https://telegram.me/empireoflies

چرایی تعطیلی تلویزیون های لس‌آنجلسی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تعطیلی شبکه های ماهواره ای تمامی ندارد و هر ماه خبر متوقف شدن فعالیت های یکی از آنها به گوش می رسد. در آخرین نمونه از این دست، شبکه‌ی تلویزیونی ماهواره‌ای «اندیشه» که از سال ۲۰۰۶ از شهر لس‌‌آنجلس آمریکا، برنامه‌هایی به زبان فارسی با محوریت مسائل سیاسی پخش می‌کرد، به فعالیت خود پایان داد.

علیرضا نوری‌زاده، مدیر شبکه‌ی تلویزیونی فارسی‌زبان «ایران فردا»، مستقر در لندن، تعطیلی تلویزیون اندیشه را تأیید کرده.هنوز هیچ توضیح دقیقی درخصوص علت اتمام فعالیت این شبکه‌ی تلویزیونی، به مخاطبان ارائه نشده است.

«اندیشه» روزانه برنامه‌هایی شامل اخبار، تحلیل خبری، گفت‌وگو، فیلم و موسیقی را از طریق ماهواره‌ی هات‌برد و یاه‌ست در قاره‌های آمریکا و آسیا پخش می‌کرد. دفتر مرکزی این شبکه‌ی تلویزیونی، در شهر لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا قرار داشت و مدیریت آن در سال‌های اخیر، برعهده‌ی پرویز کاردان، چهره‌ی شناخته‌شده‌ی «رادیو و تلویزیون ملی ایران» در دوران پیش از انقلاب سال ۱۳۵۷ بود. البته برخی های می‎گویند مدیریت اصلی این شبکه را نادر دورمانی بر عهده داشته و کاردان گوش به فرمان وی بوده است.

این شبکه‌ی تلویزیونی، از سال ۲۰۱۴، بخشی از زمان برنامه‌های خود را به پخش برنامه‌های «رسانه‌ی افق ایران» اختصاص داده بود.

این تلویزیون، «افق ایران» را رسانه‌ای معرفی کرده بود، متعلق‌به رضا پهلوی، ولی چند ماه پیش رضا ربع پهلوی از عدم وابستگی این تلویزیون به خود پرده برداشت و گفت هیچ حمایتی از این تلویزیون نمی‎کند و در پی همین اظهارات مهدی آقازمانی مدیر افق ایران و از مهره های نزدیک به ربع پهلوی گفت شاهزاده پهلوی هیچ گاه از ما حمایت نمی کرده و تنها نامش برای ما باقی مانده.

این اختلافات و هم چنین برخی از اظهارات رضا پهلوی در جلسات خصوصی که در یک نمونه آن که مخفیانه ضبط شده بود و رضا پهلوی تلویزیون های لس آنجلسی را فکسنی می نامد کافی بود تا دومینوی تعطیلی این تلویزیون ها شروع شود.

در یک هفته‌ی اخیر، این دومین شبکه‌ی فارسی‌زبان ماهواره‌ای اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران است که به‌طور ناگهانی به فعالیت خود خاتمه داده است.چند روز پیش‌از پایان کار تلویزیون اندیشه، شهرام همایون، مدیر و مجری «کانال یک» نیز به فعالیت شبکه‌ی تلویزیونی زیر نظر خود، پایان داده بود.

بنا بر شنیده ها “نادر دُرمانی” مالک تلویزیون اندیشه با عدم حمایت “رضا پهلوی” از این رسانه دیگر انگیزه ای برای ادامه نداشته است و میخواسته چندماه پیش تلویزیون را ببندد ولی برخی مسائل حقوقی باعث شده کار را به عقب بندازد.

نکته جالب این که مدتها دو تلویزیون “کانال یک” و “اندیشه” بر سر حمایت “رضاپهلوی” با یکدیگر درگیر بودند و مبتذل ترین حرفها را در جلوی دوربین به یکدیگر میزدند ولی عاقبتشان این گونه رقم خورد که شاهزاده تبعیدی دست از حمایت هر دوی این ها کشید و اکنون باید دید که پهلوی ها چه رسانه ای را برای خود دست و پا می کنند.

بسیاری از ضد انقلاب خارج نشین نیز اعتقاد دارند که این رسانه ها بستر را برای مشتی افراد سودجو از رده خارج مهیا کرده بودند تا با حرفهای بی سروته ملت ایران را از دوران قاجار هم عقب افتاده تر نشان دهند و عمده کسانی که این شبکه ها را مدیریت می کنند هیچ انگیزه ای برای مبارزه با جمهوری اسلامی نداشته و تنها به فکر جیب خود بوده اند.

تعطیلی این شبکه ها شور عجیبی در میان ضد انقلاب به وجود آورده و افرادی مثل نیک آهنگ کوثر که سابقا از نزدیکان رضا پهلوی بوده در فیس بوک خود نوشته که باید دست این شبکه ها و حتی رادیو فردا و صدای آمریکا را هم از پول های باد آورده مالیات دهندگان آمریکایی کوتاه کنیم.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme