نه تنها برای مردم فلسطین بلکه برای تمام جهان که حضور رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی را به رسمیت نمی‌شناسد غیر قابل قبول است. علاوه بر این اغلب کشور‌های جهان اقدامات یکجانبه دولت آمریکا در دوران ترامپ مانند انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس، به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی و … را پشتیبانی نمی‌کنند.

طرح ترامپ و کوشنر درباره فلسطین هرچند محرمانه، اما مفاد آن در حال آشکار شدن است و این طرح کاملا یکجانبه و در راستای منافع رژیم صهیونیستی هدف‌گذاری شده است.

هیچ یک از اهداف سیاست خارجی ترامپ به اندازه طرح باصطلاح «معامله قرن» که جاه‌طلبانه _و مضحک_ نبوده که او قرار است «توافقی» میان رژیم صهیونیستی و فلسطین ایجاد کند؛ و البته هیچ چیز درباره این طرح قابل درک نیست.

 

راهکار معامله قرن آمریکا چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

 

او ۲ سال قبل این پروژه را به «جرد کوشنر»، داماد و مشاور بی تجربه خود واگذار کرد که تنها ارتباط او با غرب آسیا سرمایه‌گذار غیرقانونی بودن در شهرک‌سازی‌های نامشروع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی و دوستی دیرینه با «بنیامین نتانیاهو» بوده است.

مفاد طرح باصطلاح «معامله قرن» کوشنر در راستای جلوگیری از واکنش‌های منفی از سوی برخی کشور‌های عرب تاکنون محرمانه باقی مانده است و بار دیگر رونمایی از آن به مدت چند ماه به تعویق افتاد و این تعویق تا پایان انتخابات مجدد در سرزمین‌های اشغالی که در ماه ستپتامبر برگزار می‌شود ادامه خواهد داشت.

به جای «معامله قرن» بودن، این طرح تمامی نشانه‌های یک «قمار» تاریخی را دارد که با سرعت در حال حرکت به سمت یک «راه حل یکجانبه» برای یک «تنش دیرینه» است هرچند که خطر محکومیت‌های شدید بین‌المللی را با خود به همراه دارد.

علاوه بر مقامات کشور‌های گوناگون که مخالفت خود با این طرح را اعلام کرده‌اند، بسیاری از مقامات غربی و آمریکایی نیز به شکست این طرح اذعان داشته‌اند.

پایگاه «آسیا تایمز» اخیرا در گزارشی به بررسی طرح معامله قرن پرداخته و می‌نویسد که طرح صلح خاورمیانه که ترامپ از آن به عنوان «معامله قرن» یاد می‌کند بار دیگر به تعویق افتاد و اسرائیل در پی انحلال پارلمان و حرکت به سوی انتخابات مجدد دچار فلج سیاسی شده است.

 

راهکار معامله قرن آمریکا چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

 

پایگاه آسیا تایمز ضمن بررسی طرح معامله قرن از ابعاد گوناگون و نیز مشکلاتی که از لحاظ سیاسی در سرزمین‌های اشغالی ایجاد شده است نوشت: طرح به توویق افتاده «معامله قرن» ترامپ پیش از این مُرده است.

در همین حال روز یکشنبه وزیر خارجه فرانسه در دیدار با همتای مراکشی خود ضمن انتقاد از اقدامات ضد فلسطینی رئیس جمهور آمریکا، طرح به اصطلاح صلح وی را ناکارآمد خواند.

«ژان ایو لودریان» دیپلمات ارشد فرانسه ضمن اشاره به اقدامات پیشین «دونالد ترامپ» در موضوع فلسطین و رژیم صهیونیستی شامل انتقال سفارت آمریکا به قدس و شناسایی این شهر به عنوان مرکز این رژیم، اعلام کرد تنها رئیس جمهور آمریکا است که به کارآمدی این طرح برای پایان منازعات باور دارد.

همچنین وزیر خارجه آمریکا در نشست با روسای سازمان‎های صهیونیست به غیرقابل اجرا بودن طرح موسوم به معامله قرن اذعان کرده است.

 

راهکار معامله قرن آمریکا چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

 

واشنگتن پست پیش از این گزارش داد به فایلی صوتی از نشست وزیر خارجه آمریکا با روسای سازمان‎های صهیونیستی در آمریکا که در ماه می‌برگزار شده دست یافته که مایک پمپئو در آن اذعان داشته که “می‎توان طرح معامله قرن را غیرقابل اجرا دانست که نتایجی در بر نخواهد داشت.

همچنین رسانه‎های منطقه اخیرا نیز با انتشار گزارشی از تعویق طرح به اصطلاح صلح دولت آمریکا موسوم به معامله قرن تا سال ۲۰۲۰ خبر دادند.

براساس برنامه ریزی‌های انجام شده قرار بود این طرح در ژوئن سال جاری یعنی پس از انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی و استقرار کابینه «بنیامین نتانیاهو» منتشر شود که شکست نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ایجاد ائتلاف با احزاب راستگرا و تشکیل کابینه ائتلافی منجر به انحلال پارلمان این رژیم و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

انتهای پیام/میزان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme